Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Pyśka

Postautor: Pyśka » 26 lis 2006, 12:54

To może teraz ja się wypowiem;)

Jestem na tak dla aborcji TYLKO I WYŁĄCZNIE w przypadku gwałtu lub zagrozenia zycia matki czy dziecka.
Pomyslcie sobie.. gdyby aborcja była legalna to jestem pewna, ze co 10 kobieta decydowalaby sie na nią mysląc "a moze to jeszcze nie czas, nie ta chwila.." Jest mi żal młodych dziewczyn, ktore 'wpadły' bo chcialy sie kochac ze sowim chlopakiem z czystej miłosci, ale powinny tez wiedziec o zabezpieczeniach. Ja jako najlepsze zabezpieczenie uwazam tabletki antykoncepcyjne, dlatego wg mnie ktos kto sie decyduje seks, powinien wiedziec jak najlepiej sie zabezpieczyć. Jesli ktos jest biedny i wie, ze nie moze sobie pozwolic na dziecko i np nie stac go na tabletki czy prezerwatywy powinien sobie odpuscic ten jeden raz, zeby pozniej dziecko nie cierpialo przez całe zycie tlyko dlatego, ze matka miala ochote wiedzac, jakie moga być konsekwencje..
to moje zdanie.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 26 lis 2006, 13:05

Pyśka pisze: gdyby aborcja była legalna to jestem pewna, ze co 10 kobieta decydowalaby sie na nią

No i :?:

Pyśka pisze: Jesli ktos jest biedny i wie, ze nie moze sobie pozwolic na dziecko i np nie stac go na tabletki czy prezerwatywy powinien sobie odpuscic ten jeden raz

1) Prezerwatywy kosztują 2 zł ;>
2) Już sobie odpuści :twisted:
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Pyśka

Postautor: Pyśka » 26 lis 2006, 13:51

Nemo pisze:
Pyśka pisze: gdyby aborcja była legalna to jestem pewna, ze co 10 kobieta decydowalaby sie na nią

No i :?:

Pyśka pisze: Jesli ktos jest biedny i wie, ze nie moze sobie pozwolic na dziecko i np nie stac go na tabletki czy prezerwatywy powinien sobie odpuscic ten jeden raz

1) Prezerwatywy kosztują 2 zł ;>
2) Już sobie odpuści :twisted:

I te po 2zł wlasnie są najmniej bezpieczne;)
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 26 lis 2006, 13:58

Pyśka pisze:gdyby aborcja była legalna to jestem pewna, ze co 10 kobieta decydowalaby sie na nią mysląc "a moze to jeszcze nie czas, nie ta chwila.."

skąd ta pewność?

ciekawe, że w krajach, gdzie jest sensowna edukacja sksualna i legalna aborcja jakoś nie co 10 kobieta decyduje sie usunąć ciażę.

Ja jako najlepsze zabezpieczenie uwazam tabletki antykoncepcyjne, dlatego wg mnie ktos kto sie decyduje seks, powinien wiedziec jak najlepiej sie zabezpieczyć.

Tabletki antykoncepcyjne tez nie dają 100 % pewności, ze nie zajdziesz w ciażę.

Jesli ktos jest biedny i wie, ze nie moze sobie pozwolic na dziecko i np nie stac go na tabletki czy prezerwatywy powinien sobie odpuscic ten jeden raz.

problem jest taki, że to nie jest jeden raz tylko raz po razie.

poza tym nie traktujmy aborcji jako metody antykoncepcji, co?

Nemo, jak kogoś nie stać to nawet 2 zł nie wyda na gumkę. tym bardziej, że jedna 2 złote, ale w skali miesiąca robi się to konkretniejszy pieniądz jeśli ktoś regularnie współżyje z partnerem, nieprawdaż :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 26 lis 2006, 20:01

Tabletki antykoncepcyjne kosztują 10zł, więc comiesięczny taki wydatek to nie jest tragedia ;)

Ja jak już tu wspominałam jestem za legalną aborcją.
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 26 lis 2006, 20:40

Dagmara pisze:Tabletki antykoncepcyjne kosztują 10zł, więc comiesięczny taki wydatek to nie jest tragedia ;)
.

tabletki kosztuja 30 zl :wink:
"Weronika Bardzo Chciała Spróbować Jak To Jest Stoczyć Się Na Samo Dno Być Dla Innych Tylko Tłem"
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 26 lis 2006, 20:44

różne tabletki róznie kosztują. no ale nawet jak ktoś musi brać takie za 30 zł to też nie jest to majątek, bo bobas czy nielegalna aborcja to nieporównywalnie wyższy wydatek. ale zacznijmy od tego, że nawet tabletki nie dają 100 % pewności, to raz, dwa, jak ktoś nie ma kasy to nie kupi sobie tych tabletek i będzie miał nadzieje, ze się uda. a po trzecie - nie każdy może tabletki brać. inna rzecz, że pamietam, że jak miałam naście lat to kolezanki miały problem z tym, żeby iść do ginekologa po tabletki i próbowały bez. czysta glupota, ale sie zdarza...

własnie dlatego jetsem za legalną aborcją. między innymi dlatego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 26 lis 2006, 20:45

dziubek16 pisze:
Dagmara pisze:Tabletki antykoncepcyjne kosztują 10zł, więc comiesięczny taki wydatek to nie jest tragedia ;)
.

tabletki kosztuja 30 zl :wink:

W zależności, najtańsze - bo refundowane są już za 10zł.
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 26 lis 2006, 20:47

jak wspomniałas ...Twoje kolezanki probowały bez... teraz przypuszczam tez jest wiele takich par ktore sie niezabezbieczaja(glownie chodzi mi o nastolatkow) i jesli aborcja bedzie legalna to jeszcze bardziej sie rozpowszechni... wpadną ...to nic ciąze bedzie mozna usunąc bez problemu...
"Weronika Bardzo Chciała Spróbować Jak To Jest Stoczyć Się Na Samo Dno Być Dla Innych Tylko Tłem"
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 26 lis 2006, 20:51

dziubek16 pisze: ciąze bedzie mozna usunąc bez problemu...

Nie bez problemu :wink: Trzeba zapłacić i to sporo :wink:
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...

-

...Nemo my name forevermore...

-

Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 26 lis 2006, 20:52

dziubek16 pisze:jak wspomniałas ...Twoje kolezanki probowały bez... teraz przypuszczam tez jest wiele takich par ktore sie niezabezbieczaja(glownie chodzi mi o nastolatkow) i jesli aborcja bedzie legalna to jeszcze bardziej sie rozpowszechni... wpadną ...to nic ciąze bedzie mozna usunąc bez problemu...

myślę, że lepiej, zeby glupia nastolatka usunęła ciażę niż próbowała wychowywać dziekco. bo skoro była tak głupia, by nie iść do ginekologa tym bardziej nie bedzie wystarczajaco "kumata" by dobrze dziecko wychowac.

inna rzecz, że chyba troszkę mało wiesz na temat tego, jak problem aborcji wygląda w innych krajach. u nas przede wszystkim LEŻY edukacja seksualna. a dobra edukacja seksualna to pierwszy krok ku zmniejszeniu ilości aborcji. i tych legalnych i tych nielegalnych.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2006, 20:54 przez po prostu ja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 26 lis 2006, 20:53

560 ojro:P bez problemu w sesnie ze legalnie
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 26 lis 2006, 21:07

No i co,że 560 euro?
Zgadzam się z PPJ,że zanim zacznie się mówić o legalizacji aborcji,trzeba postawić na nogi edukację seksualną.I nagle okaże się, że nie będzie konieczności usuwania ciąży (niechcianej),bo takich przypadków będzie jak na lekarstwo.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 26 lis 2006, 21:25

dziubek16 pisze:wpadną ...to nic ciąze bedzie mozna usunąc bez problemu...

I myślisz, że wtedy ciąża to będzie jak grypa traktowana?
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 26 lis 2006, 21:26

to chyba nie wiesz jak dziala umysł dzisiejszej młodzieży....

Wróć do „Różne czyli Inne”