Aborcja.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 20 mar 2007, 20:55

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=136bd
Alicja Tysiąc: cieszę się z wyroku Trybunału :wink:
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 28 mar 2007, 19:05

Widzieliście tych debili protestujących przed Sejmem? Stare babcie i jeden idiota. Obrońcy życia poczętego to 80-latki i facet z trumienką. Jak zwykle w tym kraju - farsa. Znowu wywoływanie dyskusji żeby odwrócić uwagę ludzi od tego że ludzie zarabiają po 600 zł i nie stać ich na dzieci. Może obrońcy plemnika w końcu dojdą do wniosku że to ich po pierwsze nie dotyczy, po drugie że nie stać mojej dziewczyny i mnie na utrzymanie siebie i dziecka z głodowych pensji. A najśmieszniejsze jest to że głównym prowodyrem jest ksiądz - mr Rydzyk. Zakłamany buc który robi sobie reklamę debilnymi poglądami. A zmiana Konstytucji to ino woda na młyn dla nielegalnych aborcji. Ale minister G. nie dość że wygląda jak koń to ma takie same klapki na oczach.
Moje życie, ja mam dziecko utrzymać i nikomu nic do tego. A na pewno nie słuchaczkom RM. Nie planuję więcej dzieci, moja dziewczyna też i nie mamy zamiaru zmieniać decyzji dlatego że bandzie fanatyków się to nie podoba.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2007, 19:13 przez mar-r, łącznie zmieniany 1 raz.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 28 mar 2007, 19:08

Właściwie najśmiesznieje jest to, że chcą chronić życie.. ale nie (że tak powiem) zaopiekować się nim.

Zabronić aborcji kobietom zgwałconym i zagrożonym jest kompletnym kretynizmem.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Lokalizacja: Miasto biznesu i seksu. "Niech się walą Ci, co nie znają Pidżamy!" - Małgoś.
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 28 mar 2007, 19:22

Szczerze, to mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o aborcje po gwałcie. Dziecko nie jest winne głupocie dorosołych. Jeśli dziecko przypomina dawne krzywdy (=='), można je oddać do adopcji. Jest wiele rodzin, które chętnie przygarną jak najmłodsze dziecko.

EDIT: Jak mówiłam, mam mieszane uczucia. Sądzę, że matka powinna mieć wybór, co chce zrobić z dzieckiem. To jej sprawa, jej życie, nie moje. Ale osobiście trochę ubolewam nad tym nienarodzonym co prawda, ale człowiekiem, który nie ma prawa istnienia przez głupotę dorosłych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 28 mar 2007, 19:32

Sam fakt, że kobieta zgwałcona chodzi 9 miesięcy z dzieckiem pod sercem i tego nie chce jest dla mnie nieporozumieniem.
A kobieta jest winna za wyrządzoną Jej krzywdę? I tu też nie chodzi tylko o złe wspomnienia. Nawet jeśli np. zostanie zgwałcona 14-latka i co? ma rodzić dziecko?
Nietoperzku mój.. zwolennicy zakazu aborcji też mówią o adopcjach.. ale to pic na wode.. ile dzieci jest w bidulach? Nie ma kto im pomóc, gdy stają się dorośli, lądują na bruku albo w przytułkach. Wcale tak wiele osób nie chce brać dzieci z domów dziecka, nawet tych maleńkich.

Jeszcze denerwuje mnie, gdy zwolennicy zmiany ustawy ciągle mówią o chrześcijaństwie, dekalogu itp. Co w takim razie z ludźmi wyznającymi inną wiarę lub zwyczajnie niewierzącymi (?)
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Lokalizacja: Miasto biznesu i seksu. "Niech się walą Ci, co nie znają Pidżamy!" - Małgoś.
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 28 mar 2007, 19:35

Oczywiście, zgadzam się z Tobą ;). Pisałam już powyżej. Kobieta powinna mieć wybór, to jej ciało, jej życie, jej prawo. Ale jakoś nie umiem odepchnąć z myśli bogu ducha winne dziecko :/ Chociaż pewnie lepiej jest dla niego, by nigdy się nie narodził, niż błąkał po świecie nie kochany przez nikogo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 28 mar 2007, 21:53

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... caid=1377d
Zakończył się "Marsz dla życia" Radia Maryja :wink:

Jak widziałem tych dziadków w tv to nie mogłem się powstrzymać od wyzwisk w stronę telewizora :twisted:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html? ... 108786.555
Posłowie debatowali na temat ochrony życia :wink:

Gdy widziałem Romana, moja reakcja była podobna :twisted:
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...

-

...Nemo my name forevermore...

-

Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 02 kwie 2007, 21:33

Nietoperzyca pisze:Sądzę, że matka powinna mieć wybór, co chce zrobić z dzieckiem. To jej sprawa, jej życie.[/color]

Przede wszystkim jest o zycie tego dziecka. A czy je ktoś spyta o zdanie?Wątpie, żeby chciało być zamordowane - podkreślam, zamordowane - i to w taki sposób.
gg: 1604953
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 02 kwie 2007, 21:36

Tak, z pewnością lepiej, kiedy takie dziecko narodzi się nie chciane, katowane, błąkało się po świecie itd. bo przecież ma prawo do życia. Płód nie ma jeszcze świadomosci, zwłaszcza w pierwszych tygodniach poczęcia. To ciało kobiety, jej cząstka. Myślę, że ma prawo decydować o tym, czy będzie chodzić z brzuchem, czy nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 02 kwie 2007, 23:23

Polski rząd to nie jest dobre miejsce na debate o aborcji... zwłaszcza, że przeważają w nim faceci. To kobiety przede wszystkim powinny dyskutować na ten temat. O tym co jest ważne dla kobiety i o tym aby skrzywidzić jak najmniejszą część mniejszości, którą w demokracji przecież zawsze jest poszkodowana. To kobiety powinny działać w tym temacie... a nie bezdzietni kawalerowie w sejmie ;p
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 03 kwie 2007, 0:37

Ja powiem, że jestem za tym aby zalegalizowano aborcję w szczególnych przypadkach, zagrożenie dla matki lub dziecka, genetyczne wady płodu, gwałt. Miałam w szkole ostatnio mini referendum na ten temat i tylko 8 os było przeciw legalizacji aborcji do 3 miesiąca ciąży. Uzasadnieniem mojego stanowiska są coraz częstrze przypadki, przestępstw dokonywanych na dzieciach, morderstw zszokowanych porodem matek i tragiczną sytuacja dzieciaków spowodowaną złymi warunkami do życia (alkohol w rodzinie, brak środków, złe warunki). W domach dziecka jest ogromne przepełnienie a niestety nie jest zbyt wielka liczba adopcji w naszym kraju. Wydaje mi się, że lepiej jest usunąc płód we wczesnym stadium rozwojowym tj do 3 ms niż póxniej narodzone juz DZIECKO, znaleźć martwe na śmietniku lub w podobnych melinach.. zawsze byłam ZA i zdania nie zmienie.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 03 kwie 2007, 11:21

DawcioTarcio pisze: a nie bezdzietni kawalerowie w sejmie ;p

Za wszystkim zapewne stoi próba zlikwidowania ujemnej liczby przyrostu naturalnego ... ==' Jednym słowem debilizm ;)
Obrazek
...Julia...
Członek FFC

Postautor: ...Julia... » 03 kwie 2007, 16:21

A wiesz jak w Belgradzie dokonuje się aborcji?
Wg nich życie dziecka zaczyna się od pierwszego wrzasku, a Oni, biorą dziecko zaraz po porodzie i bezpośrednio za nogę wsadzają do kubła z wodą. Brak wrzasku dziecka gwarantowany.
.::kiedy przyjdzie dzień,że zawołasz mnie, to ja powiem mojej muzyce,ona popłynie też::.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 03 kwie 2007, 17:37

nie widzę związku Kinga, między tym, co robią w Belgradzie a o tym, co jest pisane w ostatnich postachw tym temacie ;)
Obrazek
...Julia...
Członek FFC

Postautor: ...Julia... » 03 kwie 2007, 21:06

jest to post odnośnie tematu, a nie postu
.::kiedy przyjdzie dzień,że zawołasz mnie, to ja powiem mojej muzyce,ona popłynie też::.

Wróć do „Różne czyli Inne”