A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 05 lis 2006, 17:59

mloda.jg pisze:
Vampirzyca pisze:A "Młodych gniewnych" LouAnne Johnson ktoś czytał? Film zaliczam do swoich ulubionych i zastanawiam się, czy bardzo różni się od swojego pierwowzoru...

nie lubie czytac ksiazek po obejrzeniu filmu... moze dlatego ze wiem czego sie spodziewac? wole raczej ogladac film po przeczytaniu ksiazki, bo jest ciekawosc jak ja zrobili...

Ja też zazwyczaj nie lubię, ale dopiero po obejrzeniu filmu dowiedziałam się, że stworzono go na podstawie książki. A w adaptacjach zazwyczaj wycina się wiele fragmentów, więc liczę na to, że w książce przeczytam coś, czego nie było w filmie. :)

Ostatnio przeczytane: Eugen Drewermann - "W obronie indywidualności. Dwa eseje o Hermannie Hessem". Postać Hessego coraz bardziej mnie fascynuje. Chociaż uważam, że taki skrajny indywidualizm, jaki proponuje Hermann nie jest dobry.
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 05 lis 2006, 18:13

Samotność Bogów Doroty Terakowskiej - zdecydowanie to nie jest jej najlepsza książka. długo mi się ją czytało, ale zakończenie całkiem inne, niźli się spodziewałam. wyszło na malutki plusik.
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
Yanish
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Yanish » 06 lis 2006, 12:46

A ja chciałbym polecić "Bezsenność" Stephen'a King'a, fantastyczna książka, która wpełni mnie pochłoneła
uważaj jak chodzisz, bo stąpasz po moich marzeniach....
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 06 lis 2006, 12:50

Wielki Marsz Grzesiu przeczytaj - wydany pod pseudonimem Richard Bachman
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 07 lis 2006, 20:33

"Historia życia Toma Jonesa" Henry'ego Fieldinga;>
Bardzo dobra powieść;> Jedna z najlepszych książek jakie miałem okazję przeczytać, a studiuje Polonistykę, więc trochę ich było :twisted:
W każdym razie bardzo ciekawie napisana, dużo zaskakujących momentów, zbiegów okoliczności, czyta się przyjemnie i szybko;> Mimo dwóch tomów, zawierających łącznie około 1200 stron, czyta się bez znudzenia, czeka się na rozwój wydarzeń, w sumie długo czekać nie tzreba;> Nie jest to jakaś wybitna literatura, ale nie jest też pozbawiona różnego rodzaju podtekstów i nawiązań, odnoszących się w dużej mierze do ówczesnej sytuacji politycznej Anglii;> Ale uprzedzam, że główny wątek i w ogóle cała fabuła na pierwszy rzut oka, z polityką nie ma nic wspólnego, więc można ten element całkowicie pominąć, jeśli ktoś za polityką nie przepada;> Jest też sporo humorystycznych motywów, więc czasem nawet można się uśmiechnąć czytając perypetie bohaterów;> Co ważne, rozdziały są bardzo ze sobą powiązane, jedno wynika z drugiego, więc jeśli ktoś zechce opuścić któryś z rozdziałów, to potem może się nie połapać w fabule;> Książka bardzo łatwa w odbiorze, więc żeby ją zrozumieć nie trzeba być miłośnikiem literatury, więc polecam ją każdemu;>
Ponoć są ekranizacje, ale nie miałem przyjemności widzieć;>
Czytał to ktoś w ogóle;> Jakie wrażenia;>
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 07 lis 2006, 20:51

Film kiepski - książka faktycznie niezła :)
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 07 lis 2006, 21:02

Właśnie wykładowca nam coś wspominał, że film kiepski, ale on tak sądzi o wszystkich ekranizacjach książek :twisted:
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...

-

...Nemo my name forevermore...

-

Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 07 lis 2006, 22:24

Przesłodzony i nudny - jak /////chcesz fajny film to znam ciekawsze
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 08 lis 2006, 16:49

albo mi się wydaję, albo Nemo zamiast kropki stawia ;>
ciekawe...
u mnie ostatnio w czytaniu Autopsja
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 08 lis 2006, 22:25

Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 09 lis 2006, 20:12

zebym to ja pamietala ile ja przeczytalam ksiazek przez ostatnie pol roku ;)
nadrabiam srednia za kilka osob :] w przeczytanych i kupionych ksiazkach
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 11 lis 2006, 11:00

Najbardziej mi sie podoba podsumowanie artykulu ;) a swoja droga ktos slyszal o corce Pilcha?
http://czytelnia.onet.pl/0,1431371,0,0,0,niedaleko_pada_jablko_od_jabloni,wiadomosci.html
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 11 lis 2006, 12:23

własie skończyłem ;)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 18 lis 2006, 15:18

Właśnie kończę czytać Pawia Królowej - Masłowska, też tak umiem pisać , tyle Ci powiem. Sklecić częstochowskie rymy, w opowieść ułożyć- zadrwić z show buisnessu, trochę seksu włożyć. Dodać cytaty z Janerki Grabaża, i je w nieskończoność i w kółko powtarzać. Może to i przekona tych co to chcą kupić, ale dla mnie to dramat - tylko się upić. Niby wyrastasz na młodzieży idola, ale sama toniesz w show buisnessie - taka twoja rola. Niby niezależna, kpisz z tej masy szarej, ale nie bardzo wyszedł Ci ten cały bajer. DJ Doris zgubiła się we własnym świecie, trochę rapuje - przede wszystkim plecie.
Awatar użytkownika
Gabra
Kontaktowanie:

Postautor: Gabra » 18 lis 2006, 15:31

mar-r pisze:Właśnie kończę czytać Pawia Królowej - Masłowska, też tak umiem pisać , tyle Ci powiem. Sklecić częstochowskie rymy, w opowieść ułożyć- zadrwić z show buisnessu, trochę seksu włożyć. Dodać cytaty z Janerki Grabaża, i je w nieskończoność i w kółko powtarzać. Może to i przekona tych co to chcą kupić, ale dla mnie to dramat - tylko się upić. Niby wyrastasz na młodzieży idola, ale sama toniesz w show buisnessie - taka twoja rola. Niby niezależna, kpisz z tej masy szarej, ale nie bardzo wyszedł Ci ten cały bajer. DJ Doris zgubiła się we własnym świecie, trochę rapuje - przede wszystkim plecie.

:lol:

ja probuje dostac juz od jakiegos czasu "Monarche Absynt" Natalie Kocabovej, ale nie ma nigdzie :( czytal ktos?

Wróć do „Różne czyli Inne”