A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
pama63

Postautor: pama63 » 16 lut 2007, 14:42

jesoos pisze:zważywszy Oskara i panią Różę (słuchałem fragmentów w radiu) objawiam dość duże zainteresowanie tym panem ostatnio ;) co niestety rzadko mi sie udziela w stos do autorów nierodzimych ;)

"Oskar i pani Róża" ta ksiazka bardzo mi sie podobala. jedyna ktora przeczytalam w jeden wieczor bo nie moglam sie od niej oderwac. swietna opowies o chlopcu ktory jest chory na raka. i ten smutny koniec ksiazki po tylu wspanialych przezyciach Oskara. warto przeczytac w calosci :wink:
gg: 3908874 :)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 16 lut 2007, 14:49

To chyba nie była filozofia przeczytać ją w cały dzień, ba w krótkim czasie, biorąc pod uwagę jej objętość ;)
Awatar użytkownika
pama63

Postautor: pama63 » 16 lut 2007, 14:53

Dagmara pisze:To chyba nie była filozofia przeczytać ją w cały dzień, ba w krótkim czasie, biorąc pod uwagę jej objętość ;)

no wiesz dla kogos kto czyta ksiazki czesto to nie jest filozofia dla mnie biorac pod uwage ze mam czas tylko na lektury (bo juz po ich przeczytaniu nic mi sie nie chce) to duzy sukces :wink: :D
juz 2 miesiace mecze "Faraona" i jestem dopiero w polowie :D
gg: 3908874 :)
Awatar użytkownika
dziubek16

Postautor: dziubek16 » 22 lut 2007, 16:38

strasznie napaliłam sie na "Pieśń Reginy" i kurde nie ma jej w zadnej bibliotece! Ksiązka opowiada o bliźniaczkach . Jedna została zamordowane druga przez to wyladowala w zakłądzie psychiatrycznym.....mrrauu uwielbiam takie ksiazki:)
"Weronika Bardzo Chciała Spróbować Jak To Jest Stoczyć Się Na Samo Dno Być Dla Innych Tylko Tłem"
Awatar użytkownika
Alina

Postautor: Alina » 26 lut 2007, 18:02

Czytanie książek ambitnych mi nie wychodzi ostatnio więc czytam te z gatunku lekkie,łatwe i przyjemne.Jeśli któraś z pań(panowie raczej gardzą taką literaturą:)się nudzi lub ma ochotę poczytać bez większego wysiłku umysłowego polecam- Monika Szwaja "Zapiski stanu poważnego"
Książka z sensem,może nie bardzo wzruszająca(może to i lepiej) ale za to uśmiech sie parę razy pojawił w trakcie czytania.
isko_:)
Członek FFC

Postautor: isko_:) » 27 lut 2007, 9:03

A ja ostatnio czytam książkę "Przenajswiętsza Rzeczpospolita" Jacka Piekary i nie wiem co myslec...
Ska ska, ska skaranie,
Skaranie boskie z tym drogi panie!
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Lokalizacja: Miasto biznesu i seksu. "Niech się walą Ci, co nie znają Pidżamy!" - Małgoś.
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 27 lut 2007, 10:19

A ja czytałam "Spalona żywcem". Jestem pod wrażeniem.
Obrazek
Awatar użytkownika
aparatka

Postautor: aparatka » 02 mar 2007, 20:26

"Szymon Majewski. spowiedź świra" bardzo faajna ksiązka, takie osobiste wyznania o dziecinstwie, dziadku... polecam :D
WYSTARCZY CHCIEĆ...

Postautor: mar-r » 02 mar 2007, 20:53

Cały Durell - Moja rodzina i inne zwierzęta, Moje ptaki, zwierzaki i krewni, Ogród bogów i najsłabsze ZOO w walizce - ale w skali wycia ze śmiechu w skali 1-10 pierwsze 3 tomy dostają 17. W domu słychać kto czyta bo słychać wybuchy śmiechu .
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Anika

Postautor: Anika » 04 mar 2007, 16:45

"Ewa Luna" Isabel Allende - trochę dziwna ale polecam :)
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 11 mar 2007, 20:35

Polecam "Opętanych" Gombrowicza :wink: Dziś przeczytałem :wink: Dawno nie podobała mi się tak żadna książka i nie czytałem nic z takim zainteresowaniem ;>
A jak wiadomo, ze względu na to co studiuje, czytam dużo :twisted:
Ostatnio "Braci Karamazow" Dostojewskiego, "W oczach zachodu" i "Jądro ciemności" Josepha Conrada, "Michałko" Prusa, "A.B.C." Orzeszkowej, "Humoreski z teki Worszyłły" Sienkiewicza :wink:
W najbliższej przyszłości czekają mnie: "Rok 1984" Orwella, "My" Zamiatina, "Nowy wspaniały świat" Huxleya, "Marta" Orzeszkowej", "Lalka" Prusa, "Szkice węglem" Sienkiewicza :wink:
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 11 mar 2007, 20:42

Nemo pisze:Polecam "Opętanych" Gombrowicza :wink: Dziś przeczytałem :wink: Dawno nie podobała mi się tak żadna książka i nie czytałem nic z takim zainteresowaniem ;>

Ciekawe,co na to Jędrzej:]

Uwielbiam Braci Karamazow.Jedna z moich ulubionych książek.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 12 mar 2007, 11:49

__daria__a pisze:
Nemo pisze:Polecam "Opętanych" Gombrowicza :wink: Dziś przeczytałem :wink: Dawno nie podobała mi się tak żadna książka i nie czytałem nic z takim zainteresowaniem ;>

Ciekawe,co na to Jędrzej:]

pozatym że jędrzej pochwala każdorazowo zainteresowanie Gombrowiczem :>
To jędrzej przyznaje że Opętanie to najsłabsza powieść WG ];-> choć naturalnie ma wiele elementów klasycznego Gombrowicza :]

a wczoraj na wyprawkę do UK sprawiłem sobie dodatkowo Pilcha "bezpowrotnie utracona leworęczność" yraz "Moje pierwsze samobójstwo" (w promocji mieli -dyche taniej- co miałem nie brać :>
no i "Kiedy byłem dziełem sztuki" Schmitta. mniam :]

Szukałem jeszcze ostatniego Lema tudzież Hawkinga ale nie mieli :(
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 12 mar 2007, 19:48

jesoos pisze:a wczoraj na wyprawkę do UK sprawiłem sobie dodatkowo Pilcha "bezpowrotnie utracona leworęczność" oraz "Moje pierwsze samobójstwo" (w promocji mieli -dyche taniej- co miałem nie brać :>
no i "Kiedy byłem dziełem sztuki" Schmitta. mniam :]

wszystkie z tych książek, moim zdaniem, warte przeczytania.

poleci mi ktoś cos konkretnego Kundery?

ja ostatnio czytałam "Nagrody" Segala ,-- sympatyczne czytadlo, ale moim zdaniem nic nowego nie wnosi. lektura łatwa, lekka i przyjemna.

"milion małych kawalków" James Frey <-- trudna droga wyjścia z nałogu odslona kolejna. moim zdaniem najciekawsza ksiażka tego typu, z tym, że cieżko się czyta. rzucałam tą ksiażką w kąt kilka razy, z powodu baaardzo naturalistycznych opisów, które powodowaly kilka razy skuteczny odruch wymiotny. nie polecam wrażlwiym, polecam wsyztskim zaintetesowanym tematyką uzaleznień i wychodzenia z uzależnień.

"molekuły emocji" Wiśniewskiego <-- czyta sie dobrze, jak wszystko Wiśniewskiego. zbiór felietonów z prasy, ale każdy moim zdaniem COŚ wnosi. polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 13 mar 2007, 22:26

dokupiłem dzis jeszcze

Rasę drapieżców Lema

patologia
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.