A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 04 paź 2003, 9:53

Aha, ja oprocz powiesci J.R.R. Tolkiena, lubie czytac ksiązki typu SF, których akcja rozgrywa sie w siwcie Star Wars i Diablo. Duze wrazenie zrobila na mnie także autobiografia Marilyn Mansona "Long Hard Road Out Of Hell"...
Martynka

Postautor: Martynka » 04 paź 2003, 11:06

No i zapomniałabym.... :D Obie części "Dziennika Bridget Jones" :D
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 04 paź 2003, 12:50

Widzę, że Martynka moja kochana ma podobne upodobania do mnie dotyczące książek o narkomanii :D
A jeszcze chciałam dodać książkę "Panna Nikt"- Tomka Tryzmy. Moim zdaniem jest bardzo dobra
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
Aniołek
Kontaktowanie:

Postautor: Aniołek » 04 paź 2003, 14:54

A ja ostatnio przeczytałam świetną książkę pt. "Tam gdzie spadają anioły" Doroty Terakowskiej. Gorąco polecam :wink:
I've tried so hard to tell myself that you're gone
and though you're still with me
I've been alone all along

www.natusia17.blog.pl
Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 04 paź 2003, 16:00

Aniołek pisze:A ja ostatnio przeczytałam świetną książkę pt. "Tam gdzie spadają anioły" Doroty Terakowskiej. Gorąco polecam :wink:

Zgadzam się!!!Spoko książka!!!!
do swojej wypowiedzi dodam jeszcze "Ullisses" J. Joyce'a, "Fale" i "Pani Dalloway" W. Voolf, powieści H. Hessego i Marqueza. "Dzienniki" Gombrowicza,polecam :D
Awatar użytkownika
plucky

Postautor: plucky » 04 paź 2003, 16:56

Moim ulubionym autorem jest Orwell. "Rok 1984" to wg mnie arcydzielo :) Polecam tez "Corke proboszcza" tego samego autora.
Z lektor bardzo lubie literature łagrowa np. "Inny swiat" (autora nie pamietam) No i jeszcze "Oddzial chorych na raka" Solzenicyna (strasznie dolujaca ksiazka).
OStatnio czytuje tez troszke fantastyki. Polecam serie "Swiat dysku" Terry'ego Pratchett'a. Gosciu ma swietne poczucie humoru.
To jest ten kraj
popatrz, popatrz, popatrz sam
nietolerancji i znieczulenia raj...
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 04 paź 2003, 16:58

1. paulo coelho, wszytsko co czytalam. jednak najwieksze wrazenie zrobila na mnie "weronika postanawia umrzec"

2. jostein gaarder "swiat zofii" wspaniala ksiazka wyjasniajaca wiele zagadnien z dziedziny filozofii, choc troszke ciezka do lykniecia

3. william wharton, wiele ksiazek tego autora czytalam, nie bylo takiej, co by mi sie nie podobala. jednak najwiesze wrazenie zrobilo na mnie "spoznieni kochankowie", "franku furbo", "tato", zdecydowanie na samym poczatku "niezawinione smierci", i wiele, wiele innych.

4. jesli chodzi o literature mniej refleksyjna, a bardziej rozrywkowa to joanna chmielewska, najbardziej "przekleta bariera" i "wszystko czerwone"

5. bardzo sobie cenie katarzyne grochole, i opowiadania wszelkiego rodzaju, i ksiazki z cyklu "zaby i anioly"

7. bylabym zapomniala. maria nurowska. wspaniala polska autorka, zachwycilo mnie wszsytko, co czytalam, ale najwieszy sentyment mam di ksiazki "hiszpanskie oczy" i "rosyjski kochanek"

8. antoine de saint exupery "maly ksiaze", ze wzgledu na wspaniale sentencje nadajace sie na kazda okazje.

9. alan milne "kubus puchatek" dni mojego wczesnego dziecinstwa, i nie tylko. misiek o bardzo malym rozumku towarzyszy mi do dzis.

10. aktualnie czytam oscara wilde`a "portret doriana graya" jestem na poczatku, ale juz teraz bardzo mi sie podoba.

wymieniac dalej?? chyba nie:P kolejnosc przypadkowa
Obrazek
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 04 paź 2003, 18:48

ja Kocham książki :lol: ostatnio przeczytałam Siesickiej 'Jezioro Osobliwości' i musze przyznać, żę książka fajna :) za to, nienawidze lektur!!! dwa razy zdarzyło mi sie przeczytac lekture ;P to była 'Córka Robrojka' i 'Opowieść Wigilijna' no i musze przyznać, zę fajne były :P no i dziady czytałam ale nie zrozumiałam ;P ale potem na lekcji przerabialismy i okazało się, że nawet mądre rzeczy tam były ;P
Awatar użytkownika
luki

Postautor: luki » 04 paź 2003, 19:31

moga by ruzne
kiedys wiezylem w miłosc a teraz juz nie . Moze kiedys uwierze. A moze juz nigdy je niespotkam
Mam jedak przyjaciół was
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 04 paź 2003, 21:13

"Muszę przyznać, że pomysł na temat....fajny :D i ciekawy...ja bym na to nie wpadła :P"

dzięki :wink:
weszłam tu dzisiaj i aż się miło zaskoczyłam. Że większość osób czyta tu takie książki jak, ja. Tak sobie myśle, że ludzie, którzy słuchają podobnej muzyki, to i książki podobne czytają. Ciekawe odkrycie bardzo:P
...Dzieci są jak zwierciadła. Odbijają miłość. Jesli daje im się miłość, oddają ją. jeżeli niczego im się nie daje, nie mają czego oddać...
Awatar użytkownika
Natasha

Postautor: Natasha » 05 paź 2003, 9:51

wiele takich ksiażek... nie wspominajac juz o Wladcy Pierscieni, ale poza nim, to bardzo wciagnela mnie ksiazka Jamesa Clavella "król szczurów"i "lord Jim" josepha conrada , a jeszcze inna, to "pasja życia" Irving Stone, ciekawsza niż inne biografia Van Gogha, ze słoneczna okładka (to przykuło mój wzrok w ksiegarni) Nie mogłam potem tego żałowac. aktualnie czytam Kinga "Bezsennosć", takze bardzo dobra ksiazka, tylko troche zakręcona, jak to u Kinga powszechnie bywa... Nastepna w kolejce czeka "spóxnieni kochankowie" tak chwalona.
Siemka!Chcem bardzo gorąco pozdrowić zespół Łzy a szczegołnie Anię i Adama:)
Trzymajcie sie, i usmiechajcie!!!!!!!
Awatar użytkownika
Gata

Postautor: Gata » 05 paź 2003, 11:23

Nie przepadam za czytaniem książek. Jeśli już coś czytam to są to biografie oraz książki przygodowe, nie przepadam za fantastyką.
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 05 paź 2003, 20:24

kocham czytać ksiazki
uwielbiam Paula Coelho lubię HP książki Doroty Terakowskiej ostatnio bardzo mi się podobała "Ono"
Awatar użytkownika
anka, ot tak

Postautor: anka, ot tak » 05 paź 2003, 20:45

Ono jest naprawde super, a czytałaś poczwwarke?
...Dzieci są jak zwierciadła. Odbijają miłość. Jesli daje im się miłość, oddają ją. jeżeli niczego im się nie daje, nie mają czego oddać...
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 05 paź 2003, 21:43

anka, ot tak pisze:Ono jest naprawde super, a czytałaś poczwwarke?

nie narazie tylko "Samotność Bogów" (taka sobie) i "Tam gdzie spadają anioły" (cudna :D ) i musze kupić właśnie poczwarkę. A fajna jest??? Podobała ci się???

Wróć do „Różne czyli Inne”