A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 04 cze 2007, 15:32

polecam Schmitta.
Generalnie.

Miszcz.

jak przyjade na urlop napisze wiecej ;>
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 07 paź 2007, 21:13

Ale dawno nikt tu nie pisał...
Nike 2007 dla Wiesława Myśliwskiego :wink:
http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/id,3475 ... 783454.989
Stoję przed życiem, jak przed szybą zachlapaną farbami...
-
...Nemo my name forevermore...
-
Oficjalna strona FFC - www.ffclzy.pl
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 08 paź 2007, 20:17

Ja się nie mogę doczekać premiery ksiązki Olgi Tokarczuk "Bieguni". Oprócz ogromnej sympatii do dzieł tej autorki zaciekawił mnie opis tej książki i bardzo bym chciała ją przeczytać już :P

Poza tym mam pytanie czy ktoś czytała książkę Clarissy Pinkoli Estes "Biegnąca z wilkami", bo od bardzo dawna chce ją przeczytać, ale nie mogę jej dorwać?
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 11 paź 2007, 20:44

Kto zostanie laureatem Literackiej Nagrody Nobla?
http://ksiazki.wp.pl/id,24063,size,1,galeria.html

EDIT - Już wiemy, kto został laureatem Literackiej Nagrody Nobla ;P
Doris Lessing ;)
http://ksiazki.wp.pl/wiadomosci/id,3480 ... 124143.338

-

-

Awatar użytkownika
Błażej
Kontaktowanie:

Postautor: Błażej » 11 paź 2007, 21:09

a ja dziś kupiłem w Empiku "Komórkę" Anatola Azolskiego- na prezent urodzinowy dla przyjaciółki :)
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 12 paź 2007, 0:33

Czyli nie przeczytasz;)?
Awatar użytkownika
Błażej
Kontaktowanie:

Postautor: Błażej » 14 paź 2007, 9:13

Nie zdążyłem ;)
Teraz gorąco czekam na kolejny tom Jeżycjady.
(Chyba do 5 listopada) :D
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 14 paź 2007, 9:36

Dolinę Światła Minkowskiego czytam. Bardzo fajna książka o sanatarium dla dzieci chorych na białaczkę.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
angela

Postautor: angela » 18 paź 2007, 23:42

1. "Niekochana"-Arnost Lustig ("Powiesz Niekochana to pisane w konwencji dziennika refleksje siedemnastoletniej Perły Sch.- prostytutki w getcie w czeskim Terezinie. Jednym z kochankow dziewczyny jest pan L.- przedstawiciel zydowskiej Rady Starszych. On usuwa jej nazwisko z listy wiezniow kierowanych do transportu i tym samym ocala zycie, ona daje mu w zamian swa niewinnosc i zaufanie. A.Lustig przestawiwa niezwykly obraz wojennego swiata, w ktorym piekno, mlodosc i pragnienie zycia istnieja i maja swoje miejsce. Jedynie ich czas jest krotszy.")

2. "Nostalgia Aniola"- Alice Sebold ("Gdy poznajemy Susie Salmon, jest ona juz w niebie. Spogladajac w dol, snuje glosem czternastolatki opowiesc koszmarna, ale etz pelna nadziei. Przez dlugie tygodnie po swojej smierci Susie obserwuje zycie, ktore toczy sie juz ebz niej- przysluchuje sie pogloskom na temat swojego znikniecia, wspolczuje rodzicom, ktorzy ciagle wierza,z e corka sie odnajdzie, obserwuje, jak ten, ktory ja zamordowal, zaciera slady zbrodni. I Susiu widzi, jak z bolu i cierpienia rodzi sie milsoc, radosc, ozdrowienie duszy..")

3. "Akty wiary"- Erich Segal ("Historia trojki mlodych ludzi ukazana na tle nowojorskiej Brooklynu, izraelskich kibucow, nowoczesnej Brazylii i swietych miast- Rzymu i Jerozolimy. Losy bohaterow polaczy na zawsze przeznaczenie...Tim Hogan- porzucony przez ojca, wychowywany przez ciotke odnajdzie swoj om w Kosciele, pomimo swiecen kaplanskich nie bedzie w stanie uchronic sie przed wielka namietnoscia, ktora rozpali jego dusze. Dan Luria- syn powszechnie szanwoanego rabina. Zamiast isc w jego slady i objac duchowe przewodnictwo gminy ortodoksyjnych nowojorskich Zydow, zlamie serce ojca i nie otrzyma przebaczenia. Debora Luria- wychowana w pokorze, w imie zakazanej milosci przeciwstawi sie rodzinie wybierajac wlasna droge do Boga")
Dzieki tej ksiazce zaczelam interesowac sie kultura, zwyczajami itd Zydow, juz od ponad roku i nawet 26 jade na seminarium do krakowa zwiazane z tym. ciesze sie bardzo heh :)

Kocham te ksiazki, moge czytac je po kilka razy, takie najwazniejsze jak dotychczas dla mnie. Kazda przeczytana w "odpowiednim" momencie heh

Polecam wszystkim!!!!
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 17 gru 2007, 21:34

bLaZeJeQ pisze:Zachęcam wszystkich do kupna najnowszego tomiku poezji poetki Ireny Conti Di Mauro pt. "I co teraz z tą miłością?..." :)

Jak twierdził ks. Jan Twardowski, "Wiersze Ireny Conti są pokorne, umieją słuchać, nieraz dają się namalować, tak są obrazowe. Cieszę się, że te wiersze do mnie mówią, że można w nich zamieszkać... Te wiersze są pisane przez poetkę wybitną, pełną wrażliwości, wiary i nadziei, szlachetności i domyślności serca".

Dodam tylko, że na pierwszej stronie można znależć fragment mojej recenzji dotyczącej twórczości poetki i spotkania z nią :)

-

-

Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 17 gru 2007, 23:03

Właśnie jestem w trakcie czytania "Ucieczki od wolności" Ericha Fromma. Jakby ktoś nagle chciał się poczuć zniewolony to zachęcam do lektury ;-) A na gwiazdkę dostanę "Mieć czy być".
Awatar użytkownika
Nemo
Zarząd FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Nemo » 06 sty 2008, 21:24

"Wampir" - mało znana powieść Reymonta. Polecam wszystkim, a szczególnie osobom, których interesują takie motywy jak: spirytyzm, hipnoza, seanse mediumiczne, sekty...
Zdecydowanie coś innego niż "Chłopi", więc proszę się nie zniechęcać samym nazwiskiem autora ;)
Powieść ciekawa, dynamiczna akcja, niebanalna i interesująca fabuła ;)
No i nie jest długa ;)

I jeszcze coś z innej beczki - kontrowersyjna książka dla dzieci i młodzieży "Złoty kompas" ;)
http://ksiazki.wp.pl/id,53192,size,1,galeria.html

-

-

Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 09 sty 2008, 21:39

Nemo pisze:I jeszcze coś z innej beczki - kontrowersyjna książka dla dzieci i młodzieży "Złoty kompas" ;)
http://ksiazki.wp.pl/id,53192,size,1,galeria.html

u nas wlasnie wchodzi do kin film pod tym samym tytulem. adaptacja?

widze ze tak ;) a odnosnie "amerykanskich organizacji katolickich" - Richard Dawkins poswiecil im obszerna czesc swojego "Boga urojonego" ;)))
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
...Julia...
Członek FFC

Postautor: ...Julia... » 09 sty 2008, 21:46

a u nas już jest.
i to z dubbingiem ;/
.::kiedy przyjdzie dzień,że zawołasz mnie, to ja powiem mojej muzyce,ona popłynie też::.
Awatar użytkownika
klaudia_kl.

Postautor: klaudia_kl. » 16 lut 2008, 14:56

Przemyslaw Piotrowski
Subkultury mlodzieżowe. Aspekty psychospołeczne.
Opis subkultur występujących z Polsce i ich dzialalności. Zaczyna się od bikiniarzy, a kończy na wspólcześnie powstalych grupach (hakerzy i freekerzy).
Całkiem ciekawa i interesująca książka dla "fanów' :wink: psychologii i pedagogiki.
Obrazek

"Oceniaj mnie! Niech jad strumieniami leje się!"

Wróć do „Różne czyli Inne”