A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 07 sty 2009, 21:18

Zgadzam się z Martą:*.

Ja ostatnio przeczytałam po raz drugi "Kubusia Fatalistę..." Diderota.
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 07 sty 2009, 23:07

ja pomiedzy ksiązkami z językoznawstwa, kultury USa i lieratury, podczytuję "Alphafemale" :twisted: nie zdradzę o czym, bo trudno napisać, jak jeszcze nie skonczyłam :]
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
śmiech_przez_łzy
Kontaktowanie:

Postautor: śmiech_przez_łzy » 11 sty 2009, 13:40

A ja jak zwykle thriller medyczny. Tym razem "Piąta fiolka" Michael'a Palmer'a
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 11 sty 2009, 15:35

Dorota, wszystko fajnie, ale jak Ty znosisz thillery medyczne hurtowo??
Mnie 15-ta z kolei książka Cooka skłoniła do zastanawiania się czy już ją czytałem może.
Tyle tego napisali, że życia nie starczy.
Ja sobie obecnie czytam Marqueza któryś tam raz. Sto Lat Samotności jest przegenialne.
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
śmiech_przez_łzy
Kontaktowanie:

Postautor: śmiech_przez_łzy » 12 sty 2009, 19:06

Cooka to ja już prawie całego przerobiłam. :lol: Fakt, te książki są do siebie podobne, ale... jest w nich coś takiego, co mnie wciąga. To chyba jakiś rodzaj uzależnienia :P Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 12 sty 2009, 20:00

Ja też prawie wszystko jego przeczytałam. Coś w sobie ma :wink:
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Awatar użytkownika
klaudia_kl.

Postautor: klaudia_kl. » 13 sty 2009, 21:26

Martuś pisze:
klaudus99@op.pl pisze:A tak muszę brać się za "Mistrza i Małgorzatę", bo mam tydzień na zdanie :)

Sama przyjemność Cię czeka :wink:

A jednak...
Książka specjalnie mi nie podeszła. Na początku jakoś sie dłużyło, następnie coś tam sie dziać zaczeło, a potem był już koniec :twisted:
Dlaczego nie? Po prostu nigdy nie lubiłam i jak widać nie lubię nadal wszelkiego rodzaju "czary mary". W rozyjskich nazwiskach już na poczatku się pogubiłam i pewnie dlatego najmilej wspominam część o Piłacie i koncówkę :wink: Spodziewałam się więcej po tak chwalonej, przez większość znanych mi osób, ksiażce. Zapewne kwestia gustu.
Jak dla mnie numerem jeden nadal jest "Cudzoziemka", która mocno utkwiła mi w pamięci i jakoś nie może jej opuścić...
Lektury zaliczone. W przyszłości mniej pracy przed ich przerabianiem. Ogółem mówiąc same plusy :)
Dodatkowo "Oskar i pani Róża", którego juz dawno miałam przeczytać, lecz zawsze odkładałam, bo były inne, wydawało się ważniejsze, książki. Co tu dużo gadać. Każdy pewnie czytał. Wzruszajaca, dająca do myslenia historia małego chłopaca chorego na nowotwór. Sympatyczne pokazanie, że nie liczy się ilość tylko jakość i ludzie, którzy są obok nas. A także, że każdy z nas może i powinien uczyć się od innych, bez względu na ich wiek, bo kazdy ma coś ciekawego do przekazania drugiej osobie.

Ma ktoś moze jakieś ciekawe propozycje? Bo mam teraz trochę wolnego czasu i szkoda go zmarnować :wink: Będę wdzięczna.
Pozdrawiam.
Obrazek

"Oceniaj mnie! Niech jad strumieniami leje się!"
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 13 sty 2009, 21:29

Ja tam uwielbiam <serduszka>
No to ja polece Ci Olgę Tokarczuk. Jeśli nic jej nie czytałaś zacznij od E.E. lub Anny In w grobowcach świata.
Nie szukam bajki w życiu i walczę do końca... Nie szukam bajki w życiu swoim, bajki są okrutne...
Małgoś
Członek FFC

Postautor: Małgoś » 13 sty 2009, 21:43

Ja się wzięłam w nowym roku za książki. Drugi raz "Świat Zofii" Josteina Gaardera przeczytalam (pewnie będę do niej wracać, jeśli nie do całej, to do fragmentów chociaż), strasznie mnie wkręciła w filozofię. W pozostałych książkach ("Dziewczyna z pomarańczami" np.) bardzo fajnie dodaje jakieś tam filozoficzne pytania czy rozważania do ogólnej fabuły. Moje klimaty :wink:
"Najszybsza miłość to ta bez pośpiechu..."
Awatar użytkownika
Martuś
Członek FFC

Postautor: Martuś » 13 sty 2009, 21:55

Małgoś, co Ty w moje ślady chcesz iść? :P
To przeczytaj sobie jeszcze Przepowiednie Dżokera :wink:
Małgoś
Członek FFC

Postautor: Małgoś » 13 sty 2009, 22:15

Moooże. Dżoker jutro :P
"Najszybsza miłość to ta bez pośpiechu..."
Awatar użytkownika
Błażej
Kontaktowanie:

Postautor: Błażej » 14 sty 2009, 12:50

Ja się powoli zabieram za "Gnój" Wojciecha Kuczoka.
Awatar użytkownika
klaudia_kl.

Postautor: klaudia_kl. » 25 sty 2009, 23:04

Martuś pisze:No to ja polece Ci Olgę Tokarczuk. Jeśli nic jej nie czytałaś zacznij od E.E. lub Anny In w grobowcach świata.

Niestety, w naszej szkolnej bibliotece jest tylko jedna Jej książka, najnowsza - Bieguni. I właśnie od niej zaczełam.

Książka pokazuje to, na co nie zwracamy uwagi, a co jest obok kazdego z nas, co nas bezpośrednio dotyczy, a jednak nie potrafimy, nie chcemy zdac sobie z tego sprawy...
Ciekawy pomysł, oryginalność przedstawiania ludzi, świata. Dystans do ludzi, w pewnym sensie do ich, nawet najważniejszych, najintymniejszych emocji, przeżywania danych wydarzeń.
Trudna książka i trudno powiedzieć coś o niej w kilku zdaniach. Wymaga ona ciagłego skupienia, bo utrata kawałka komplikuje reszte. Ale to wcale nie jest łatwe, bo treść zmusza jednocześnie do przemyśleń nad sobą, swoim otoczeniem i trudno utrzymać to skupienie na książce.
Ogólnie bardzo się mi podobała. Najbardziej fragmenty, gdy pisarka przedstawiała siebie, a nie historie innych.

Dziękuję Marcie za polecenie;* Sama polecam innym.
Jak tylko znajdę, to chętnie poczytam inne pozycje tejże Pani.

W tej chwili jestem w trakcie czytania "Wojny futbolowej" Ryszarda Kapuścińskiego. Zamierzam dopaść wszystkie jego pozycje, które są w moim zasięgu, więc najbliższy wolny czas mam z głowy :wink:
Obrazek

"Oceniaj mnie! Niech jad strumieniami leje się!"
Awatar użytkownika
Carmen:
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Carmen: » 26 sty 2009, 8:52

Ja ostatnio czytam książkę o historii Grecji w XX wieku :wink: Ciekawa jest. :) Są zarówno daty,wojny jak i portrety premierów Grecji :D Polecam :D
Zwłaszcza jak ktoś się interesuje Grecją tak jak Ja :D
"Śmiech rozstąpi zło,dosyć płaczu"
-----------------------------------------
https://www.facebook.com/Liluska93
Awatar użytkownika
Solve
Kontaktowanie:

Postautor: Solve » 26 sty 2009, 9:27

A ja muszę czytać "Syzyfowe prace" Żeromskiego ;/

Wróć do „Różne czyli Inne”