A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 19 mar 2004, 22:07

Właśnie skończyłam czytać "A jednak miłość" Mari Venturii
Bardzo dobra książka...o kobiecie, która uwierzyła, że może jeszcze kochać po śmierci męża i tragicznej śmierci jego córeczki.....
Książka właściwie troszkę dla starszych czytelniczek....ale mi się bardzo podobała...i zamierzam sięgnąć po I część "Zwyciestwa miłości"....kiedyś nawet był taki film ponoć w TV :wink: Polecam naprawde :)
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
kotek

Postautor: kotek » 22 mar 2004, 21:50

Polecam ksiazke Pierre Descouvemont 'Przewdonik po trudnosciach wiary katolckiej"
Rozwiewa ona wiele watpilowosci dotyczacych wiary, a takze niewary, zawiera bogaty zbior opowiadan i angedod.
uśmiech się
bo już dobra czas
Awatar użytkownika
linkaboska

Postautor: linkaboska » 22 mar 2004, 22:06

A ja lubie różne książki... Ostatnio mama faze na choleo, ale lubie też jakieś takie megg cabot i takie tam dla nastolaków...Najlepiej czyta mi się na j. angielskim, lub religi, bo wtedy nie marnuje mojego jagże cennego czasu :wink:
Awatar użytkownika
DawcioTarcio
Członek FFC

Postautor: DawcioTarcio » 22 mar 2004, 22:37

Ja lubię różne książki. Lubię czytać książki młodzieżowe o narkotykach, o problemach społecznych. Kocham literaturę psychologiczną. Moim idolem jest Paulo Coelho, ale również wielu innych. Lubię czytać o zjawiskach paranormalnych, lubię Harry`ego Pottera, lubię "Władcę Pierścieni", lubie czytac ksiazki wojenne, o obozach koncentracyjnych, o żydach. Polecam np. "Spotkałam ludzi" Ruthy Wermuth. Bardzo ciekawa książka napisana przez kobietę z moich okolic :) Hm.. Fajne są ksiązki Doroty Terakowskiej. Polecam "Ono" i "Poczwarkę". Uwielbiam czytać wiersze Szymborskiej i interpretować je na swój sposób. :wink: :wink: Hm myślę, że znajdzie się tego jeszcze duzzo, ale na tym zakoncze :)
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 24 mar 2004, 15:01

A ja wreszcie dzisiaj dostałam moje upragnione "Mgły Avalonu" i zaraz będę czytac :D
Nie dość,ze ma 1040 stron, to nie ma prawie wcale marginesów, bo brzegi są prawie całkiem zadrukowane :lol:
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 24 mar 2004, 15:07

ja kupilam sobie "Biały Oleander"... bo widziałam w wakacje film pod wyżej wymienionym tytułem i cały czas szukałam takiej ksiażki... w końcu znalazłam;) ale czytać za bardzo nie mam czasu, bo teraz mam dużo lektur..

właśnie skończyłam czytać "Niemcy"... nie podobało mi się, nic z tej książki nie wyniosłam.
Awatar użytkownika
Malvina
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Malvina » 24 mar 2004, 17:34

Vampirzyca pisze: czytać za bardzo nie mam czasu, bo teraz mam dużo lektur..
Lektur szkolnych to ja na razie nie mam zadnych do czytania, ale własnie czytam naraz 6 książek :lol: :
2 tomy Wiedźmina, Narrentrum, Drugi wątek Chmielewskiej, Mgły Avalonu, Weźmisz czarną kurę i Mgły Avalonu.
A jutro premiera nowej Grocholi, wiec do tych 6 tytułów dojdzie jeszcze
"Ja wam pokaże" 8)
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 24 mar 2004, 19:36

ja czytam kolejną świetna książke ;-)
"Dziennik Geniusza" Salvadora Dali...
jest o Salvadorze, ale to był naprawdę hmmm... geniusz?? ma niesamowicie dziwny pogląd na świat... raczej miał ;)
napisał tam co przedstawiaja jego obrazy.... można isę na prawdę zdziwić :)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Daga
Kontaktowanie:

Postautor: Daga » 26 mar 2004, 19:45

Swego czasu pisaliście coś o "Mggły Avalonu". Ostatnio widziałm tę książkę w księgarni i zastanawiam się, czy sobie jej nie kupić. Napiszcie coś bliżej po jej fabule. Proszę :wink:
"Czas.
Mój wróg.
Wszystkie piękne dni
Posyła w nicość."
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 26 mar 2004, 20:21

A ja mam takie małe pytanko, czy ktoś ma może książkę "Wywiad z wampirem"... Ann Rice??... Przetrząsam jaworznickie biblioteki od jakiegoś czasu w poszukiwaniu tej kasiążki... ale jak narazie ani widu, ani słychu... :roll:
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 26 mar 2004, 21:08

Nawet nie wiedziałam Syriel, że jest taka książka.....to czasem nie jest opowieść z której powstał film o takim samym tytule? :wink: Bo film mi się strasznie podobał....więc pewnie książka tym bardziej by mi się spodobała....
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 26 mar 2004, 21:27

Małgorzata pisze:Nawet nie wiedziałam Syriel, że jest taka książka.....to czasem nie jest opowieść z której powstał film o takim samym tytule? :wink: Bo film mi się strasznie podobał....więc pewnie książka tym bardziej by mi się spodobała....

Tak, na jej podstawie nakrecono film o tym samym tytule... Książka jest pierwszą częścią "Kronik Wampirów" Ann Rice...

ps. Mnie film też się bardzo podoba... a szczególnie B. Pitt i T. Cruise - jako wampiry :twisted: 8) <mniam>
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 26 mar 2004, 21:31

Syriel, ja chyba mam, ale książkę ciężko się czyta. Anne Rice rządzi, a to ma kilka tomów nawet :D
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 26 mar 2004, 21:38

mar-r pisze:Syriel, ja chyba mam, ale książkę ciężko się czyta. Anne Rice rządzi, a to ma kilka tomów nawet :D

Hmmm... sam 'Wywiad z wampirem' ma chyba dwa tomy (pewnie zależy jakie wydanie)... A Kronik Wampirów trochę jest... m.in "Wapir Lestat" (zapewnie postać kojarzycie z WzW :>), "Królowa potępionych" (na podstawie tej książki też powstał film) itp....
Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 26 mar 2004, 22:30

Vampirzyca pisze:[b][color=darkseagreen]ja kupilam sobie "Biały Oleander"... bo widziałam w wakacje film pod wyżej wymienionym tytułem i cały czas szukałam takiej ksiażki... w końcu znalazłam;) ale czytać za bardzo nie mam czasu, bo teraz mam dużo lektur..

właśnie skończyłam czytać "Niemcy"... nie podobało mi się, nic z tej książki nie wyniosłam.

Widziałm u Sylwii ten film na video..Bardzo fajny:)[/color][/b]

Wróć do „Różne czyli Inne”