A ksiażki...

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 17 paź 2005, 16:26

Cholera.A jakieś biografie może komentatorów? :P Już bredzę powoli,ale może jednak...
Awatar użytkownika
Madzior

Postautor: Madzior » 17 paź 2005, 16:36

http://biografie.genealogiapolska.pl/

moze tu cos bedzie? a jaki masz dokladnie tamat?
Lenka
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 17 paź 2005, 18:19

Daria, podejrzewam, że masz jakiś temat związany z literaturoznawstwem. Zajrzyj do książek o tematyce komunikacji językowej.
Jaki masz dokładnie temat pracy?
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 17 paź 2005, 23:05

Odkad zaczelam czytac ksiazki Paulo Coelho zakochalam sie w jego slowach. Tak wspanialego pisarza jeszcze nie widzialam... To jest prawdziwy mistrz.
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 18 paź 2005, 14:28

Syriel pisze:Daria, podejrzewam, że masz jakiś temat związany z literaturoznawstwem. Zajrzyj do książek o tematyce komunikacji językowej.
Jaki masz dokładnie temat pracy?

Na podstawie wybranych przykładów scharakteryzuj język komentatorów sportowych.
Awatar użytkownika
Konrado

Postautor: Konrado » 18 paź 2005, 15:36

Ja bym zaczął od Szpakowieiego i Babiarza
Obrazek
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 18 paź 2005, 15:47

Bedą na pewno,ale to już chyba nie ten temat co? :wink:
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 18 paź 2005, 21:00

Daria, spójrz na tytuł "Media-eros-przemoc. sport w czasach popkultury". Nic innego nie znalazłam niestety.
Awatar użytkownika
Madzior

Postautor: Madzior » 18 paź 2005, 22:09

ja przeczytałam dziś "Medaliony". Wstrzasająca ksiąka....Horror- to slowo to za malo,aby to opisać!!! Najbardziej poruszyl mnie piewszy rozdział-o tym jak robiono mydlo, reszty chyba nie bede pisac....

Bardzo, bardzo warto przeczytać
Lenka
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 18 paź 2005, 23:25

Madzior pisze:ja przeczytałam dziś "Medaliony". Wstrzasająca ksiąka....Horror- to slowo to za malo,aby to opisać!!! Najbardziej poruszyl mnie piewszy rozdział-o tym jak robiono mydlo, reszty chyba nie bede pisac....

Horror to chyba złe słowo. Zbyt nacechowane przymiotnikami tego gatunku. A przecież nie czytamy o panu z mrocznej uliczki latającego z sikierą, tudzież tasakiem za bezbronną dziewicą.
Czasami wystarczy sobie uświadomić, że to literatura FAKTU. Mnie to przeraża.

Drobra dygresja: gdzieś czytałam, że zmieniona ma zostać tablica pamiątkowa na ścianie budynku byłego Istytuty dr. Spannera. Jakieś sądy/trybunały uznały, iż odbywająca się tam 'produkcja' nie należy do zbrodni ludobójstwa... No cóż, w końcu to tylko naród niemiecki robił "coś z niczego".
Awatar użytkownika
Madzior

Postautor: Madzior » 18 paź 2005, 23:35

no w sumie, moze faktycznie slowo horror nie pasuje "tematycznie", Zabroklo mi slowa,aby wyrazci to,nie wiem jakiego slowa uzyc, bo naprawde niesamowite emocje towarzysza czytajac tą ksiązke
Lenka
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 19 paź 2005, 11:23

A ja mam mój ukochany Paragraf 22 Hellera w łapach i biorę go do pracy :D. Genialna książka. Mam jeszcze zapalenie spojówek ale to off topic...
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 19 paź 2005, 17:01

Syriel pisze:Daria, spójrz na tytuł "Media-eros-przemoc. sport w czasach popkultury". Nic innego nie znalazłam niestety.

Dziękuję:*
Brzmi ciekawie.Spojrzę na pewno.

Mnie czeka teraz kolejna "kobyła".Tym razem "Przedwiośnie".Ciężko mi się czyta Żeromskiego :?
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 19 paź 2005, 17:14

A przede mną "Ludzie bezdomni" ;)
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 21 paź 2005, 22:48

"Ludzie Bezdomni" Daganie sa tacy zli... bynajmniej mi sie udalo przebrnac przez cala ksiazke bo to byl czas kiedy sobie obiecalam, ze przeczytam te wszystkie "grube" lektury chocby niewiadomo jak mi sie nie podobaly... no i zarowno "Lalka" jak i "Ludzie Bezdomni" mi sie podobali :)
co do "Medalionow" to nie bylam w stanie czytac dalej po pierwszych slowach... ale trzeba bylo... ale przeczytalam wszystko jednym tchem... nie chcialam zeby ta lektura mi zajela kilka dni... zbyt wiele przezyc.

Ja teraz czytam "Czare Wroczni" - nie wiem co to jest ;) czysty przypadek, ze to czytam, bo siostra to zostawila, a ja wlasnie przeczytalam wszystkie swoje ksiazki i nie mialam co czytac ;)
a ostatnio... czego ja nie czytalam...czytam, przypuszczam, po 3 ksiazki miesiecznie... ostatnio przeczytalam "Pnowie i Damy" Pratchetta :) i "Opetanych" oczywiscie mojej wielkiej milosci literackiej - pana Witolda :) i musze powiedziec, ze to najmniej gombrowiczowa rzecz jaka jego czytalam :)

P.S.
Wrocilam?
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."

Wróć do „Różne czyli Inne”