Czwarta plyta Łez...

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Czwarta plyta Łez...

Postautor: Adas » 22 gru 2002, 1:05

Mialem wczoraj okazje posłuchac kilkunastu nowych kawałków, z których byc może większość znajdzie się na nowej, czwartej juz plycie Łez.

Mam pozwolenie na wyrazenie na forum mojej opinii po wstepnym, dwukrotnym przesluchaniu tego materialu:)

Może zacznę od dobrych wrażeń:
Po pierwsze, cieszę się, że piosenki juz wstępnie istnieją, mimo, że do planowanego wydania płyty pozostało co co najmniej pół roku. dzieki temu jest jakaś szansa, że przez najbliższe kilka miesięcy powstanie jeszcze kilka "perełek", które spowodują, że czwarta płyta Łez będzie dla mnie wielkim wydarzeniem.
Po drugie słyszałem wczoraj dwa lub trzy kawałki, które na czwartej płycie będą przeze mnie uznane za co najmniej dobre.
Ogólnie nowe piosenki nie są złe, ale w moim odczuciu nie jest to wyraźny krok naprzód w odniesieniu do dotychczasowych płyt. Piosenki które słyszałem są (poza kilkoma wyjatkami) jakby "pociągnięciem dalej" stylu ze "Słońca"....w wersji dojrzalszej technicznie, ale już bez tej świeżości dzieki której "Słońce" jest dobra płytą mimo wszelkich niedostatków jakości.

Jezeli wystarczy Wam czwarta plyta troche lepsza niz "JJJ" - to juz mozecie lobbowac za wydaniem jej jak najszybciej, bo taki nieco lepszy material na nową plytę juz istnieje, i płyta mogłaby się smiało ukazać w ciągu 2 miesięcy. Powstałaby kolejna płyta, której nie trzeba by się było wstydzić, ale którą też nie można by było się zachwycać.

...i to chyba tyle pozytywnych wrazen....;)

Krytykę skrócę do minimum ;)

W ogole nie pamietam tekstow, po pierwsze słyszałem to tylko dwa razy, a po drugie niestety duzą część nowych tekstów uznalem za niewartą zapamietania.....i jesli byly jakies ciekawe teksty, to raczej zostaly przytloczone takimi, ktore do mnie nie przemawiają...(najogólniej ujmując - w znanym już z wczesniejszych piosenek stylu "kocha mnie - nie kocha mnie")
Ale Wy możecie być dobrej myśli, bo po pierwsze ja jestem pesymistą, a po drugie wiekszości słuchaczy się takie teksty podobają (na przykład mnie nie przekonał tekst "Niebieskiej sukienki", która to piosenka przez wielu uznawana jest za jedną z najlepszych piosenek Łez).

Chcialbym, ze ta nowa plyta byla najlepsza w dyskografii Łez, najlepsza pod kazdym wzgledem, i dlatego bede jeszcze dosc dlugo odradzal pospiech z wydaniem tego materialu, bo ja w nim widzę tylko 2-3 piosenki nadające się na podwójnie platynową płytę.
Większość pozostałych nowych piosenek jest wystarczająco dobra byc moze nawet na zlotą plytę, ale mnie to nie zadowala.
Ja chcialbym czwartą plyte Łez wyraźnie lepszą niz dotychczasowe, taką, którą można się zachwycać podobnie jak WZZS (na której wg mnie kilka piosenke jest dobrych, a reszta bardzo dobrych)
Ten materiał który dzisiaj istnieje jest moim zdaniem tylko trochę lepszy niż to co dostalismy na JJJ... Jest parę piosenek bardzo dobrych, wiekszość dobrych. Byłby to bardzo dobry materiał na debiut nieznanej kapeli, ale od twórców złota i platyny wymagam o wiele więcej niż to co wczoraj słyszałem.
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 22 gru 2002, 2:24

ales sie rozpisal. nie chce mi sie za bardzo czytac, ale mysle, ze 4 plyta lez becie taka swietna jak 3 poprzednie :)
Awatar użytkownika
Ewelina(Ewka)

Postautor: Ewelina(Ewka) » 22 gru 2002, 2:26

Ja to bym chciała jak najszybciej tą płytkę, ale wole jeszcze poczekać żeby mogli dobracować materiał i żeby to był najlepsza płyta z tych które dotychczas wydali.
"Nie mogę patrzec na Twoją twarz,me oczy pełne łez"
Awatar użytkownika
czarA

Postautor: czarA » 22 gru 2002, 3:27

nie znasz sie :PPPPPPPPPPP wszystkie płytki są fajne ale było by mi bardzo miło gdyby 4 płytka klimatem, przypominała 1 ,,słońce "

AVE ŁezKi :lol:
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 22 gru 2002, 3:53

Asiuncia napisala:
ales sie rozpisal. nie chce mi sie za bardzo czytac,

Wiesz........przeczytaj to jeszcze raz co napisałaś ......bez komentarza.... :?
Sylwia
Awatar użytkownika
lukrecja_15
Kontaktowanie:

Postautor: lukrecja_15 » 22 gru 2002, 4:02

No ja jeszcze nie przeczytałam ae co do płytki to mozemy razem wariowac!
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 22 gru 2002, 4:06

nie zbyt sympatyczne było to, że nie chciało Ci się przeczytać... trzeba było przynajmniej tego nie napisać, tylko zachować dla siebie..
Awatar użytkownika
lukrecja_15
Kontaktowanie:

Postautor: lukrecja_15 » 22 gru 2002, 4:13

Ale ja nie napisałam ze niechciało tylko ze przeczytam! zapisałam na dysku i sobie przyeczytam ze spokojem!
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 22 gru 2002, 4:21

lukrecja, ale ten mój post nie był przecież do Ciebie :roll: i to nie jest wcale aż tak długie, żeby czytanie zabierało mase czasu.. mi to zajeło moment.. ;)
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 22 gru 2002, 4:46

No to teraz moja kolej w pierwszej ocenie tej płyty...znaczy jej części :)

Też miałam okazję wczoraj jej posłuchać.....ale ja chyba zacznę w przeciwieństwie do Adasia od krytyki :P .

1) Po pierwsze..... w momencie gdy siedzieliśmy i słuchaliśmy tych kawałków Adam Konkol robił kawę :) ......piszę to dlatego że był w kuchni....więc nie mówił nic.....my z kolei wiedzieliśmy że w tej 13-stce jest jeden kawałek który zespół ma zamiar wystawić do Opola do koncertu Premier...i wyobraźcie sobie że po usłyszeniu 2-óch chyba wersów oboje wybuchnęliśmy śmiechem i nie mieliśmy żadnych wątpliwości że to ten kawałek :wink: ...co ja mam o nim napisać....jako "fanka" he he.....jest chyba gorszy od "Agnieszki"...znaczy może inaczej.....jest taki "lekki łatwy i przyjemny" w najgorszym tego słowa znaczeniu......tak strasznie różniący się od wszystkiego co mają na swoim koncie......ale z drugiej strony dostrzegłam jeden PLUS.....otóż refren po drugiej zwrotce......już sobie nuciłam :lol: ...czyli skutek taki chyba jaki powinien osiągnięty został...oby publiczność wychodząca z amfiteatru nuciła go sobie pod nosem :wink:
2) Po drugie.....w lecie żyję koncertami....a ta płyta póki co koncertowa nie jest w żadnym wypadku.....sama naliczyłam 1 kawałek który na koncercie się będzie sprawdzał na 100% a chyba ze 3 które na 80%...nie wiem więc czy będzie mnie "rajcować" pójście na koncert Łez..i "tylko" nucenie sobie czy kołysanie się....nie wspomnę już o moim wieku który to powinien już mnie obligować do takiego przeżywania koncertów ( jest oczywiście inaczej...oczywiście w granicach normy przyzwoitości :wink: )...natomiast po przeżyciu kilkunastu koncertów widzę po co potencjalny "fan" czy nawet TYLKO słuchacz idzie na koncert......jeśli by na koncertach dominować miał materiał ten to raczej tego nie uświadczą ludzie :?
3)Po trzecie.....większość kawałków jest za "prostych" ....dość szybko wpadają w ucho....co mnie akurat osobiście nie za bardzo się podoba..."gdy mam po pierwszym rozdaniu karty odsłonięte"......ale tu też widzę PLUS....może jednak większość słuchaczy tego oczekuje ......mają dość zastanawiania się nad tym wszystkim co ich otacza......muzyka musi być ich bodźcem........ale takim łatwym i takim który by ich nie męczył.....ma ich radować......a to dla Polaka napewno jest lepsze ......niż wgłębianie się jeszcze w tekst każdej piosenki...już i tak ma o czym myśleć codziennie :? :?

Jeśli chodzi o minusy to chyba na dzień dzisiejszy więcej nie dostrzegłam..

Zaś plusów też mam kilka....ale wymienię te chyba najbardziej mnie cieszące :D

1) Po pierwsze.....płyta jest zdecydowanie bardziej gitarowa......bardziej żywa muzycznie.....nie sztucznie......co mnie niezmiernie cieszy.....nie jestem ani wirtuozem gitary czy jakimś muzykiem....ale przyjemnie się słucha czegoś co nie jest w żaden sposób "poprawiane" prze komputer...choć pewnie jeszcze pod "nóż" taki utwory zawitają.... :wink:
2) Po drugie.....głos Ani jeśli chodzi o te kawałki brzmi lepiej niż na "JJJ"....nawet pokusiałabym się o stwierdzenie że bardzo dobrze....brzmi w niektórych kawałkach jak "stara" (i tu bynajmniej nie chodzi o wiek :P ) Ania :) ...w niektórych momentach......znaczy inaczej....w jednym momencie :P przeszedł mnie dreszcz.....a dla mnie to ma niesamowite znaczenie gdy coś takiego się ze mną dzieje:):)
3) Po trzecie.....mój "czarny koń" ...jedyny kawałek który był tak samo oceniony przeze mnie i Adasia...znaczy najwyżej....kapiatalany utwór....fantastyczny tekst.....muzyka niesamowita......głos Ani potwornie głęboki...co mnie w Niej urzekło jak poznałam twórczość Łez :) ......robi wrażenie nawet po pierwszym przesłuchaniu.....znaczy JUŻ po pierwszym :wink:

Żeby była równoważnia to na tych plusach poprzestanę.......ale na koniec jeszcze reasumując. Płyta jest o niebo lepsza od "JJJ" (choćby dlatego że nie ma tam "Kochać to nic...." czy "8 serc" :D :D :D )......ale z 13-uwtorów wybrałabym z 7......ostatecznie nie wymagam żeby cała 13 była bardzo dobra......jeśli stworzą jeszcze kilka takich dobrych jak te 7 ...to jeśli chodzi o mnie to "złoto" mają w kieszeni :lol:

Adaś napisał:

bo ja w nim widzę tylko 2-3 piosenki nadające się na podwójnie platynową płytę

Adaś oczywiście troszkę przesadza....mama jeszcze nie urodziła...a dziecko już ma iść na Harward :lol:
Sylwia
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 22 gru 2002, 5:01

Sylwia pisze:Adaś napisał:
bo ja w nim widzę tylko 2-3 piosenki nadające się na podwójnie platynową płytę

Adaś oczywiście troszkę przesadza....mama jeszcze nie urodziła...a dziecko już ma iść na Harward :lol:

Nie urodziła? A kto nagrał tę platynową płytę?
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 22 gru 2002, 5:10

No dobra......ale najpierw niech to dziecię pójdzie na Uniwersytet Jagielloński:):):)...potem ten Harward :D :D :D
Sylwia
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 22 gru 2002, 5:30

Ja sie bardzo ciesze z 4 plytki i mam nadzieje ze bedzie na niej jak naj mniej piosenek w stylu "8 ser" a jak najwiecej "opowiem wam jej historie" albo innych fajnych (za duzo by tu wymieniac) i ze bedzie to plyta taka fajna jak "sloce".
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 22 gru 2002, 16:11

Hmmm, cieakwi mnie jakie bedą kompozycje na 4 plytce. Mam nadzieje ze mi sie spodobają.
Awatar użytkownika
lukrecja_15
Kontaktowanie:

Postautor: lukrecja_15 » 22 gru 2002, 18:24

No, ja sie nie moge doczekac, tylko mnie troszke zmartwila wypowiedz Sylwi, ze sa łatwo przyswajalne, bo lubie powoli odkrywac sens piosenki...

Wróć do „Łzy”