Ania Wyszkoni.

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Yennefer
Członek FFC

Postautor: Yennefer » 24 sie 2011, 8:26

Ale np. do "21" Adele ta płyta się nie umywa.
I dla mnie w tym cały problem - Ania zapowiadała nie wiadomo jak swietną, dojrzałą i ambitną płytę a jest "Pan i pani" i covery na koncertach. A szkoda.
Awatar użytkownika
Kranik

Postautor: Kranik » 24 sie 2011, 16:36

To że płyta odniosła komercyjny sukces o niczym nie świadczy.Britney Spears też sprzedawała płyty w milionach, a czy były one dobre?
Faktycznie Ania zapowiadała płytę dojrzałą, ale dla mnie ona jest zbyt dziecinna
z powodu zbyt banalnych melodyjek jak np. w "Pan i pani" i tekstów.
Kurde to już 2 lata :)
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 24 sie 2011, 20:10

Akurat to, czy płyta jest dobra, to pojęcie względne. Ania widać uważa, że jest.
gg: 1604953
Yennefer
Członek FFC

Postautor: Yennefer » 24 sie 2011, 20:24

Trudno nie uważać za dobrą płytę z której się ma pieniądze ;)
Awatar użytkownika
Carmen:
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Carmen: » 24 sie 2011, 21:05

Moim zdaniem,gdyby ludziom się nie podobała,to by jej nie kupii ;)
"Pan i pani"-fakt,melodia i tekst banalne,chociaż dla mnie ukryty,głębszy sens,o czym nawet gdzieś w mediach kiedyś było wspominane ;)
Tak naprawdę na każdej płycie u każdego artysty,znajdziemy utwór.utwory i lepsze i gorsze.
Nie spotkałam chyba w swoim życiu jeszcze płyty,gdzie zachwyciłby by mnie wszystkie piosenki.
A "Wiem,że jesteś tam"?.To też jest banalne? Dla mnie nie,zresztą na YT ma ponad 4 miliony odtworzeń,więc chyba nie jestem odosobniona w tym co piszę ;)
O koncertach się nie wypowiadam,bo na typowo solowym Ani nie byłam,więc nie wiem czy by mi się podobało czy nie ;) Ja w każdym razie kupię 2 płytę Ani,którą wyda ;)
PS.Nie chciałabym żeby moja wypowiedz była odebrana jako jakiś atak na kogokolwiek,bo nie o to mi chodziło.Szanuję rzecz jasna,że Wam się może to nie podobać i,że macie własne zdanie :)
"Śmiech rozstąpi zło,dosyć płaczu"
-----------------------------------------
https://www.facebook.com/Liluska93
Yennefer
Członek FFC

Postautor: Yennefer » 24 sie 2011, 21:19

Carmen: pisze:Moim zdaniem,gdyby ludziom się nie podobała,to by jej nie kupii ;)

Ale - co już zostało zaznaczone - to, że ludzie coś kupują nie znaczy, że jest coś warte:)

Carmen: pisze:A "Wiem,że jesteś tam"?.To też jest banalne? Dla mnie nie,zresztą na YT ma ponad 4 miliony odtworzeń,więc chyba nie jestem odosobniona w tym co piszę ;)

Nieco śmieszy mnie powoływanie się na ten utwór jako wielki przebój Ani skoro
Muzyka: A. Dąbrowska
Słowa: K. Kozak
Ania go tylko zaśpiewała. Dla przeciętnego odbiorcy to nie ma znaczenia, utwór jest przebojem, pieniądze płyną. I nie ma w tym nic złego.
Niemniej jednak reklamowanie płyty jako materiału autorskiego - a tak długo Ania o niej opowiadała - jest dla mnie nieco wątpliwe.
Awatar użytkownika
Carmen:
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Carmen: » 24 sie 2011, 21:47

Większości piosenek tam Ania nie stworzyła. Tak samo jak "Czy ten pan i pani",która jest tak krytykowana.Tą piosenkę też Ania tylko śpiewa. Dla innych płyta jest nic nie wartym krążkiem,na którą
pieniądze poszły w błoto,a dla innych coś jednak fajnego w tym jest,skoro nawet po dwóch latach od wydania ją kupują,a piosenki są w radiu puszczane.Ludzie na nie głosują,zamawiają(wiem,bo w moimi mieście zamawiają coś Ani co weekend).
"Z ciszą..." napisała Ania i piosenka przyjęła się dobrze. O jednych singlach było głośniej o innych nie,jednak sporo czasu większość singli utrzymała się na listach trochę czasu.
Ale tak jak napisałam-kwestia gustu i tego co kto lubi. Ja na co dzień słucham nieco innej,odmiennej muzyki od tej na płycie,a mimo to płyta mi się podoba ;)
Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 25 sie 2011, 0:48

Carmen: pisze:Moim zdaniem,gdyby ludziom się nie podobała,to by jej nie kupii ;)
"Pan i pani"-fakt,melodia i tekst banalne,chociaż dla mnie ukryty,głębszy sens,o czym nawet gdzieś w mediach kiedyś było wspominane ;)

a możesz powiedzieć co masz na myśli mówiąc że ta piosenka ma ukryty, głębszy sens?
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 25 sie 2011, 10:37

Yennefer pisze:Nieco śmieszy mnie powoływanie się na ten utwór jako wielki przebój Ani skoro
Muzyka: A. Dąbrowska
Słowa: K. Kozak
Ania go tylko zaśpiewała. Dla przeciętnego odbiorcy to nie ma znaczenia, utwór jest przebojem, pieniądze płyną. I nie ma w tym nic złego.
Niemniej jednak reklamowanie płyty jako materiału autorskiego - a tak długo Ania o niej opowiadała - jest dla mnie nieco wątpliwe.

"Płyta Pan i Pani to cała ja w 100 %" - takie chyba słowa padały. I mnie to również razi.
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
karusia
Członek FFC

Postautor: karusia » 25 sie 2011, 10:46

Moniczka pisze:

a możesz powiedzieć co masz na myśli mówiąc że ta piosenka ma ukryty, głębszy sens?

"pan i pani są w sobie zakochani" mrrr..... Monika, naprawdę nie czujesz tej głębi?
Ohhh....
Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 25 sie 2011, 12:13

karusia pisze:
Moniczka pisze:

"pan i pani są w sobie zakochani" mrrr..... Monika, naprawdę nie czujesz tej głębi?
Ohhh....

no wlaśnie nie wiedzieć czemu nie czuję dlatego chętnie sie dowiem co jest tym ukrytym sensem :D
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 25 sie 2011, 14:15

Yennefer pisze:Płyta jest słaba, bo ma w większości słabe teksty i słabe/nieciekawe/nudne/wtórne melodie.

Lepiej bym tego nie ujął :)
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
Awatar użytkownika
Carmen:
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Carmen: » 25 sie 2011, 17:26

Moniczka pisze:

To co kiedyś zostało powiedziane/napisane. Na pozór piosenka błaha,z beznadziejnym tekstem i łatwą melodią,a jednak trzeba ją zinterpretować i okazać się może,że "coś w niej siedzi".
Ja ją zinterpretowałam w następujący sposób: Tekst mówi o parze(nie da się ukryć) i pannie młodej(też nie da się ukryć),która ma wątpliwości przed ołtarzem czy aby na pewno tego swojego "Romea" chce.
Możecie mówić,że to dziecinne,śmieszne,czy jakkolwiek inaczej by to ując,jednak potem moja interpretacja się potwierdziła,bo gdzieś słyszałam/czytałam,że o to w tej piosence chodziło. Z jednej strony miała być wakacyjną piosenką,a z drugiej miała mieć swoje "drugie dno". O to mi chodziło.
Owszem,zgadzam się się,ze tekst do ambitniejszych nie należy,jednak tak jak mówię,po mojej interpretacji(może dziecinnej,może dziwnej,każdy ma prawo interpretować jak chce) zmieniłam trochę o niej zdanie.
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 25 sie 2011, 17:47

Dla mnie to nie jest głęboki sens. No, ale w każdym razie ważne, że dla Ciebie jest :)
gg: 1604953
Moniczka
Członek FFC

Postautor: Moniczka » 25 sie 2011, 23:13

no dla mnie też nie jest to zbyt głębokie

Wróć do „Różne czyli Inne”