Wojna

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 17:18

Aha i jeszcze jedno, i potwierdzily sie moje przekonania, ze to nie Irakijczycy na poczatku konfliktu zbrojnego stawiali zaciety opór ale Aliantom zalezało na tym aby wojna trwałą nico dluzej, nie wiem dlaczego tak postapili (moze chodziło o rope, a moze po prostu chcieli zmylic Irakijczyków, któzy mysleli ze mają jakąs tam przewage, a w tym czasie odsziały specjalne wyszukiwaly wazne cele itp). Bo przeciez tak trudzili sie z dojsciem do Bagdadu a sam Bagdad upadł w praktycznie bardzo szybkim tępie.
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 17:22

No wiesz informacją za bardzo nie wierze, co 5 minut co innego mówią, raz cos powiedzą a potem to dementują. A już najbardziej TVN kłamią, widzieliście wczoraj ani słowa w faktach nie było na temat ich dziennikarza, choc wszystkie TV o tym trąbiły :roll:
Wojna może i dobiega końca ale jak całkowicie się skończy to może w to uwierze zresztą amerykanie raczej chyba nie mają zamiaru tak szybko Iraku opuścić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 17:30

A własnie podobno Ci porwani dziennikarze uciekli Irakiczykom, bo jeden z nich skontaktował sie przez tel. kom. z zoną chyba.
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 08 kwie 2003, 19:22

Każda wojna jest zła to nie ulega wątpliwości. Należy jej unikać tak długo jak istnieją metody pokojowe rozwiązania problemu. Nie istnieje pojęcie pokoju za wszelką cenę !!!....Saddam był okrutnym i krwawy dyktatorem, który wywołał wiele konfliktów i należało go usunąć by na Bliskim Wschodzie zapanowała względna stabilizacja (choć nie do końca...). Nie jestem jakimś rasistą, ale uważam że obecnie największym zagrożeniem dla światowego pokoju jest obecnie fundamentalizm islamski, a dalsze "odpuszczanie" Saddamowi spowodowałoby nie tylko zbobycie przez Irak broni masowego rażenia, ale i wzrost radykalnych nastrojów w krajach islamskich. Nie zrozumcie mnie źle, bo nie chodzi o to by pokazać światu arabskiemu coś kosztem Iraku, ale pamiętajmy że radykałów i szaleńców na świecie nie brakuje...
Naprawdę żal mi całego narodu irackiego, że musi cierpieć przez tego wariata, dlatego niech ta wojna się szybko skończy by w Iraku zapanował spokój, odbudowano ten kraj i dano wreszcie ludziom żyć w spokoju a nie wiecznie "nastawiano" przeciw innym, straszono wojną i pozwolono przymierać głodem...
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 19:47

obecnie największym zagrożeniem dla światowego pokoju jest obecnie fundamentalizm islamski,

Co?? To za chwile wpadnie jakaś armia do Polski bo ktos sobie wymyśli, ze chrześcijanizm (czy jak to się pisze) to zła religia i jest niebezpieczna.
Ludzie, no bez przesady! Oni mają taką religie od tysięcy lat i tego nawet 1000 Bushy nie zmieni! Zresztą co to kogo obchodzi w co kto wierzy? Czy gdyby Husajn wierzył np. w krasnoludki byłby innym człowiekiem? Wątpie. I nie wiem co ty chcesz światu arabskiemu pokazywać? Może powołamy zakon i ich wyślemy do krajów arabskich celem "nawracania"? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 19:49

Na pewno obecnie kraje arabskie są zródłem wielu konfliktów, to fakt. Ale nie nalezy obwiniac głwonie o to ich religię. Przeciez wyznawców Islamu jest na swiecie miliony, a raptem tych fanatyków mylnie interpretujących Koran jest w grónice rzeczy nieduzo, co nie znaczy ze nie stanowią zagrozenia.
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 19:55

A oprócz fanatyków islamu są miliony różnych sekt które tez stanowią zagrożenie :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 20:00

To oczywiste, fanatyzm w kazdej formie jest bardzo niebezpieczny.
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 20:08

No i co? Do każdego kraju gdzie cos takiego się rodzi trzeba wojsko wysyłać? (cały czas mam na myśłi wypowiedz Dave`a - cytować nie będę)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 20:11

To oczywiste ze nie. Do eliminacji miejszych gróp terrorystycznych służą oddziały specjalne. Ale oczywiscie likiwdacja takich organizacji to praca mozolna i praktycznie nierealna.
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 kwie 2003, 20:25

ja sama nie wiem co o wojnie mam myśleć. dzienników nie oglądam, polityką się nie interesuje...
mysle że bez sensu są wszelkie kłutnie i wojny, ale z drugiej strony niektórym sie należy :twisted:
zresztą mogli nie rozpieprzać World Trade Center :wink:
i chciałabym żeby USA też im coś zniszczyło, ale tam nie ma takich budowli :)
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 20:27

eee a co ma WTC do Wojny w Iraku?? :wink:
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 20:41

No właśnie? :? Asiuncia może uzasadnisz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 08 kwie 2003, 20:46

a ten cały Bin Laden czy jak mu tam nie ma związku z Husajnem? :oops:
mówiłam że się tymi sprawami nie interesuje... zresztą to jacyś tacy jakby arabowie sie cieszyli, skakjali i tańczyli jak WTC się zawalało...
marigell

Postautor: marigell » 08 kwie 2003, 20:49

:roll:

Bin Laden ma tyle współnego z Husajnem co i z Tobą :?
A arab arabowi nie równy :?
Obrazek

Wróć do „Różne czyli Inne”