[OT] Unia Europejska: Tak czy Nie??

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ghrave

[OT] Unia Europejska: Tak czy Nie??

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 16:07

Dzieki tematowi "wOjna" forum troche ożyło. No to aby było jeszcze o czym podyskutowac to zakładam temat o Unii :)

A wiec czy jestescie za wejsciem do Unii??

Ja zdecydowanie NIE, ale wyjasnie poźniej:)

Teraz czekam na wasze zdanie poparte argumentami:)
marigell

Postautor: marigell » 07 kwie 2003, 16:59

Trzeba było wyjaśnić od razu :twisted:

Ja z pewnością zagłosuje na NIE. A to dlatego, iż uważam, że Unia nam w niczym nie pomoże a nawet zaszkodzi. Nic się nie poprawi a będzie jeszcze gorzej - tutaj mam na myśli podwyżke podatków pośrednich - czyli wszystko podrożeja a dotacje z Uni raczej niewielu z nas zobaczy :? Społeczenstwo jest zbyt ubogie by wejść do Uni i mam nadzieje, że się tam nie dostaniemy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 17:22

Moim zdaniem cała ta Unia to pic na wode, wystaczy popatrzec na Niemcy które przezywają teraz kryzys. A wogóle cały ten kkonflikt z Irakiem pokazał ze Unia tak naprawde jest słaba, w trudnych chwilach nie potrafi sie zjednoczyc itp.
Media w wikeszosci przypadków trują nam głowe ze poprawi sie rolnictwo, ale jak wiemy nasi "politycy" tak negocjowali w Kopenhadze ze praktycznie jak wejdzeimy do Unii to rolnictwo sie jeszcze bardzie pograzy. Nie mowiac o innyc dziedzinach gospdarki.
Zniesienie granic to kolejne nieporozumienie, przez to do poslki bedą napływac profukty gorszej jakosci itp. (chyba nikt nie wierzy ze panstwa takie jak np. Francja bedą dbały aby do POslki dotarły "dobre " produkty) zawsze byla i bedzie dyskryminacja krajów biednieszych.
Wieszkosc społeczenistwa mysli ze jak wejdziemy do Uni to z nieba spadną pieniądze i wszystkie problemy gospodarcze przeminą. Oczywiscie to jest abstrakcja, poniewaz po wejsciu do Uni bedzie gorzej. Tak jak juz wsponiano jestemsy na to za biedni. Politycy trują głowe o Unii, a lepiej sami wzieli by sie za naprawianie kraju a nie mydlą nam oczy ze zrobi to ktos za nich. :)
marigell

Postautor: marigell » 07 kwie 2003, 17:26

Przynajmniej w tym temacie się z Tobą zgadzam :D

A widząc reklame w TV o Uni to szlag mnie trafia, mam tylko nadzieje, ze ludzie się na to nie nabiorą i podchodząc do referendum będą mieli własne zdanie a nie to zasłyszane w TV.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 17:32

Własnie na TVP 1 leci progrma popierający Unie. Oczywiscie argumenty tam prezentowane są tak bardzo "ksiązkowe", chyba nikt nie uwierzy ze tak bedzie. I wogóle TVP1 potwierdza ze jest telewizją upolityczniną (SLD popiera Unie). Np. w takim "Klanie" tez namawiają za Unią:/
A czemu nais polityczy pchają sie do unii?? Bo chyba w POlsce nie mają kogo juz okradac ;)
marigell

Postautor: marigell » 07 kwie 2003, 17:35

Ghrave pisze:A czemu nais polityczy pchają sie do unii?? Bo chyba w POlsce nie mają kogo juz okradac ;)

No tego niestety pewna bym nie była. Już oni coś wymyślą aby od nas forse wyciągnąć :roll: :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 07 kwie 2003, 17:48

Wracając jeszcze do Unii. Mydlą nam oczy ze absolwenic naszych szkół bede mogli studiowac za grqanicą. Przeciez teraz tez mogą. A przeciez jak wejdziemy do Unii i bedzie łatwijesza mozliwosc zdawania do szkuł w Unii to i tak niewiele osób na tym skorzysta bo po prostu wiekszosci z nas nie stac aby sobie wycjechac do np. W.Brytanij czy Hispanii.
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 07 kwie 2003, 21:02

Zdecydowanie NIE :)
Argumenty te co wyżej ;)
Poza tym podobno zapewnią nam prace.... Jasne.... Już to widze... Kto będzie chciał polaków do pracy :?
Awatar użytkownika
Dagmara

Re: [OT] Unia Europejska: Tak czy Nie??

Postautor: Dagmara » 07 kwie 2003, 21:07

Ghrave pisze:Dzieki tematowi "wOjna" forum troche ożyło. No to aby było jeszcze o czym podyskutowac to zakładam temat o Unii :)

A wiec czy jestescie za wejsciem do Unii??

Ja zdecydowanie NIE, ale wyjasnie poźniej:)

Teraz czekam na wasze zdanie poparte argumentami:)

Kochanie - Ty jesteś Justysia? ;)
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 2:00

Ale wiesz nie mogłem sie powstrzymac ;)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 kwie 2003, 2:44

To może najwyższa pora zdobyć tą umiejętność :P ;)
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 08 kwie 2003, 3:02

Oj chyba nie masz mi tego za złe Skarbie, jeden mały temacik??
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 08 kwie 2003, 3:26

Przecież wiesz, że to żarty :P
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 08 kwie 2003, 3:28

Ghrave pisze:A wogóle cały ten kkonflikt z Irakiem pokazał ze Unia tak naprawde jest słaba, w trudnych chwilach nie potrafi sie zjednoczyc itp.

Skoro dyskutujemy na temat, to trzymajmy się argumentów, bo to nie jest argument.

Bo może Unia właśnie z Polską będzie mocniejsza, może właśnie z poparciem (i działaniem) mieszkańców Polski (i innych nowoprzyjetych krajów) będzie latwiej się zjednoczyć?
Propaganda sieje tylko mętlik i rozmydla temat dyskusji.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 08 kwie 2003, 3:31

Justysia pisze:Zdecydowanie NIE :)
Kto będzie chciał polaków do pracy :?

Oczywiście że chcą Polaków do pracy. To fakt, nie ma nad czym dyskutować.

Można dyskutować do jakiej pracy i za jakie pieniądze, ale to juz inny temat.

Wróć do „Różne czyli Inne”