Matura i gimnazjalisci!!!

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 13 lip 2005, 17:29

__daria__a pisze:ja nie wiem,co wy chcecie...w-f na maturze to całkiem fajny pomysł

Wystarczyłoby pokazac ,że się umnie przewrót w przód i w tył,stanie na rękach, i matura zdana :twisted:

AWF to moje życie :lol: 8)
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 13 lip 2005, 21:25

Ignis pisze:A ja się pochwalę, że dostałam się na wszytsie 3 kierunki na ktore zdawalam =)
fizyka (magisterka), astronomia (magisterka), fizyka (licencjat) :D

podziwiam, podziwiam, podziwiam :)

za 3 lata (jak dobrze pójdzie;>) będziemy studiowały na jednej uczelni ;D
Awatar użytkownika
ciacho
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 13 lip 2005, 23:41

Ignis pisze:A ja się pochwalę, że dostałam się na wszytsie 3 kierunki na ktore zdawalam =)
fizyka (magisterka), astronomia (magisterka), fizyka (licencjat) :D

Ja już Ci gratulowałem na gg rano,ale powtórze się.Iguś gratuluje.A nie mówiłem :>
Za nasze miasto i za te barwy, oddamy całe życie swe.
Zwyciężaj dla nas, my zwyciężamy.
Legio Warszawa kocham Cię.
marigell

Postautor: marigell » 14 lip 2005, 7:19

O rany ....

Ja też gratuluje :mrgreen:

Z fizyki to ja ze zdaniem sprawdzianów miałam problem :lol: a co dopiero dostac sie na studia

I co wybierasz?? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 14 lip 2005, 11:33

Ignis a do jakiego miasta wybierasz się na tą fizykę i na astronomię bo ja też za rok mam zamiar i narazie w planach tylko Toruń.

Zapomniałam dodać w sprawie fizyki dla wszystkich przyszłych studentów (w razie rozmowy kwalifikacyjnej chociaż nie wiem czy jeszcze są :P ) trzeba być na bieżąco :D

http://wiadomosci.onet.pl/1128439,16,item.html
[b:2104711a63]w ciemności ostrząc paznokcie, rozszarpuję noc...
w lesie gdzie płaczą cykady, nie ma odwrotu...[/b:2104711a63]
Awatar użytkownika
Vampirzyca

Postautor: Vampirzyca » 14 lip 2005, 12:17

Michiru pisze:Ignis a do jakiego miasta wybierasz się na tą fizykę i na astronomię

Iga wybiera się na uniwerek w najpiękniejszym mieście Polski - w Warszawie ;)
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 14 lip 2005, 13:57

W Warszawie nie ma ani rozmow kwalifikacyjnych, ani egzamonow, liczy sie tylko wynik z matury :D
No i jeszcze się zastanawiam, ale raczej wybiore astronomie
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 15 lip 2005, 19:36

kasieńka pisze:
__daria__a pisze:ja nie wiem,co wy chcecie...w-f na maturze to całkiem fajny pomysł

[b]Wystarczyłoby pokazac ,że się umnie przewrót w przód i w tył,stanie na rękach, i matura zdana :twisted:

AWF to moje życie :lol: 8)

nie kpij nie kpij...ja się na AWF wybieram :D
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 16 lip 2005, 23:31

no i sie cieszcie nowomaturzyści :(
a staromaturzyści mogą sobie szukać pracy żeby mieć z czego opłacić studia zaoczne :(
bo to w tym roku bedzie wyglądało tak: studia dzienne-nowomaturzyści, studia zaoczne-staromaturzyści
a wszystko przez nierówne przyjmowanie
ja jestem jeszcze przed ogłoszeniem wyników bo sieopóźnia przez tą aferę z maturą z historii, ale mój brat jest juz "po" czyli Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu i jej filie
przytocze Wam kilka faktów to moze zrozumiecie moj żal do ministerstwa oświaty :(
Prawie cała moja klasa wybierała się na AE - chceli kontynuować to co zaczeli w szkole średniej. W Jeleniej Górze przyjeto na pierwszy rok 120 osob, 27 tylko ma starą maturę... wiecie osoby które co roku miały czerwony pasek sie nie dostały, dziewczyna z samymi piątkami na świadectwie też nie... dziewczyna która złozyła papiery na germanistykę w Jeleniej Górze (nie zaden nawet uniwersytet) zdawała maturę z niemieckiego i miała 5 i dwie 6 na koniec z niemieckich (zwykłe i zawodowy) teraz siedenerwuje czy ja przyjmą... bo bardzo małe szanse - to przecież paranoja :(
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 17 lip 2005, 10:31

zgadzam się w 100%. poza tym nowej matury nie zdało mnóstwo osób z liceów profilowanych,wracając do samej matury.
dla mnie nowa matura jest łatwiejsza od starej,ale dopóki nie będzie trudniejsza,będą egzaminy na studia,w które za jakiś czas zamienią się rozmowy kwalifikacyjne i inne twory.mnie osobiście martwi pomysł wprowadzenia obowiązkowej matematyki, ponieważ nic z niej nie rozumiem.
w ogóle smutno mi i wyzywam na cały ten cyrk, bo wczoraj moja kuzynka nie dostała się na studia :(
polecam artykuł o maturze z nowego Wprost
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 17 lip 2005, 19:27

nie bardzo rozumiem daria co masz na myśli pisząc że dopóki nowe matury bedą łatwiejsze od starych to bedą egzaminy wstępne...
gdzie tu lgoika?? z tego wynika że to "nowi" powinni mieć egzaminy, a nie "starzy" a jest dokłądnie na odwrót
Awatar użytkownika
__daria__a
Kontaktowanie:

Postautor: __daria__a » 18 lip 2005, 11:12

jednym z celów przygotowania nowej mautry była zamiana egzaminu dojrzałości i egzaminów na studia na jeden egzamin, na podstawie którego przeprowadzana byłaby rekrutacja. Matura jest na takim poziomie, że uczelnie muszą i tak przeprowadzić selekcję. Z drugiej strony gdyby była trudniejsza, jeszcze więcej ludzi by nie zdało. mielibyśmy więcej osób bez wyższego wykształcenia w kraju i byłyby znowu jakieś zgrzyty. dla mnie to wszystko jest idiotyczne od początku do końca.
a jak jest ze starą maturą nie wiem, bo mnie to już nie dotyczy. Zgadzam się, że powinny być normalne egzaminy dla nowych maturzystów,ale część uczelni je robi, część przeprowadza testy predyspozycyjne, a część rozmowy kwalifikacyjne.jeszcze raz powtarzam, że dla mnie to jest głupie. "dyskryminacja" ludzi zdających starą maturę też :?
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 18 lip 2005, 11:33

testy predyspozycyjne zdają i jedni i drudzy...
potrafi mi ktos wytłumaczyć taki fenomen?? z kim bym nie rozmawiałam , kto ma naową maturę, cieszy sie , bo dostał siena studia, mało tego, chwali sie że dostał siewszędzie gdzie by nie złożył papiery.
Rozmawiając z kimkolwiek ze starą maturą, słyszę, że się nie dostał, ja wlasnie czekam na wyniki - dzisiaj miały być z pierwszego kierunku...
Czy to znaczy że staromaturzysci są głupsi??

wydaje mi się, ze póki stara matura jest w obiegu wszystkich powinne obejmować egzaminy wstępne, tym bardziej ,że starą maturę zdawało tylko o 5000 osób mniej. Proporcje jakoś sie mają 230000:170000
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 18 lip 2005, 16:07

Marii... życie NIE JEST SPRAWIEDLIWE. Czas sobie zdać z tego sprawę.
Ja i moim zanajomi jesteśmy 'nowomaturzystami' i od nas z klasy (36 osob) na dzienne dostało się narazie 6 osob. Ja się nie dostałam (co się może jeszcze zmienić ;P)...

"Rozmawiając z kimkolwiek ze starą maturą, słyszę, że się nie dostał,"

Mam dokładnie to samo... tylko z nową :P.
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 18 lip 2005, 20:05

Dzień jak co dzień, a wszystko zmienił...

Od października będę studentką filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wróć do „Różne czyli Inne”