Słodkie winogrona

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
iwan

Postautor: iwan » 27 maja 2003, 6:22

Wiecie cio jestem ministrantem (ale ćśśśśś :P ) ale nie badzmy tacy pobozni na forum :wink:
====> Śpieszmy się kochać ludzi-tak szybko odchodzą... <====
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 27 maja 2003, 13:22

Przepraszam, że się czepiam, ale poprawnie należy pisać: Pismo Święte.
Awatar użytkownika
Kalakirya

Postautor: Kalakirya » 27 maja 2003, 13:41

Piosenka "Słodkie winogrona" są na swój sposób świetnym utworem, jak każdy utwór Łez. Gdy ją usłyszałam na koncercie od razu skojarzyła mi się z JJJ, póżniej słuchałam ją u Moon'a. Podoba mi się ta wiolączela (chyba wiolączela :))
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 27 maja 2003, 14:37

iwan pisze: Wiecie cio jestem ministrantem (ale ćśśśśś :P )

Mnie jakoś nigdy ministranctwo nie ciągnęło....za to przez jakis czas chcialem iść do seminarium....ale tam musiałbym się ściąc -zonk :twisted:

iwan pisze:ale nie badzmy tacy pobozni na forum :wink:

Nie bądźmy tez "na siłe" ateistyczni ...
(-niektórzy podchodza do wiary jak do mody )
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 27 maja 2003, 17:29

"dostrzezesz drzazge w oku brata a belki w swoim nie widzisz??" - to chyba jakos tak jest w Pismie Swietym, nic o slomkach, nic o plecach...
sory ze sie tak czepiam ale mondrala to chyba niekoniecznie tak madry jak by sie wydawalo...no chyba ze to jakis inny przeklad Bibli bo tak tez byc moze ;P
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 27 maja 2003, 19:18

sliwka pisze:"dostrzezesz drzazge w oku brata a belki w swoim nie widzisz??" - to chyba jakos tak jest w Pismie Swietym, nic o slomkach, nic o plecach...
sory ze sie tak czepiam ale mondrala to chyba niekoniecznie tak madry jak by sie wydawalo...no chyba ze to jakis inny przeklad Bibli bo tak tez byc moze ;P

Nawet jakby było inne wydanie to przekład raczej takie rzeczy nie ulegaja zmianie :P ...dzieki Sliwka: mi sie nie chciało fatygowac po biblie :wink:
a m. kolejny raz udowodnił/a że nie wie co pisze.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
mondrala

Postautor: mondrala » 27 maja 2003, 23:03

trudno znac na pamiec biblie...chdzilo mi o zaznaczenie..w przenosni..bo czepiacie sie malenkiego stylistycznego bledu..a ROBICIE GRAMATYCZNO..STYLISTYCZNE..ORTOGRAFICZNO..SKANDALICZNE BYKI..ciekawe co na to poeta adas nowak :?: ja tez pisze z bykami ..bo czasem nie moge klikac we wszystkie... klawisze....palce...niedomagaja..coraz czesciej...KONIEC...a co do wiary to osobista sprawa kazdego..i bardzo intymna..a winogrona i tak pozostana..tekstowo..nieudanym..zakalcowatym..ciastem..i nawet lukier w postaci kapitalnego vocalu Ani..nie sprawi,ze beda smakowac..jak pyszny drozdzowy placek..ze slodkimi winogronami..i bita smietana...to tyle.jak widac droga od piosenki do Pisma Swietego..wcale nie jest taka dluga..a jesli ..winogrona i posty o nich..przypomnialy komus Pismo...to moze dobrze ,ze taka piosenka sie ukazala.
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 27 maja 2003, 23:41

a czy to czasem nie bylo : "czemu widzisz źdżbło w oku brata swego, a belki w oku swym nie dostrzegasz" ? nie wiem, moze nie dokladnie pamietam. nie jetsem wielkim znawca Pisma Swietego.
Obrazek
mondrala

Postautor: mondrala » 28 maja 2003, 0:38

po prostu ja pisze:a czy to czasem nie bylo : "czemu widzisz źdżbło w oku brata swego, a belki w oku swym nie dostrzegasz" ? nie wiem, moze nie dokladnie pamietam. nie jetsem wielkim znawca Pisma Swietego.

tak to chyba bylo..jest i nietety jeszcze dlugo bedzie... :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 28 maja 2003, 0:51

mondrala pisze:
po prostu ja pisze:a czy to czasem nie bylo : "czemu widzisz źdżbło w oku brata swego, a belki w oku swym nie dostrzegasz" ? nie wiem, moze nie dokladnie pamietam. nie jetsem wielkim znawca Pisma Swietego.

tak to chyba bylo..jest i nietety jeszcze dlugo bedzie... :cry: :cry:

Napewno: Ew. Świętego Mateusza chyba kazanie Jazusa na górze.. NA 100 % było... Mniej więcej tak "widzisz drzazgę z oku swego brata a belki we własnym nie dostrzegasz"... Znam trochę Ewangelię....
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 28 maja 2003, 1:03

MONDRALO, czy tekście "winogron" nie zauważasz możliwości własnej interpretacji, tak jak to widzisz w "Oczach.."?

A może ktos inny "czuje" tekst "winogron", a akurat "Oczy..." wydają mu się płytkim erotykiem nafaszerowanym metaforami aż do znudzenia?

A może nikt z nas nie jest w stanie ocenić w jedynie słuszny i bezwzględny sposób wartości żadnego tekstu, poza własnym?

Czy to nie jest tylko kwestia porównań?

Czy wnioski moje czy Twoje na temat tego czy innego teksu muszą być słuszne? Czy może są tylko kolejnym bardzo subiektywnym odbiorem, moim, Twoim, czy kogos innego... ...a wśród oceniających jedni uważają się za jedynie mądrych, inni dopuszczają możliwość pomyłki, jescze inni nie wnikają w ogóle....
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 28 maja 2003, 2:14

jesoos pisze:Nawet jakby było inne wydanie to przekład raczej takie rzeczy nie ulegaja zmianie :P

moze osoba przekladajaca Bible z ktorej mondrala czerpal wiedze nie rozrozniala plecow od oka ;P
Ostatnio zmieniony 28 maja 2003, 2:23 przez sliwka, łącznie zmieniany 1 raz.
mondrala

Postautor: mondrala » 29 maja 2003, 2:00

ODPOWIADAM ADASIOWI..NIECIERPLIWYMI PALCAMI..wlasnych tekstow nie moge oceniac..bo nie pisze..ale wez pierwsza lepsza dziennikarke..daj jej pare tekstow ..a wsrod nich oczy...i popros niech oceni..moze to tez byc pisarz..pisarka..ktos kto pisze zawodowo..abo krytyk literacki..albo pani od polskiego..nie ulegaj emocjom...i nie wmawiaj mi,ze winogrona to jest tekst..moze on ci sie podoba.. ok..ale na polonistyce uczono mnie troche...o technikch pisania poezji..i o tym jak rozpoznac dobra od zlej...powiesz teraz..impresjonistow tez wysmiewano..a teraz sa super..wiec przeczytaj winogrona ..za pare lat..i czy bedziesz mogl powiedziec ze sa super..ze byly nowatorskie..nie :!: a oczy ..to jakis pomysl..klimat..rytm..metafory..subtelna erotyka.. :!: :!: jezeli uwazasz ze sa plaske...twoja sprawa..ciekawe co mysla inni na ten temat... a jesli chcesz wiedziec..to tak naprawde...jest wiele tekstow lepszych od oczu...ale napisal je np.l.Cohen...posluchaj sobie..posluchaj..mozesz porownac ...tylko nie rob juz wiecej nikomu wody z mozgu..bo sam nie wierzysz w to co piszesz..
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 29 maja 2003, 4:31

ja tam dziś słuchałam po raz kolejny winogronek i stwierdzam że tekst niczego sobie, pomimo iż na początku miałam inne zdanie co do tej kwestii
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
mondrala

Postautor: mondrala » 30 maja 2003, 1:45

Paula_Jestem pisze:ja tam dziś słuchałam po raz kolejny winogronek i stwierdzam że tekst niczego sobie, pomimo iż na początku miałam inne zdanie co do tej kwestii

SZKODA,NIEPOTRZEBNIE ZMIENILAS ZDANIE..ALE MASZ PRAWO..SLUCHAJ DALEJ WINOGRONEK..JA WOLE CO INNEGO..TEZ MAM PRAWO..

Wróć do „Łzy”