"Anka"

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 20 cze 2003, 12:54

mloda.jg pisze:Miał rację, bo nawet w Ance jest coś smutnego

Ciepło, cieplo...;) A podejrzewano mnie tu już o smutek z powodu samego pojawienia się takiej piosenki na płycie. Jednak nie. Ja uważam, że to jest bardzo dobra piosenka.
A w tekście widzę jak zwykle widzę bardziej ogólny smutek niz tylko ten "jak ona musiała się czuć"... W końcu to "tłumaczenie się" tytułowej Anki, chociaż śmiesznie brzmi, to wymowy wcale śmiesznej nie ma... A i jej chłopak raczej nie umiera ze śmiechu z tego powodu, że "się nie zjawił". Ja tu widzę trudną i baaardzo smutną decyzję, zakładam, że uzasadnioną, choc podjętą nieco zbyt późno....ale czyż nie lepiej późno, niż wcale?
Piosenka idealnie wyśmiewa ludzkie wady, i to jest wielki atut tego tekstu. Tekst jest równie dobrze trafiony jak "Narcyz". Melodia nawet lepsza, bardziej przebojowa niż w Narcyzie. Aranżacja mi się nie podoba, brzmi to na płycie faktycznie zbyt prosto. Nie zmienia to jednak faktu, że ta piosenka ma najbardziej chwytliwą melodię na płycie i jest jedną z najbardziej przebojowych piosenek Łez.

Dlatego według mnie ta piosenka zdecydowanie powinna się znaleźć na singlu, byle tylko nie zaraz bezpośrednio po "Oczach...".
Jeżeli "Anki" na singlu nie będzie, to w moich oczach osoby o tym decydujące będą ostatnimi hipokrytami, bo w tej sytuacji zamieszczanie "Anki" na płycie okazałoby się zupełnie nieuzasadnione.
Dla mnie "Anka" znalazła się na płycie NCzNJ właśnie po to, by te płytę promować. Inaczej nie byłoby sensu psuć "poważnego" klimatu płyty jednym prześmiewczym tekstem.

Jeszcze słówko do Mondrali ;) Gdyby disco-polo było na takim poziomie tekstowym i muzycznym jak "Anka", to ja bym bardzo chetnie poznał bliżej ten "gatunek muzyczny". Jednak disco-polo już powoli zanika, nawet porównywanie czegokolwiek z disco-polo staje się powoli kiczowate ;) Disco-polo zanika, bo przez ostatnie 10 lat nikt tak naprawdę nie dorównał poziomem prekursorom "gatunku", czyli grupie Top One.

Howgh! ;)
mondrala

Postautor: mondrala » 21 cze 2003, 0:25

poziom poziomem...dobrze zeby byl wysoki..i muzycznie i tekstowo..i vocalnie....wiem,ze wiesz....
Awatar użytkownika
Justyna D.
Kontaktowanie:

Postautor: Justyna D. » 21 cze 2003, 0:45

Nie jestem do końca przekonana czy ten pomysł się sprawdzi... Przy okazji WZZS było podobnie. Ludzie kupowali płyty dla piosenek typu "Agnieszka" a potem przeżywali rozczarowanie... Czy jednak naprawdę warto robić coś wbrew sobie, by Łzy pobiły Dj Bobo w radiu Zet..??? A może tak "dla miłości"??? Jest wielu artystów, którzy promują smutne utwory. Nie mówię, ze Anka jest beznadziejna... Fajna melodia i wokal, ludziom się na pewno spodoba... Piosenka nie należy do moich ulubionych, niestety..., wiem, jednak, że ma duże szanse stać się hitem na miarę Agnieszki...
"Nie mam nic, oprócz słów..."
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 21 cze 2003, 1:36

...ale "Dla miłości" to taki banał.....brrrrr..... jak ja słyszę "nie kocham cie już" to mi się właśnie zle kojarzy......ale nie powiem z czym :P
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 21 cze 2003, 2:05

Oczywiście że banał...ale dobrze skomponowany :P
Pozatym chyba 80% tfu-rczości Łez to banalne teksty...nie uważasz? :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 21 cze 2003, 2:07

Dla mnie największym banałem na tej płycie jest Tak niewiele...
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 21 cze 2003, 3:38

Adam wybacz ale twój argument mnie nie przekonuje... Wole juz każdą inną piosekę z płyty (tylko nie "Jak cukierek" i "Anka") te dwa 'przeboje' nie powinny ujrzeć swiatła zewnętrznego... Drodzy forumowicze co powiecie na jakis bojkot przeciw "Ance" ??
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 21 cze 2003, 3:50

Justyna D. pisze:Przy okazji WZZS było podobnie. Ludzie kupowali płyty dla piosenek typu "Agnieszka" a potem przeżywali rozczarowanie...

Ja tam się nie rozczarowałam, dla mnie to prawie najlepsza płyta Łez o prócz tego że czuję do niej pewne sentymenty :D
A Anka mi sie zaczyna podobać, po "wgłębieniu" sie w tekst, podoba mi się właśnie ten zabawny tekst...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
marigell

Postautor: marigell » 21 cze 2003, 20:24

Syriel pisze: Adam wybacz ale twój argument mnie nie przekonuje... Wole juz każdą inną piosekę z płyty (tylko nie "Jak cukierek" i "Anka") te dwa 'przeboje' nie powinny ujrzeć swiatła zewnętrznego... Drodzy forumowicze co powiecie na jakis bojkot przeciw "Ance" ??

Ja sie chętnie do bojkotu przyłącze. Anka absolutnie nie powinna sie na singlu znajdować, ta piosenka jest idiotyczna wg mnie :roll: na koncertach się sprawdza ... ale na singlu to raczej wątpie. Może i kupią ludzie płyte po usłyszeniu "Anki" ale jak pisała JustynaD - rozczarują się a Ci co by chcieli kupić płyte po "Oczach ..." zrezygnują z jej zakupu po usłyszeniu "Anki"

Co do banlanych tekstów - uważam, ze najbardziej banalny jest tekst do "Twoja ot tak" ale jest wspaniały w swej banalności :)
Obrazek
mondrala

Postautor: mondrala » 22 cze 2003, 0:20

Adas pisze:...ale "Dla miłości" to taki banał.....brrrrr..... jak ja słyszę "nie kocham cie już" to mi się właśnie zle kojarzy......ale nie powiem z czym :P

MASZ TYSIAC PROCENT RACJI..SLOWA SA BANALNE..SLABE...BANAL DO KWADRATU...BRRRRRRRR.ZGADZAM SIE Z TOBA INNY ADAMIE..NIE WIEM JAK TERAZ CZUJE SIE ADAM...ALE NIESTETY TWORCA WYSTAWIONY JEST POD OSTRZAL KRYTYKI...
mondrala

Postautor: mondrala » 22 cze 2003, 0:25

jesoos pisze:Oczywiście że banał...ale dobrze skomponowany :P
Pozatym chyba 80% tfu-rczości Łez to banalne teksty...nie uważasz? :wink:

JESTES BARDZO SUROWY....ALE MASZ\PRAWO..JA MYSLE,ZE SA TEKSTY LEZ \NIEBANALNE..I POPRAWNIE NAPISANE....ALE TO NIESTETY MNIEJSZA CZESC TWORCZOSCI POETYCKIEJ GRUPY....I WEZ POPRAW W KONCU TEGO ORTA W TYM CYTACIE Z LESMIANA..BO NIE MOZNA NA TO PATRZEC....
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 22 cze 2003, 0:25

Na 80% "Anka, ot tak" idzie na singiel pod konicec sierpnia.Ale jeszcze zostaje te 20% nadzieji :D
mondrala

Postautor: mondrala » 22 cze 2003, 0:30

Adam-LZY pisze:Myślelismy podobnie 2 lata temu jak niektórzy tutaj.Do dzis piszą do nas ludzie któży dzieki wzzs zaczeli słuchac rocka....a 85% ludzi kupiło te płyte z powodu Agnieszki lub Narcyza i nie ma sie co okłamywać....Oczy może nie są prosta piosenka według Anki,ale za to mają coś czego brakuje 90% piosenek.....są cholernie radiowe co sprawia,że mozna je usłuszec wszędzie....Jeśli Anka to dopiero pod koniec sierpnia.

adamie...agnieszka w porownaniu z anka...nie nie ma co porownywac..nie obrazajmy agnieszki...a oczy ocyywiscie nie sa prosta piosenka w porownaniu z anka..nie tego tez nie wypada porownywac..nie dawaj anki na singiel...albo daj...zrobie glodowke protestacyjna..moze pryszcze mi znikna..i paru dermatologow nie bedzie mialo za co jechac na wakacje...ale to jedyny dobry aspekt twojego planu wydania anki na singlu.
mondrala

Postautor: mondrala » 22 cze 2003, 0:34

sara pisze:
Syriel pisze: Adam wybacz ale twój argument mnie nie przekonuje... Wole juz każdą inną piosekę z płyty (tylko nie "Jak cukierek" i "Anka") te dwa 'przeboje' nie powinny ujrzeć swiatła zewnętrznego... Drodzy forumowicze co powiecie na jakis bojkot przeciw "Ance" ??

Ja sie chętnie do bojkotu przyłącze. Anka absolutnie nie powinna sie na singlu znajdować, ta piosenka jest idiotyczna wg mnie :roll: na koncertach się sprawdza ... ale na singlu to raczej wątpie. Może i kupią ludzie płyte po usłyszeniu "Anki" ale jak pisała JustynaD - rozczarują się a Ci co by chcieli kupić płyte po "Oczach ..." zrezygnują z jej zakupu po usłyszeniu "Anki"

Co do banlanych tekstów - uważam, ze najbardziej banalny jest tekst do "Twoja ot tak" ale jest wspaniały w swej banalności :)

saro masz \racje..we wszyskim w tym poscie..ale kto zechce sluchac glosu rozsadku....no kto :?: :?: lzy ten twoj post powinny..postarac sie nauczc na pamiec..rozpaczliwie na pamiec...jestes madra..ale madrosc nie zawsze jest w cenie..niestety
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 22 cze 2003, 0:34

Adam-LZY pisze:ludzie którzy dzieki wzzs zaczeli słuchac rocka....

:D to o mnie... tak mnie ta płyta zauroczyła, ze zaczełam sięgać i po innych wykonawców rockowych i tak jest do dzisiaj, pewnie dlatego tak lubię WZZS , a wcześniej słuachałam wszystkiego co się dało :D

Adam-LZY pisze:Oczy może nie są prosta piosenka według Anki,ale za to mają coś czego brakuje 90% piosenek.....są cholernie radiowe

przyznaję rację... nie wyobrażam sobie np. Anastazji w radiu :roll:
Mnie draznią słowa
"I tak cię kocham
I wciąż cie kocham
Nie chce cię kochać
Lecz wciąż cię kocham"
ale reszta piosenki to nadrabia :D
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."

Wróć do „Łzy”