odczucia w zwiazku z nowa plyta :)

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Martynka

Postautor: Martynka » 01 cze 2003, 21:07

Justysia pisze:Mi chyba płyta szybko się znudzi jak będę ją tak często słuchać jak teraz ;)

Ogólnie rzecz biorąc, mi już sie powinna znudzić ;P A jednak wciąż słucham.... :) I nie znudziła mi sie jeszcze :)
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 02 cze 2003, 2:20

mnie sie jeszcze żadna płyta Łez nie znudziła, mimo iż słucham na okrągło.
jeśli gra u mnie muzyka to zawsze są to Łzy. myśle że ta nowa także mi sie nie znudzi
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 02 cze 2003, 4:31

mhm... u mnie tak samo, Łzy tylko na przemian każda płyta, czasem przerzucam się na radio, czasem jak pożyczę od kogoś płytkę to się na nią przerzucam, albo jak nagram sobie coś nowego, ale genrealnie ŁEzki ;-) ale czy można inaczej? :D
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 02 cze 2003, 4:52

Ja przyznam szczerze że tę płytę już znam.....dość długo... :roll: i powiem tak...choć ja chyba już nie umiem być za bardzo obiektywna.....
-Najepsze utwory dla mnie to:
"DLA MIŁOŚCI, WARTO"
"TROCHĘ WSPOMNIEŃ.."

-O "Oczach..." nie będę pisać bo wiadomo, że dla mnie bez wątpiena to najlepszy utwór zespołu jaki kiedykolwiek powstał...

-Uwielbiam też "TWOJA, OT TAK".....ale chyba lepiej brzmi to na płycie którą ja mam.....ze próby.....czy na koncercie.......bo akurat uważam że miksy zniszczyły w tym kawałku bardzo dużo..... :x

-Z utworów które bym wyrzuciła na dzień dobry wymienię przede wszystkim
"JAK CUKIEREK"
"SŁODKIE WINOGRONA"
"CZASAMI, OT TAK"

-"ANKA" to dla mnie potencjalny przebój który musi mieć zrobiony fantastyczny clip i jestem pewna że trafi do masowej publiczności....ale dopiero bym ją dała na singlu......gdy "Oczy ..." będą polskiemu społeczeństwu wychodzić uszami.... :roll: ....swoja drogą "Anka" na kocertach wypada fantastycznie.....i nawet saksofon mi się zaczął podobać....

-Co do multimediów.....to nie podobają mi się pytania na które zespoł odpowiada...uważam że nasze pytania...a właściwie Wasze .......które tu padały były ZDECYDOWANIE bardziej oryginalne...ciekawe......a te które są na multimediach są potwornie typowe......które się powtarzają w co drugim wywiadzie.....

-Podobają mi się wpadki....jakie były podczas nagrywania multimediów....a już Rafał mnie rozwalił doszczętnie.... :P :P :P

REASUMUJĄC.....ALE NIE KOŃCZĄC BO PEWNIE NIE RAZ JESZCZE COŚ TU DOPISZE DLA MNIE PŁYTA "NIE CZEKAJ NA JUTRO" JEST NIWATPLWIE NAJLEPSZĄ PŁYTĄ W DYSKOGRAFII ZESPOŁU........I TO NIE DLATEGO, ŻE JEST NAJŚWIEŻSZA....... :D
Sylwia
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 02 cze 2003, 4:56

to że ta płyta jest najlepsza to wiem, a jeszcze jej nie przesłuchałam, ale da sięto wywnioskować chciażby po samych "oczkach"...
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 02 cze 2003, 18:29

Właśnie przesłuchałam płytkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:))))))))
Każdą piosenkępo częsści, bo sienie mogłam doczekać kiedy zobaczę prezentację multimedialną, ale z tego co usłyszałam największe wrażenie srobiły na mnie piosenki:
-tańcz zaprosili Cię na bal
-twoja ot tak
-ostatni na dobranoc
-trochę wspomnień, tamtych dni
lecę dalej słuchać :D
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 02 cze 2003, 20:47

Mam...nareszcie mam płytę...na którą tak długo czekałam... :mrgreen:
Więc...chciałam się podzielić z Wami wrażeniami...otórz tak jak napisałam kiedyś...chciałam, żeby ta płyta była...taka do posłuchania w samotności...do płaczu...do dołowania...i dla mnie ona taka jest...Mam już swoich kilka typów:
1."Twoja, ot tak"- nadal uważam, że jest to najlepsza piosenka na tej płycie...i zdania nie zmienię, chociaż na próbie wypadła lepiej zdecydowanie...a na płycie...mam wrażenie, że trochę się popsuła...ale i tak ją kochhhhhhammmmm :lol: :!:
2."Oczy szeroko zamknięte"-co tu dużo pisać...sami wiecie...
3"Dla miłości, warto"- Te gitary i perkusja...eh...
4."Trochę wspomnień, tamtych dni"- śliczna piosenka...i w dodatku piosenka Adriana
5."Tańcz, zaprosili Cię bal"- Różniąca się od pozostałych ...jest to piosenka Arka

Kolejność jest przypadkowa...to pięć piosenek, które słucham najczęściej...ale to nie znaczy, że inne mi sie nie podobają...każda w sobie coś ma...i każda na swój sposób na mnie jakoś działa...,ale te pięć najbardziej...Trochę można powiedzieć zadziwiła mnie piosenka "Czasami, ot tak". Jak czytałąm tekst na forum...wyobrażałam sobie całkiem inaczej ją...moim zdaniem ma za bardzo wesoły charakter...ale podoba mi się.Jakbym miała wybrać najgorszą piosenkę z tej płyty...byłaby to..."Anka" co też nie znaczy, że mi sie nie podoba...jest taka jakby inna...zakończenie mi sie nie podoba.
Saksofon...mam wrażenie, że psuje trochę piosenki...ale idzie sie przyzwyczaić....
Ogólnie płyta nawiązująca do wspomnień...przeważnie w kilku piosenkach szczególnie...
A głównym hitem jest słowo "wariat" które jest w 3 piosenkach :lol: które jest popularne wsród nas...fanów (kathllen jesli to czytasz...pamiętasz? jestem pozytywnie pierd **** ) :D
Natomiast piosenka "Tak niewiele" gdy ją usłyszałam...to od razu skojarzyła mi sie wizja teledysku....ja bym to jakoś zmontowałą...tzn rózne scenki...wmieszała koncerty...jakieś wpadki..., bo wspomnienia...to przecież wspomnienia...i tak niewiele...piosenka akurat na taki teledysk...na samym końcu prezentacji jest puszczona jak zespółstoi i "żegna się"
Dużym plusem sa podziękowania dla FFC :P...kochają nas bardzo...oj kochają .... :lol: oraz poszczególny opis kto jaką piosenkę napisał...i muzykę do niej stworzył...za to też duży plus... :D
Prezenatcja...hm....bardzo mi sie podoba...a zwłaszcza te wpadki :lol: W sumie nic nowego się nie dowiedziałam z pytań...ale Dawid mnie rozbroił...jego instrument ma wiele do życzenia :lol: no i Rafał, który nie wiedział o co dokładnie chodzi...co miał robić? i Arek...któremu przeszkodził telefon...ah te komórki...tylko by dzwoniły.... :wink: :lol: Adam dlaczego piłeś z kubka Ani? :wink: Adrian...co Wy tworzycie na próbie-szkielety? :lol:
Niektórzy mają okazję zobaczyć mieszkanie Adama, prawda, ze ładne...i jego dizewczynę, ktora się schowała troszeczkę :D
Plusem jest również, że na prezentacji ukazał sie teledysk do "Oczu..." no i muzyka...więc dziewczyny i chłopaki za mikrofony i przed lustro :lol:
Szkoda tylko, że zdjeć jest tak mało, ale ważne, że chociaż te kilka jest :P

Ogólnie jestem pod dużym wrażeniem i płyta naprawdę jest cudowna :!: Tak długo na nią czekałam i wreszcie ją mam :D
Ha i umiem teksty na pamięc...nauczyłam się...ale niestety nie niecierpliwymi palcami... :wink:
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Martynka

Postautor: Martynka » 02 cze 2003, 20:56

Sylwia pisze:Ja przyznam szczerze że tę płytę już znam.....dość długo... :roll: i powiem tak...choć ja chyba już nie umiem być za bardzo obiektywna.....
-Najepsze utwory dla mnie to:
"DLA MIŁOŚCI, WARTO"
"TROCHĘ WSPOMNIEŃ.."

-O "Oczach..." nie będę pisać bo wiadomo, że dla mnie bez wątpiena to najlepszy utwór zespołu jaki kiedykolwiek powstał...

-Uwielbiam też "TWOJA, OT TAK".....ale chyba lepiej brzmi to na płycie którą ja mam.....ze próby.....czy na koncercie.......bo akurat uważam że miksy zniszczyły w tym kawałku bardzo dużo..... :x

O ulubionych piosenkach już gadałyśmy, Sylwuś ;) I wiesz, że gusta mamy identyczne ;) Tylko, że ja bym jeszcze do tego dorzuciła "tańcz....". Uważam, że Arek 'stworzył' naprawde genialną piosenke :) Ale i tak według mnie NAJLEPSZE jest "dla miłości, warto" (Buziaki dla jesoosa i Ewelinki ;) :*)

Sylwia pisze:-Z utworów które bym wyrzuciła na dzień dobry wymienię przede wszystkim
"JAK CUKIEREK"
"SŁODKIE WINOGRONA"
"CZASAMI, OT TAK"

A tutaj sie z Tobą nie moge zgodzić... Bo "Czasami, ot tak" jest świetną piosenką... Może nie tak świetną jak tamte wyżej, ale też bardzo mi sie podoba ;) I nie rozumiem czemu wyrzuciłabyś własnie tą piosenke... Jest tylko jedna rzecz która mi sie tam nie podoba :roll: Pewien fragment w refrenie, którzy kojarzy mi sie z różnymi, nie zawsze miłymi rzeczami :roll:

Sylwia pisze:-"ANKA" to dla mnie potencjalny przebój który musi mieć zrobiony fantastyczny clip i jestem pewna że trafi do masowej publiczności....ale dopiero bym ją dała na singlu......gdy "Oczy ..." będą polskiemu społeczeństwu wychodzić uszami.... :roll: ....swoja drogą "Anka" na kocertach wypada fantastycznie.....i nawet saksofon mi się zaczął podobać....

A czy myślisz, że "Oczy..." kiedykolwiek polskiemu społeczeństwu będą wychodzić uszami? :lol: Ale saksofon mi sie do teraz w ogóle nie podoba :roll: Nie wiem czemu :roll: Po prostu mi tam nie pasuje :roll: I nie tylko tam :roll: A bo w ogóle kto widział saksofon w takich piosenkach? ;P Kwartet smyczkowi mi sie podoba i był to strzał w dziesiątke (Ewcia, popieram :lol: ). Szczególnie w "Tańcz..." w refrenie :lol: Mrrrr.... Aż mi sie miło tego słucha :lol: Bo z próby, bez kwartetu, to mi sie wydawało, że jednak czegoś tam brakuje. Teraz już wiem czego :lol: Ale ten saksofon... Nieeee ;P Bez sensu go tam wsadzili ;P

Sylwia pisze:-Co do multimediów.....to nie podobają mi się pytania na które zespoł odpowiada...uważam że nasze pytania...a właściwie Wasze .......które tu padały były ZDECYDOWANIE bardziej oryginalne...ciekawe......a te które są na multimediach są potwornie typowe......które się powtarzają w co drugim wywiadzie.....

-Podobają mi się wpadki....jakie były podczas nagrywania multimediów....a już Rafał mnie rozwalił doszczętnie.... :P :P :P

No i jak zawsze (no, może nie zawsze, ale prawie zawsze ;) ) masz racje... Pytania mi sie nie podobają też ;P Ale ogólnie multimedia są genialne :lol: Szczególnie te wpadki... ;) Rafał miał najlepsze 'wejście' :lol: Mojemu Tacie sie najbardziej podoba to hasło "A jo se mom sam to pytanie zadać i na nie se odpowiedzieć, ja?" ;) Ale Dawid też mnie rozwalił :lol: I bardzo mi sie podobała 'impreza' u Adama :P Szczególnie podobali mi sie goście, którzy byli bardzo zafascynowani ogladaniem TV :lol: Pozdrawiam Pana Grzesia ;P hihi Od razu Go poznałam ;P

Sylwia pisze:REASUMUJĄC.....ALE NIE KOŃCZĄC BO PEWNIE NIE RAZ JESZCZE COŚ TU DOPISZE DLA MNIE PŁYTA "NIE CZEKAJ NA JUTRO" JEST NIWATPLWIE NAJLEPSZĄ PŁYTĄ W DYSKOGRAFII ZESPOŁU........I TO NIE DLATEGO, ŻE JEST NAJŚWIEŻSZA....... :D

Zastanawiałam sie, czy jest to tylko chwilowe zauroczenie nową płytą, czy jest to faktycznie najlepsza płyte Łez... I chyba jednak po raz kolejny musze sie z Tobą, Sylwusiu, zgodzić :lol: Dla mnie też jest to NAJLEPSZA PŁYTA ŁEZ :lol:

BUZIAKI KOCIAKI! :)
...więc nie mów mi co dobre, a co złe, bo razem pójdziemy to tego samego piekła...
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 02 cze 2003, 21:27

Zenerwowalem sie i jade do geanta kupic plyte bo nie wytrzymam dlugo bez niej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 02 cze 2003, 21:35

a u mnie jeszcze płytki nie ma :( :( mam nadzieje że przeżyje jeszcze te 3 dni. Przeżyam rok więc trzy dni chyba tez.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 03 cze 2003, 1:02

co do odczuć, to nie wiem czemu ale sam już tytuł "tańcz, zaprosili Cie na bal" kojarzy mi się ze spektalklem "Mistrz i Małgorzata" :roll: nie wiem czemu... moze dlatego, że scena tego balu na którym Małgorzata była gospodynią mi najbardziej zapadła w pamięć, bo w trakcie niej sie bałam...
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 03 cze 2003, 1:20

Tutaj można wkupić...... i krótka recenzja jest płyty ;) http://zakupy.wp.pl/rsklep.html?orgURL= ... ef%3Dwp.pl
mondrala

Postautor: mondrala » 03 cze 2003, 1:50

SYLWIA..JAK MILO,ZE PO TYLU PRZEPYCHANKACH ZE MNA WRESZCIE DOCENILAS OCZY A ZJECHALAS..KWASNE WINOGRONA...AZ MI SIE ZROBILO SLODKO..ANKA NA KONCERT MOZE I OK..ALE NIE PRZEBIJE OCZU..BO ANKA TO PIOSENKA ..WLASCIWIE O NICZYM...Z DOBRZE ZROBIONA MUZYKA..A JAK WYKAZUJA WYNIKI OPOLA LUDZIE LUBIA SLUCHAC DOBRYCH PIESNI O CZYMS..PRAWDA :?: MILO MI SIE CZYTALO TE TWOJA RECENZJE ..Z PEWNYMI WYJATKAMI...ALE KOBIETY PRZECIEZ MOGA MIEC ROZNE UPODOBANIA..PANOWIE ZRESZTA TEZ..ZEBY BYLO SMIESZNIEJ.. :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 cze 2003, 1:51

Czwarta płyta zespołu Łzy jest rozwinięciem stylu z ostatniego krążka "Jetsem Jaka Jestem" wymieszanym z pewnymi elementami z platynowej płyty "W Związku Z Samotności"... Zapowiedzi muzyków, że płyta ma być powrotem do muzyki w stylu "Słońca" okazały minęły się z prawdą, ale w sumie to dobrze... bo takiej płyty jak "Słońce" drugi raz się nagrać nie da... na tamtej płycie był ten niesamowity feeling i klimat, ale ja tu nie o "Słońcu" a o nowym dziecku zespołu miałem pisać...
...a więc płytę rozpoczyna intro... wyciszone dźwięki rodem z opery, filharmonii... nagle cichną i rozpoczyna się właściwa muzyka... "Dla Miłości, Warto" naprawdę świetny kawałek na otwarcie albumu... ciekawy tekst... jak na razie mój faworyt... ale ok., lecimy dalej... "Trochę Wspomnień Tamtych Dni"Świetna brzmią klawisze... ciekawa linia melodyczna... podoba mi się ten kawałek bardzo... "Anka" czyli znakomity kawałek na koncerty i pod publikę... Nie ukrywam dużej sympatii do niego, ale... właśnie jedno ale... saksofon... no niestety nie przypadła mi do gustu aranżacja tego i tak przeze mnie nie lubianego instrumentu..."Czasami, ot tak"; dość smutny kawałek, o samobójstwie... chyba każdy z nas o tym czasami myśli... bardzo mi się podoba... "Tańcz, zaprosili cię na bal" to jedne z 2 kawałków napisanych przez Arka... i oba kabłąki wyróżniają się na tle innych zarówno muzycznie jak i tekstem, nie są oczywiście gorsze, po prostu są inne... fajnie brzmi gitara w tej kompozycji... "Serce Z Kamienia" jakoś nie przypadła mi do gustu szczególnie linia melodyczna tego kawałka... ogólnie dość dobra piosenka, ale są moim zdaniem na płycie utwory lepsze... "Słodkie Winogrona" z kolei to jeden z moich faworytów... bardzo podoba mi się tekst, genialna praca perkusji, bardzo ciekawe symfoniczne zakończenie...."Oczy Szeroko Zamknięte"... czyli faworyt publiczności na festiwalu w Opolu... każdy słyszał, więc komentarz krótki, bardzo liryczny utwór... muzycznie novum w muzyce zespołu... "Twoja Ot Tak" nie wiem kojarzy mi się trochę z "Lukrecją" z poprzedniego krążka, ale może to chwilowe podobieństwo (płytę tak dokładnie słuchałem dopiero jeden raz)... ale kawałek naprawdę bardzo dobry... "Ostatni Na Dobranoc" ciekawa kompozycja.... spokojna, stonowana... ciekawy tekst... "Jak Cukierek"... bardzo podoba mi się ten utwór... fajna linia melodyczna... i kończący płytę utwór "Tak Niewiele" czyli bardzo dobra piosenka wspaniale kończąca ten album... ten za krótki album, zdecydowanie... większość kompozycji oscyluje wokół 3 min... hmmm to trochę jednak za krótko... ale z drugiej strony płyta się nie dłuży i może się tak szybko nie znudzi... zresztą ostatnio lubię słuchać krótkich płyt... Aha jeden duży minus należy się produkcji... w niektórych momentach kiedy, tych z bardziej zagaszoną ilością instrumentów dźwięk się zlewa i jest mało czytelny... tym którzy lubią kryształowe produkcje może to trochę przeszkadzać... ja się nasłuchałem masę demówek, więc nie drażni mnie to tak bardzo... Ale taka moja rada na przyszłość... następnym razem nagrajcie płytę w Hendrixie... wiem to drogie studio, ale chyba ta płyta odniesie duży sukces komercyjny i w sumie już was chyba stać na to studio... Aha, jeszcze parę słów co do instrumentów gościnnych, skrzypce i wiolonczela naprawdę wspaniale się odnalazły w muzyce zespołu wspaniale uzupełniając kompozycje... saksofon, no jakoś mi nie pasuje... ale kwestia gustu...
Podsumowując płytą bardzo dobra... naprawdę kawałek świetnego rocka, gorąco polecam...
... aha na płycie jest jeszcze prezentacja multimedialna, teledysk do Oczów i wywiady i trochę informacji o zespole... ogólnie sympatyczny dodatek.
Awatar użytkownika
Martynka_Pajonczek

Postautor: Martynka_Pajonczek » 03 cze 2003, 2:00

Ghrave chyba Ci sie troszke pomylily nazwy plyt :lol:

Wróć do „Łzy”