odczucia w zwiazku z nowa plyta :)

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 cze 2003, 2:03

W którym momecnie?? :?
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 03 cze 2003, 2:29

"A teraz cos z zupełnie innej beczki..." :twisted:

Mnie osobiscie najbardziej (...) to co się dzieje po włożeniu tej płyty do PCta...myslałem na początku ze to moze wina mojej karty muz...ale okazało sie że moon ma to samo...
Otóż uruchamia sie autonomiczny player i...tylko z niego mozna płytę uruchomić....oczywiście przyszo mi na myśl że to może być zabezpieczenie przed zbyt łatwym kopiowaniem ale....
Ten player nie posiada absoludnie żadnych funkcji :P nawet prostego repeat... o equalizerze juz nie wspomnę....
pozatym pojawia się fatalny pogłos który przeinacza odbiór płyty...da sie to jakoś ominąć czy tak już być musi???
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 03 cze 2003, 2:31

Mam podobne problemy... i tak jak w CDromie płyta sie kreci to tak strzela mi głosno :P
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 03 cze 2003, 6:05

To żaden problem. Trzeba po prostu sciągnac kawałki na twardy dysk jako pliki wave. Trochę z tym roboty, ale to jeden ze sposobów obejscia na kompie tego wbudowanego playera.

A ja jak się okazało za szybko pochwaliłem tych fachowców od multimediów...
Jeżeli tu zaglądają - to może mi powiedzą, w jaki sposób posłuchać płyty Łez w kompie bez karty dzwiekowej? Każdą inną płytę wkładam do napędu CD, i do napędu podłączam słuchawki, naciskam 'play" i słucham.

A płyty Łez się nie da:(
Dzięki temu około kilkaset osób w mojej firmie i tysiące ludzi pracujących w biurach patrzy na płytę Łez jak na oszustwo, bo każda inna płyta na ich komputerach gra, a płyta Łez nie gra:(

Czyżbym musiał skopiować:( samą zawartość muzyczną na CDR żeby grało z napędu CD-ROM?
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 03 cze 2003, 16:52

hmmm... ja póki co na szczęście nie mam problemów z tą płytką, a dla Arka należa się szczere slowa uznania za napisanie tak znakomitych tekstów...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
iwan

Postautor: iwan » 03 cze 2003, 19:43

Ghrave pisze:Mam podobne problemy... i tak jak w CDromie płyta sie kreci to tak strzela mi głosno :P

Mi tak samo i probowalem tesh na innych kompach i na innych cd-romach i jest to samo-szkoda ze plyta sama nie startuje tak jak pisal Adas bez karty dzwiekowej bo na uczelni rowniez mam problemy z jej odsluchaniem.
Oka teraz co do samej plytki: niewatpliwie najlepsza piosenka sa "Oczy" i "Anka" lecz 3 piosenka ktora mi i mojemu "towarzystwu" sie podoba (moze inaczej-kochamy ja :P ) jest piosenka no.XII "Tak niewiele" Ona jest piekna, cudowna i zmusza do wspomnien i wogole....Jest suuuper :D
Reszta jest oka lacznie z "Slodkimi winogronami"
A prezentacja-cuuuudowna i super jakosc teledysku "Oczu"
Aha dziwi mnie jeszcze jedno ( jak dzis sluchalem radia rano) ze w Geancie plytka jest za 21.99 hmmm ciekawe czemu tak tanio,nawet taniej nish u Kariny a w Empiku znajac zyczie bedzie za jakies 30-35 zloty... :? Dobrze ze jush ja mam :wink:
====> Śpieszmy się kochać ludzi-tak szybko odchodzą... <====
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 03 cze 2003, 20:07

w ogóle niby jak czytałam w recenzji którejś tytuł "nie czekaj na jutro" przekazuje nam żeby żyć wg Carpe Diem, ale kilka utworó na płycie mówi o wspomnieniach... ;) ale to nic bo mi siępodobają akurat te piosenki
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 03 cze 2003, 20:15

a nie mozecie sluchac tej plyty z wieży??
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 03 cze 2003, 20:24

Asiuncia niestety w pracy mam tylko kompa bez karty dzwiekowej, no i kumpel ma jakieś radio.
Ponieważ nie moge posluchac Łez, ani puscic plyty kumplom, to jestem skazany na inne płyty, np. Shania Twain albo Modern Talkinge he he
W ostatecznosci pozostaje radio ....RMF FM :( :P
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 03 cze 2003, 21:10

no cóż w radiu lecą czasem Łezki...
Awatar użytkownika
Niussia
Kontaktowanie:

Postautor: Niussia » 04 cze 2003, 0:28

Wczoraj dostałam w koncu płytę. Wczoraj super, ale dzisiaj przez nia takiego doła złapałam... a rzadko mi sie to zdarza... :? Piosenka numer 1 - zdecydowanie "Tak niewiele". To raczej za wcześnie na takie stwierdzenia, ale ta płyta ma dużą szansę przebić u mnie "Słońce".

A co do kompa... sama nie startuje, ale poza tym nie mam żadnych problemów ze słuchaniem. :)
Gdy do walki Ci zabraknie sił, chcesz poddać się, masz dość. Jestem tutaj aby pomóc Ci, więc wsłuchaj się w mój głos - (c) Tres
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 04 cze 2003, 0:45

Naprawdę nie potrafię wypowiedzieć się o tej płytce krótko... Pierwszy raz słuchałam jej o Jesoosa (:*), ale nie dużo zapamiętałam z tego odsłuchu... pewnie to ze zmęczenia po Opolu... Teraz mam już ją w domu i można powiedzieć, że leci na okrągło...

Tak więc "NCNJ" nie stoi pod znakiem żadnej z dotychczasowych płyt Łez... i to dobrze... zespół się rozwija... Słyszymy coś nowego, ale wciąż to te same dobre łzy... ich charakterystyczny styl... Cała płyta jest świetnie dobrana... tworzy spójną całość... Choć każda piosenka ma w sobie coś ciekawego, dzięki czemu nie słyszymy tylko co chwila "powtórki z rozrywki"... Nie ma dwóch "oczu...", dwóch "Anek", ani dwóch "Winogron"... Na początku obawiałam się, że może być trochę monotonna (tylko "kocham cię, pragnę cię!"), jednak jestem mile rozczarowana... Płyta jest o miłości... ale jest ona tam (jak i w życiu) uczuciem wieloaspektowym...

Zacznijmy od początku... już same - nazwijmy to - intro na płytce jest ciekawe... rozmowy jakichś ludzi, a później 11 uderzeń zegara... świetny pomysł... Pierwszy kawałek to "Dla miłości, warto"... Napiszę tyle: jak mi się na koncercie za bardzo ten utwór nie podobał, to teraz jest to jedna z moich ulubionych piosenek na "NCNJ" (o ile nie ulubiona)... Piosenka jest świetna... dość mroczny początek... co ciekawe nie ma zasadniczego podziału na zwrotki i refren... (no chyba, że powiedzieć, że jest jedna zwrotka i dalej refreny)... Dale pod numerem 2 czeka na nas "trochę wspomnień, tamtych dni..."... I tu wielkie ukłony w stronę Adriana, autora muzyki... Dla autora teksu też oczywiście (Adam :)) Piosenka jest cudowna... Po prostu się wzruszyłam do łez... szczególnie ten koniec: "Szkoda, że dopiero teraz wiem, że nie warto kochać za dwoje..."... I ten głos Ani... Dalej mamy "Ankę"... i co ciekawe mój stosunek do tej piosenki uległ poprawie :)... Zacytuję Adasia "Dobra w swojej klasie"... Zgadzam się... (A słyszeliście śmiech Adama K (to chyba on) na "Ance"? Co to Adaś przenosi się na wokal? ;))... 4 i tu mamy "czasami, ot tak" (czasami, jakby tak było :))... Szczerze to widziałabym tą piosenkę w trochę mocniejszym wykonaniu... jak dla mnie trochę za delikatna... Za brakło mi w niej jakiegoś takiego buntu, który czułam czytając kiedyś na forum ten txt: "Wiesz zrobię co chcę!", "Wyobrażam sobie jakby to było skoczyć głową w dół"... Jak dla mnie powinien to być krzyk, kogoś zdesperowanego... No, ale może zespół miał inna koncepcję tego utworu... Pod 5 jest "tańcz, zaprosili cię na bal" - ciekawy txt... szczególnie zwrotki... daje do myślenia... ("Weź to, co chciałeś mieć i uciekaj stąd")... 6 to "Serce z kamienia" i kolejny mój ulubiony utworek z tej płytki... Zauważyliście, że Ania pierwszy raz śpiewa tekst Adama w rodzaju męskim? Zaciekawiło mnie to... Pod 7 i 8 mamy znane już "Słodkie winogrona" i "Oczy...", o których już chyba wszystko zostało powiedziane.. "Twoja, ot tak" (9)... Na koncercie ta piosenka bardzo mi się spodobała... I tak samo na płytce... Jest świetna... Jest coś tajemniczego w sposobie w jaki śpiewa Ania... Podoba mi się też partia perkusji (ogólnie Dawid gra genialnie na tej płytce... gratulacje)... "Ostatni na dobranoc"... Drugi tekst Arka (1 to "tańcz..")... Pozostaje się tylko zastanowić dlaczego jak do tej pory Arek pisał tak niewiele... proszę o więcej... :)... jestem pod wrażeniem... 11 "Jak cukierek" miałam pewnie wątpliwości co do tej piosenki, ale na szczęście pozytywie się rozczarowałam... Wiesoła, przyjemna piosenka, ale nie kicz... "dobra w swojej klasie"... "Tak nie wiele"... w tym utworze czuje się przestrzeń... fajne granie... I ten saksofon na końcu... świetnie tam pasuje... I na koniec mamy 12 uderzenie zegara... Szczerze... czuje się panien niedosyt... Płytka bardzo szybko się kończy...a może tylko mi się tak wydaje...

Co do multimedi to wyobrażałam sobie je inaczej, ale podobają mi się&#8230; Zespół potraktował to wszystko z przymrużeniem oka&#8230; ale to dobrze, bo ten film nie pokazuje jakichś straszliwie poważnych muzyków, ale ludzi z poczuciem humoru&#8230; Myślę, że fani, którzy nie mają takiego jak my kontaktu z zespołem dzięki temu krótkiemu filmowi zobaczą, że Łzy wcale nie są smutne&#8230;
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 04 cze 2003, 1:03

Asiuncia pisze:a nie mozecie sluchac tej plyty z wieży??

widzisz...niektórym nie dane jest korzystać z niektórych dobrodziejstw współczesnej techniki :(
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Paulina Jóźwiak

odczucia

Postautor: Paulina Jóźwiak » 04 cze 2003, 3:43

Dzisiaj poszłam do Geanta i przypadkowo zupełnie zobaczyłam płytę Łez, no i oczywiście z zakupów nici :D Ale cena była właśnie wyjątkowo tania, bo 21,99. Czy to przypadkiem nie pirat?? Jak wyglądają wasze płyty? Moja jest czarno-biała i ma jakby wygrawerowany zegar (mówię tu o płycie cd), multimedia są, ale pismo w książeczce jakieś pochyłe. No i po pierwsze skoro premiera ma być 5 czerwca, to dlaczego już teraz można ją kupić?
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 04 cze 2003, 3:54

To oryginałki.
Cena niższa niż u Kariny.......eeech, ta ekonomiczna dusza menadżera :twisted:

W Geancie jest promocja, niska cena i mozliwosc zakupu przed premierą.
Wynika to z tego, że sieć sklepów Geant zaoferowała zakup największej liczby egzemplarzy (naście tysięcy) w zamian za te przywileje.

Że krążek wygląda jak pirat to już wspominałem wczsniej;)
I tekst w okładce rzeczywiście jest pochyły, ale wyglada to na efekt zamierzony a nie błąd w druku.

Wróć do „Łzy”