odczucia w zwiazku z nowa plyta :)

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
inermis

Postautor: inermis » 05 cze 2003, 4:29

Ja też tylko raz mogłam looknać na prezentację multimedialną :(
Nie możemy dojść do miejsca Gdzie rozmowy tracą sens A słowa powtarzają się Nie mają już żadnej Mocy ....
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 05 cze 2003, 6:07

No to teraz na mnie kolej.....dawno nie pisałem już na forum (ech...studia:(), więc pozwólcie, że w tak szczególnie poważnej sprawie jaką jest nowa płytka wypowiem się trochę szerzej.
Na początek techniczna uwaga dla tych co nie mają wieży:
Odtwarzacz dołączony do płytki jak zauwazyliście jest słabiutki.....Żeby poznać całe brzmienie pyłtyki proponuję wykorzystać Winampa (o wiele lepiej brzmi). Wystarczy zgrać płytę do postaci plików *.wav za pomocą specjanego programu np. Audiocatalist; dopiero pliki z dysku będzie Winamp widział....

No ale do rzeczy. Zaraz po powrocie z Geanta wrzuciłem płytke do kompa przesłuchałem raz i:.....nic.....Myslałem sobie: "słaba", ale przesłuchałem ją jeszcze raz....i: "są fajne kawałki, ale nie powala mnie", przesłuchałem trzeci raz.....i "odpadłem jak po przesłuchaniu WZZS" !!!!!!!! Nie spodziewałem się, że będzie tak dobra !!! Dla mnie "bomba" - nie taka jak "Słońce", ale naprawdę bardzo dobra !! W sumie wszystkie kawałki zasugują na wyróżnienie, ale jest jeden feler....Przydałyby się jeszcze ze dwa kawałki, bo wydaje mi się że płytka za szybko się kończy.....Obawiałem się tego saksofonu, ale okazało że nie jest za wiele i zespół użył go tylko tam gdzie jedynie poprawił brzmienie.... Płyta brzmi naprawdę nieźle, nieco mrocznie, pokazuje że "Łzy" to nie popowa marionetka, ale prawdziwa grupa rokowa - to mi się naprawdę podoba. Żeby nie przedłużac wspomnę tylko o paru utworach:
"Dla miłości warto" - doskonałe mroczne wprowadzenie;
"Czasami ot tak" - wydaje mi się (podobie jak Syriel) zagrana i zaśpiewana wydaje mi się, może, ze zbyt małą dawką buntu w porównaniu z tekstem utworu, ale i tak świetny kawałek....
"Tańcz..." - dla mnie najlepszy utwór (brawo AREK !!! Pisz więcej takich numerów), świetny refren z super miesznaka gitar i klawiszy udających orkierstrę...
"Twoja ot tak" - super słowa, super muza nic dodać nic ująć...
"Jak cukierek" i "Anka" - utworki łatwe, skoczne, ale zarazem nie tak naiwne jak "Przebój" czy "JNLN". Naprawdę dobrze brzmią, idealnie wkomponowały się w płytkę.....
A i multimedia.... no tu juz taki zachwycony nie jestem:
+ plus: wyszły takie niewreżyserowne, naturalne bez jakiejś wynoisłosci;
- minus: wyglądają mi na materiał promocyjny dla nowych fanów, jakies mało konkretne, tak mi się wydaje.

Ogólnie jestem naprawde przyjemnie rozczarowany nową płyką i cieszę się że wyszła taka dobra.... Od czasu jej kupna mam problemy z zaprzestaniem jej słuchania :D :D :D
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 05 cze 2003, 13:47

Ponieważ większiość recenzji płyty "Nie czekaj na jutro" jest tutaj, mam nadzieję, że autor nowo założonego tematu "recenzja płyty "NCNJ", nie obrazi się iż usunęłem ten temat... twoją wypowiedź umieściłem tutaj.. (mam nadzieję, że to czegoś Cię nauczy :)

MaVeRiC pisze:Chcialbym sie podzielic z wami moimi refleksjami na temat plytki dzis jest otrzymalem ja wlasnie dzis ..... wiec za dlugo jej nie mam ale moge powiedziec ze szczerze powiem nie spodziewalem sie takiego fefktu i mnie mile zaskakuje :)) wiec z czystym sumieniem GORACO POLECAM :)) aaa plytka zawiera multimedia a jakie zobaczcie sami ale naprawde warto :)))) i coz moge powiedziec zycze milego sluchania i ogladania pozdrawiam z gorocej Łodzi :))) :D 3majcie sie !!!!!!
...
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 05 cze 2003, 17:15

inermis pisze:Ja też tylko raz mogłam looknać na prezentację multimedialną :(

A ja tez raz ogladłęm, i w sumie to jakos wole słuchac zawartosci audio... bo takie prezentacje to w sumie tak na jeedno obejrzenie są... :P
Awatar użytkownika
monika :)

hey

Postautor: monika :) » 05 cze 2003, 17:38

ja mam nadzieje, ze jak wlacze ta plyte, to juz nie bede chciala jej wylaczyc... w moim przypadku rzadko sie zdarza, ze podobaja mi sie wszystki piosenki z danej plyty...a w przypadku ŁEZ-wszystkie piosenki z kazdej plyty sa po prostu boskie, niepowtarzalne...nie mam slow... i wiem na pewno, ze w przypadku nowej plyty takze sie nie zawiode....pozdrawiam
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 05 cze 2003, 18:18

po słuchaniu płyty czwarty dzień z rzędu non stop, znam już prawie wszystkie teksty na pamięć ;) i przyznam, że kiedy muszę isć spać to żal mi wyłączyć płytki....
Jeśli chodzi o piosenkę "czasem" to też spodziewałam się innej muzyki do tych słów... ale najgorsza nie jest... :roll:
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
marigell

Postautor: marigell » 05 cze 2003, 20:48

Adas pisze:Wiem już dlaczego na kompie jest taki marny dźwięk przy słuchaniu z tego wbudowanego na płycie odtwarzacza....
Ten odtwarzacz nie odtwarza ścieżek audio, tylko dodatkowe mp3 ktore też są umieszczone na płycie.
Ścieżki audio "widzi" tylko odtwarzacz audio, a w komputerze widoczne są tylko dane.

Ale jakim cudem mój komp widzi normalne sciezki audio, tego to ja juz nie wiem...pewnie jakieś niedopatrzenie tych, co zabezpieczali płytę przed kopiowaniem...

Twój przynajmniej coś widzi :roll: ja chciałam właśnie zobaczyć tę prezentacje i się nie da i na dodatek nie mam pojęcia dlaczego :?
Obrazek
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 05 cze 2003, 20:55

mam plytke tez nowa! ale nie obylo sie bez problemow teraz ja sie wypowiem.......
a wiec...
gdy w poniedzialek czytalem forum przeczytalem temat o nowej plycie! niestety nie mialem pieniedzy na plyte wiec postanowilem jechac kupic kasete....
mieszkam w toruniu wiec do geanta mialem dosc blisko tzn 20 minut jazdy rozwalonym autobusem!
naszczescie dopisalo mi szczescie i w domku zastalem brata( akurat odebral żołd z wojska). byl tak dobry i dal mi kase na plytke!
pojechalem po plyte i szybko pognalem do stoiska z plytami... niestety miejsce gdzie mozna bylo sluchac plyt bylo rozwalone....
wziolem plyte i posmiesznie udalem sie na autobus.
Gdy wrocilem do domu nie sciagajac butow pognalem do wiezy.....
hmm i tam nies[podzianka
moja nowa plyta nie dziala w mojej nowej wiezy... JVC
ruszylem do kolegi i przegralem plytke na plyte cd-rw!
moze tak nie mozna ale musialem ja miec
tak wiec mam plytke ale piracka a nowa lezy na polce!
przykro mi ze tak jest....
ale mam ja. a najbardziej mi sie podoba piosenka "anka ot tak" oraz piosenka pt. mi nieznanym ale wiem ze to jest piosenka numer v11, 12, 2 sa poprostu super nie pomijajac "oczy..." "slodkie winogrona" naprawde plytka mi przypasowala i jestem bardzo zadowolony z tej plyty. prezentacja multimedialna tez jest fajna.
jedyny minus to taki krotki okres piosenek czyli 40 minut to malo ale za to jaka klasa! :D
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
Ewelina(Ewka)

Postautor: Ewelina(Ewka) » 05 cze 2003, 21:21

Miałam podobne problemy z wieżą, włanczałam płyte to prawie nie było nic słychać okazało się że moja wieża już dawno nie dostała tak Rockowego wstrząsu musialam ją chwile "podgrzać" i wszystko było wporządku.
Natomiast moja koleżanka ma problemy z odtworzeniem płyty w disc manie.Twierdzi że nie jest to problem disc mana.

Co do utworów to rówżnież moim ulubionym jest 1 szczególnie wstęp po wybiciu godziny na zegarze jest taki groźny fragment po którym wchodzi perkusja i gitara Rewelacyjny moment.
"Nie mogę patrzec na Twoją twarz,me oczy pełne łez"
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 05 cze 2003, 22:42

Uważam, że ten cały "Player" to jedyny problem. Bo to, że ktoś nie ma komputera wyposarzonego w podstawowe programy to już nie wina płyty :) Nie wymagajmy za wiele... Może zaraz ktoś napisze, że na playstaytion mu nie chodzi ;)
...
mondrala

Postautor: mondrala » 05 cze 2003, 23:32

Adam-LZY pisze:Bardzo przepraszamy wszystkich fanów którzy mieli i maja problemy techniczne związane z tą płytą.....staraliśmy sie wszystko dopiąć na ostatni guzik,ale ten ostatni guzik dopinał niestety ktos inny.Przepraszamy.

raczej nie dopial....ale to szczegol..i tak jest niezle..tylko czy nie moglo byc lepiej..oto pytanie.gratulacje raz jeszcze za opole...tam tez moglo byc jeszcze lepiej..chociasz bylo bardzo dobrze..naprawde...a ze niedopiety do konca guziczek ..troche wkurza...sa gorsze chwile w zyciu. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Idaho

Postautor: Idaho » 05 cze 2003, 23:35

moon pisze:Uważam, że ten cały "Player" to jedyny problem. Bo to, że ktoś nie ma komputera wyposarzonego w podstawowe programy to już nie wina płyty :) Nie wymagajmy za wiele... Może zaraz ktoś napisze, że na playstaytion mu nie chodzi ;)

Rozwiń się. Co znaczy "podstawowe programy"? Powiedz mi jakiego programu mam użyć, żeby odsłuchać tę płytę na komputerze w porządnej jakości, bez trzasków i tym podobnych artefaktów...
Greetz, Idaho
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 06 cze 2003, 1:37

inermis pisze:Płytkę przesłuchałam kilka razy i podoba mis ie z każdym dźwiękiem bardziej . Cieszy mnie fakt iż nie ma na niej głupkowatych akcentów w stylu " ja nie lubię nikogo " . Czyżby znalaqzła sie wyzej w rankingu płyt Łez anizeli poprzedni album ??

tylko ze takie rzeczy jak 'Agnieszka' albo 'ja nie lubię nikogo' choć sa mało poetyckie stanowią jakiś spójny tok myslowy...opowiadaja historię...to lepsze niż niekoniecznie udana poezja (dobra poezja wychodzi Łezkom mniej więcej w jednej na pięć utworów :P 'najlepsze' frykasy mozna znaleźć na pierwszych albumach -dziś po dłuższej przerwie słuchałem Słońca...usmiałem się miejscami sowicie gdy w co drugim zdaniu było o księżycu :P)
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 06 cze 2003, 1:40

moon pisze:Uważam, że ten cały "Player" to jedyny problem. Bo to, że ktoś nie ma komputera wyposarzonego w podstawowe programy to już nie wina płyty :) Nie wymagajmy za wiele... Może zaraz ktoś napisze, że na playstaytion mu nie chodzi ;)

Marcin nie wymądzraj się tylko pomóż koledze :? byłes u mnie...widziałes ze ten syf nie chodzi na 'podstawowym' winampie więc moze powiedz o co chodzi "lub zamilknij na wieki" :twisted:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 06 cze 2003, 10:32

Idaho pisze:Rozwiń się. Co znaczy "podstawowe programy"? Powiedz mi jakiego programu mam użyć, żeby odsłuchać tę płytę na komputerze w porządnej jakości, bez trzasków i tym podobnych artefaktów...

Można użyć na przykład programu CDex

Sciągnąć go mozna na przykład z tej strony: http://www.cdex.n3.net

...albo z witryny www.komputerswiat.pl

...albo zainstalowac z płyty dołączonej do pisma "Komputerćwiat - Niezbędnik".

Dzięki programowi CDex można zapisać na dysku twardym w formacie .wav wszystkie piosenki (tracki audio). Taki format to najwyższa jakość, taka sama jak bezpośrednio z płyty, bez żadnej kompresji.
Minusy takiego słuchania:
- uzależnienie od jakości karty dzwiękowej w komputerze (zwykle są wystarczająco dobre, ale w starych komputerach karta dzwiekowa moze pogarszac dzwiek......i wtedy niestety pozostaje odtwarzacz stacjonarny, a nie komp)
- zajmowanie muzyką miejsca na twardym dysku (muzyka z płyty "Nie czekaj na jutro" zajmuje na dysku twardym 413 MB

A jeżeli by się nie dało tym programem....to może jeszcze tu wrócę, niech tylko znajomi piraci rozpracują tę płytkę:)

---------------
A tak poza tym...jak mozna kupić płytę i nie móc jej odtworzyć w standardowej wieży?

oj...jeżeli ten numer z wieżą Benka nie jest odosobniony, to już jest bardzo poważna podpadziocha, a nie żaden szczegół...
Na miejscu Łez szybko bym to wyjaśnił z producentem, żeby się nie okazało, że trzeba będzie zwracać pieniądze za płytę każdemu, kto zechce ją oddać.
Jeżeli płyta jest zgodna ze standardem CD-Audio, to MUSI działać w KAŻDEJ wieży.
Ta płyta Łez prawdopodobnie nie jest w pełni zgodna ze standardem.
Wprawdzie na płycie nigdzie nie ma logo "Compact Disk Digital Audio" (może ono być zamieszczone tylko na płytach zgodnych ze standardem CD-Audio), ....ale jest takie logo na opakowaniu plastikowym, i tu chyba się wytwórnia "Tact" przeliczyła.
Oby nie było z tego afery, i żeby Łezki za parę miesięcy nie musiały oddawać złotej płyty...

Wróć do „Łzy”