Fani czy Antyfani ?!

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 16 cze 2003, 0:06

jesoos pisze:ale tej ostatniej jakos niebardzo...

"Ooooooo....miła moja....."
Nie znam tekstu, ale to był własnie największy hicior, kumple mi w pracy spiewali, ci co na dyskoteki chodzili.

jesoos pisze:a pamietasz w którym roku zaistnieli PAPA Dance??

Jak najbardziej pamietam pierwsza piosenke, ale nie pamietam roku, musialo to byc coś okolo 1985
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 16 cze 2003, 0:10

A teraz najlepsze!

Jeżeli mogę poprosić moderatorów o powiększenie tego tekstu pod spodem, żeby nikt nie przeoczył, a może Łzy wyciągną wnioski, bo to jest możliwe....choć dzisiaj tzw. branży w głowie się nie mieści.

"Kaseta "Poland Disco" stała się fenomenem na rynku i sprzedano w ilości około 6 mln. egzemplarzy.
marigell

Postautor: marigell » 16 cze 2003, 0:26

Mała___ pisze:
po 2 Żadna (jak dla mnie) piosenka Łez nie brzmi disco polowo

A "Anka" to niby co? Ja bym to pod discopolo podciągneła ;)

A pierwszy kawałek z "Graphite" to "ATE" bardzo fajny zresztą :)

A tak pozatym to zgadzam się z jesoosem i Adasiem, wiele utworów Łez można by pod gotyk i pod pop podciągnąć tak samo jak Closter nie ma wszystkich kawałków typowo gotyckich. Co w ogóle oznacz, że coś jest "typowo gotyckie"??? ... a to wszystko wina szufladkowania, jednak bez tego się nie obejdzie ...
Obrazek
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 16 cze 2003, 0:36

NIe wiem o jakich płytachj mówisz...napewno reprodukcje kompaktowe lub wznowione nakłady wykonawców którzy już raczej nie są na topie nie maja az takiej wartości...

piszę o płytach które z czase można kupić za kilka złotych w hipermarketach ;-)
A na temat Łez... zawsze jak kogoś "uświadamiam" co grają Łzy "tak naprawdę" mowię, że grają rock głównie choć czasem ich muzyka podjeżdża popem czy gotykiem... więc nie burzy mnie określenie ich muzyki mianem gotyk-rocku a raczej dziwie bardzo....
i BTW też pamiętam początki disco polo :-) może to isę wydawać niektórym dziwne, ale pamiętam do tej pory jak moje starsze siostry włączały telewizor jak leciał program z tą muzyką, pamiętam te wszystkie przeboje... i pamiętam jak na weselu u mojej chrzestnej wszyscy sieprzy tym bawili... a co do Papa Dance to zespół wyhwalany przez moją siostrę i szwagra ;-)
Wracając do disco polo kto nie pamięta przeboje "Jesteś Szalona" :)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 16 cze 2003, 0:41

sara pisze:

A ja własnie w tym miejscu kolejny raz się nie zgodzę -zbyt wielki worek z napisem disco polo uszyliście do którego mozna wrzucic chyba wszystko co jest 'dwa poziomy' nizej od "Oczy..."
Patrząc tą miarą połowa polskiego przemysłu fonograficznego tworzy na poziomie Fasolek (z całym szacunkiem dla fasolek...do których czuje bardzo duży sentyment :twisted: )
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
marigell

Postautor: marigell » 16 cze 2003, 14:06

jesoos pisze:... Patrząc tą miarą połowa polskiego przemysłu fonograficznego tworzy na poziomie Fasolek (z całym szacunkiem dla fasolek...do których czuje bardzo duży sentyment :twisted: )

Ależ to jak najbardziej prawda ;) rzadko zdarza się jakiś ambitniejszy kawałek ... :roll:

a do tego worka jeszcze bym dorzuciła "Jak cukierek"
Obrazek
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 18 cze 2003, 13:17

sara pisze:a do tego worka jeszcze bym dorzuciła "Jak cukierek"

Nie no, jak tak bedziemy patrzec, to i Hahahaczyk byłby w tym worku ;)

Ja się nie zgadzam:)
"Jak cukierek" to dla mnie rock:) A że melodyjny, to w niczym nie przeszkadza, a nawet lepiej:)
mondrala

Postautor: mondrala » 18 cze 2003, 14:34

sara pisze:
Mała___ pisze:
po 2 Żadna (jak dla mnie) piosenka Łez nie brzmi disco polowo

A pierwszy kawałek z "Graphite" to "ATE" bardzo fajny zresztą :)

A tak pozatym to zgadzam się z jesoosem i Adasiem, wiele utworów Łez można by pod gotyk i pod pop podciągnąć tak samo jak Closter nie ma wszystkich kawałków typowo gotyckich. Co w ogóle oznacz, że coś jest "typowo gotyckie"??? ... a to wszystko wina szufladkowania, jednak bez tego się nie obejdzie ...

maszacje saro..anka to takie disco polo..ze az uszy bola..niezbyt udane disco polo..niestety,
Awatar użytkownika
Slaweeek

Postautor: Slaweeek » 18 cze 2003, 15:14

Może macie racje co do "Anki" ale mi się tam nie wydaje, jest to jest, a czy disco czy pop to wszystko jedno, ważne że się da słuchać... W zasadzie to nie wiem po co to całe szufladkowanie, czy disco czy gotyk czy pop, dla mnie to bez sensu...
Awatar użytkownika
po prostu ja

Postautor: po prostu ja » 18 cze 2003, 16:17

zgadzam sie ze Slawkieeem :) w stu procentach :) a piosenka Anka jest swietna, mimo, ze w zupelnie innym klimacie. wiec nie sadze, zeby byla nieudana. Anka swietnie tam intonuje :) na koncerty super :) poza tym bardzo mi poprawila nastroj wczoraj :)
Obrazek
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 18 cze 2003, 18:13

mondrala pisze:maszacje saro..anka to takie disco polo..ze az uszy bola..niezbyt udane disco polo..niestety,

o ile mi wiadomo to Leszczyński nazwał Ankę pastiżem gotyku :D
mondrala

Postautor: mondrala » 18 cze 2003, 18:18

mloda.jg pisze:
mondrala pisze:maszacje saro..anka to takie disco polo..ze az uszy bola..niezbyt udane disco polo..niestety,

o ile mi wiadomo to Leszczyński nazwał Ankę pastiżem gotyku :D

anke nalezy rozpatrywac w kategorii zartu muzycznego...i to jest ok..ale zeby to mial byc przeboj...nie zartujmy....
Awatar użytkownika
Slaweeek

Postautor: Slaweeek » 19 cze 2003, 22:35

A poza tym gdyby to było disco polo, to nie brzmiało by to na koncertach tak rockowo, chyba widać zasadniczą różnicę... kto już słyszał te nowe piosenki na koncertach ten chyba przyzna mi rację, że "Anka", czy choćby "Jak cukierek" na koncertach brzmi świetnie i bardzo dobrze publka się przy tym bawi... :lol:
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 19 cze 2003, 22:41

Specjalnie obejrzałam Rozmowy w Toku na temat disco polo :D Nie mogę sięcgodzić, że Anka czy Jak Cukierek to diso polo... :-)
tym bardziej że mi się podoba Jak Cukierek :D i dla mnie jak najbvardziej brzmi jak rock... w ogóle nie lubię jak ktoś porównuje jakąś piosenkę do disco polo...
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 19 cze 2003, 22:48

ŁZY TO ROCK!
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"

Wróć do „Łzy”