~ Kolorowe Magazyny ~

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 19 cze 2003, 22:17

akurat te najdłuższe sobie wybraliście
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 19 cze 2003, 22:49

Moon pisze:VIVA POLSKA
"PERSONALITY" - ŁZY
22 Czerwca, Niedziela
godz. 22 14.00

która godzina??
14??
co to za 22??

Co do artykułu z Wprost to biorę sie do przepisywania
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 19 cze 2003, 22:50

na bank 14:00
a to 22 to chyba sie moon pomylił
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 19 cze 2003, 23:41

"ICH SZEŚCIORO" artykuł z Wprost
To nie Ich Troje Michała Wiśniewskiego jest najpopularniejszym polskm zespołem lecz Łzy. Album "Nie Czekaj Na Jutro" jest obecnie najlepiej sprzedającą się polską płytą. Już w pierwszym tygodniu sprzedano ponad 30 tys. egzemplarzy. Sukces tym większy, że grupa osiągnęła go bez wsparcia medioów i koncernów fonograficznych. To drugi - właśnie po Ich Troje - taki wypadekm w dziejach fonografii III RP. I jak się wydaje, charakterystczny dla naszego show-biznesu. Największe gwiazdy lansują się same.
ROK ŁEZ
"Ten rok będzie należał do nas" - oświadczył w styczniu kolegom z zespołu Adam Konkol. Założone przez niego Łzy w maju zdobyły na festiwalu w Opolu nagrodę publiczności w konkursie premier. Piosenka "Oczy Szeroko Zamknięte" otrzymała ponad 25 tys. głosów (druga w kolejności - "Do Nieba" Blue Cafe - o połowę mniej (hehe :D) ).
- Wygraliśmy Opole, choć nasi fani nie są zbyt bogaci. Wielu z nich przeznaczyło całe swoje kieszonkowe na wysyłanie SMS-ów na naszą piosenkę - mówi Konkol.
Szacunek dla fanów i stały kontakt z nimi jest wspólną cechą Łez i Ich Troje. Dzięki temu zespoły mająwierną wręcz fanatyczną (:D) publiczność, a to zapewnia stabilną pozycję na rynku. Obie grupy łaczy też postać menedżera - Macieja Durczaka. - Publiczność Ich Troje jest wciąż liczniejsza niż Łez, ale kariery zespołów przebiegały w podobny sposób. Początkowo były ignorowane przez media, stacje radiowe nie grały ich piosenek, a kiedy trudno już było nie zauważyć ich istnienia, pisano o nich jako o gwaizdach Polski B - opowiada Durczak.
AGENCJA ARTYSTYCZNA ŁZY
Łzy pochodzą z Pszowa, kilkunastotysięcznej miejscowości połozonej w Rybnickim Okręgu Węglowym. Wokalistka 22-letnia Anna Wyszkoni mieszka w Tworkowie - wsi leżącej tuż przy granicy z Czechami. 27-letni Konkol, lider zespołu, nigdy jednak nie miał kompleksu prowincjusza. Już jako 19-latek obmyślił plan podbicia polskiej sceny muzycznej. Zanim Łzy stały siępopularne na śląskim rynku, zespół miał swoją stronę internetową. Początkowo służyła ona promowaniu nagrań odrzucanych przez stacje radiowe. Dziś fani mogę sietą drogą skontaktować z zespołem, dyskutować między sobą, kupić płyty i gadżety (poprzepisywać sobie artykuły z gazet... :D). Tam też są mobilizowani do głosowania na listach przebojów. Z jednego z sondaży przeprowadzonych na stronie wiadomo, że 98 proc. fanów Łez ma 14-25 lat.
Pierwszą poważną próbą wejścia zespołu z Pszowa na rynek było przygotowanie w 1998 albumu "Słońce". Grupa zapukała do drzwi wytwórni fonograficznych - jako jedyny zainteresowany tym materiałem okazał się koncern Warner Music. Firma wprawdzie wydała singiel z piosenką :Aniele Mój", ale po jego zignorowaniu przez radiostacje straciła zainteresowanie zespołe, mimo że podpisała z nimi pięcioletnie kontrakt. Kontrkat był tak skonstruowany, że blokował Łzom wszelkie ruchy przez kolejne lata. Konkol więc postanowił do wykupić - za 4 tys. zł. Łzy mogły same decydować o przyszłości.
Pierwsyzm posunięciem po odzyskaniu wolności było powołanie Agencji Artystycznej Łzy. Jej zarząd tworzą członkowie grupy. Zyski z rosprowadzanej podczas koncertów płyty "Słońce" (40 tys. zł) przeznaczono na nagranie drugiego albumu - "W Związku Z Samotnością", który ukazał się w 2000 r. Piosenka "Agnieszka" z tej płyty zrobiła zawrotną karierę na dyskotekach, a potem w rozglośniach południowo-wschodniej Polski. Następnie grupa wyłozyła 4 tys. zł na realizację teledysku. Większość tej sumy poszła na wynajęczie sprzętu, a reżyser - student katowickiej filmówki - otrzymał honorarium w wysokości zaledwie 500 zł.
Gdy zespół odniósł sukces, do Konkolazadzwonili przedstawiciele wytwórni płytowych. Mógł wybierać w ofertach. Zdezydował się na współpracę, ale tylko dotyczącą dystrybucji, z firmą Pomaton/EMI. Płyta "W związku z samotnością" sprzedała się dotychczas w 125 tys. egzemplarzy. Ogółnopolskie stacje radiowe zareagowały identycznie jak kiedyś na nagrania Ich Troje. "Kicz, tandeta, prowincjonalny zespół z domu kultury" - to najczęściej padające epitety w nielicznych wówczas recenzjach.
MIŁOŚĆ W MĘSKIEJ UBIKACJI
Od czasów sukcesów grupy Hey na początku lat 90. nie było w Polsce zespołu, z którym młodzi fani rocka mogliby się tak utożsamiać jak z Łzami. Członkowie zespołu są dla nich kolegami z sąsiedztwa, a wśpiewanych przez Wyszkoni piosenkach odnajdują własne problemy. Teksty Konkola opowiadają o uczuciach, nierzadko dotykają drastycznych tematów: miłości w męskiej ubikacji, eutanazji, samobójstw, narkotyków. Wyszkoni tak dobrze je interpretuje, że coraz częściej fani zwracają sie do niej o życiowe porady. W końcu sama zaczęła pisać - jest autorką słów do przeboju "Oczy Szeroko Zamknięte".
Po wydaniu drugiego albumu grupa zagrała w katowickim Spodku, wystąpiła w "Teleexpressie", trafiła na okładki czasopism, aż wreszcie zdobyła złotą, a potem platynową płytę. -Nagle zaczęłiśmy zarabiać pieniądze,o jakich nawet nie śniliśmy - mówi Konkol. Większość tych pieniędzy muzycy zainwestowali w sprzet: kupili nowe instrumenty, system nagłaśniający, oświetlenie i agregat pradotwórczy. Dzięki temu grupa może zagrać w każdej sali w Polsce i być pewna, że dobrze zabrzmi. A występy na żywo są wielkim atutem Łez.
WYSZKONI ZAMIAST WISNIEWSKIEGO
Jedynym błędem zespołu było pośpieszne wydanie trzeciego albumu "Jesteś Jaki Jesteś". Tytułowa piosenka (to nić że "Jestem Jaka Jestem nie jest wcale tytulowa :twisted: ) przepadła przed rokiem w Opolu, a płytę sprzedano ledwie w 44 tys. egzemplarzy (taka sprzedaż jest dziś nieosiągalna dla większości naszych wykonawców). Najnowszy album zawiera przebojowy materiał, często prezentowany w ogólnopolskich stacjach.
Niedawno zespół zmienił image. Na festiwalu w Opolu Wyszkoni wystąpiła w biało-srebrnej sukni i z brzydkiego kaczątka, odzianego w bojówki oraz martensy, przeistoczyła się w łąbędzia. Media odkryły, że frontmenka jest kobietą, i do tego urodziwą. Jej zdjęcia niebawem pojawią się w wysokomakładowych pismach kobiecych. Łzy już depczą po piętach Ich Troje, a wkrótce to ta grupa będzie numerem jedne w Polsce. Choćby dlatego, zę po męskim idolu - Michale Wisniewskim - publiczność oczekuje charyzmatycznej wokalistki. A do tej roli Wyszkoni nadaje się idealnie.
autor: Grzegorz Brzozowicz

KONIEC

uffff... ciężko było, bo cały czas mnie ktoś lub coś odrywało od pisania.... ale udało się:D
Awatar użytkownika
Ewelina(Ewka)

Postautor: Ewelina(Ewka) » 19 cze 2003, 23:43

Ahhh te gazety, będąc w kiosku zobaczyłam Na Żywo i tele Świat wybór był niezmiernie trudny, postnowiłam że jedną gazete na miejscu przeczytam a drugą kupie, bałam się oczywiscie reakcji pani ekspedientki, całe szczęscie uwagi mi nie zwróciła, czytałam tak szybko jak mogłam po 4 linijki na raz, zadowolona wyszłam ze sklepu z Na żywo w ręku.

W Na Żywo był bardzo długi wywiad z Anią i piekne zdjęcie Ani w strugach deszczu, poruszyli niezmiernie trudny temat dla niej, o którym nie chciała mówić(rozwód). Było również zdjęcie całego zespołu. w każdym bądz razie nie bylo duzo nowych rzeczy o których byśmy nie wiedzieli. Dowiedziałam się że strój Ani do Opola projektował pan Michał Starosta, który również wybrał strój Kasi kowalskiej oraz ubierał prezenterów BBC.

O stylu ubioru Ani napisali tak.(to już w recenzjach o ubiorach )
Mocne czarne uderzenie i NIE NAJLEPSZE połączenie trendów przez Anie Wydzkoni: kobiece przezroczystości na bluzce, młodzieńcze marszczenia na spodniach i cięzkie męskie buty.
"Nie mogę patrzec na Twoją twarz,me oczy pełne łez"
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 19 cze 2003, 23:47

a mogłabyć przepisać?? byłabym bardzo wdzięczna
Awatar użytkownika
Ewelina(Ewka)

Postautor: Ewelina(Ewka) » 20 cze 2003, 1:40

NO kurcze gdzie to jest ?? przepisałam 3 strony A4????? WRrrrr.
spróbuje jeszcze raz potem. Młoda czekaj cierpliwie.
"Nie mogę patrzec na Twoją twarz,me oczy pełne łez"
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 20 cze 2003, 2:40

ja przepisując tamten artykuł zabezpieczyłam się, kopiując ten tekst zanim go wysłałam :D
poczekam cierpliwie nie martw się
Awatar użytkownika
Ja-samotna
Kontaktowanie:

Postautor: Ja-samotna » 20 cze 2003, 17:25

Mloda dzięki za poświęcenie ;) :D
mamy tylko siebie - wielką mamy moc
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 20 cze 2003, 17:45

mloda.jg pisze:[color=violet]"ICH SZEŚCIORO" artykuł z Wprost
To nie Ich Troje Michała Wiśniewskiego jest najpopularniejszym polskm zespołem lecz Łzy. Album "Nie Czekaj Na Jutro" jest obecnie najlepiej sprzedającą się polską płytą. Już w pierwszym tygodniu sprzedano ponad 30 tys. egzemplarzy. Sukces tym większy, że grupa osiągnęła go bez wsparcia medioów i koncernów fonograficznych. To drugi - właśnie po Ich Troje - taki wypadekm w dziejach fonografii III RP. I jak się wydaje, charakterystczny dla naszego show-biznesu. Największe gwiazdy lansują się same.
Szacunek dla fanów i stały kontakt z nimi jest wspólną cechą Łez i Ich Troje. Dzięki temu zespoły mająwierną wręcz fanatyczną (:D) publiczność, a to zapewnia stabilną pozycję na rynku. Obie grupy łaczy też postać menedżera - Macieja Durczaka. - Publiczność Ich Troje jest wciąż liczniejsza niż Łez, ale kariery zespołów przebiegały w podobny sposób. Początkowo były ignorowane przez media, stacje radiowe nie grały ich piosenek, a kiedy trudno już było nie zauważyć ich istnienia, pisano o nich jako o gwaizdach Polski B - opowiada Durczak.
WYSZKONI ZAMIAST WISNIEWSKIEGO
Łzy już depczą po piętach Ich Troje, a wkrótce to ta grupa będzie numerem jedne w Polsce. Choćby dlatego, zę po męskim idolu - Michale Wisniewskim - publiczność oczekuje charyzmatycznej wokalistki. A do tej roli Wyszkoni nadaje się idealnie.

Nienawidze porównań.Szczególnie ŁEZ do Ich Troje.Przecież ŁZY to zupełnie inny zespół.Choć jak wiele osób twierdzi "zaczyna wiać komercją".Ich Troje to dla mnie komercja.Sprzedawac zycie praywatne to dla mnie przesada,ale czego nie robi się dla kasy."A teraz tylko gonitwa za szmalem"
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 20 cze 2003, 19:09

Myślę, że porównuje się ich dlatego, bo mieli podobną drogę do kariery... :roll: przeciez i jednych i drugich w wytwórniach nie docenili
Awatar użytkownika
Slaweeek

Postautor: Slaweeek » 20 cze 2003, 23:51

Dzieki mloda za fatygę :lol: przynajmniej nie musze chodzic do sklepu i czytac tych gazet... :lol:
Awatar użytkownika
Ali3

Postautor: Ali3 » 21 cze 2003, 2:57

Dziennikarze będą porównywali Łzy do Ich Troje, choćby ze wzgledu na to że to właśnie te dwa zespły osiągneły najbardziej spektakularne sukcesy bez wsparcia wielkich firm fonograficznych, robiąc tym spore zamieszanie w świadku muzycznym, a gatunek muzyki w tych okolicznościach dla dziennikarzy chyba akurat jest nie istotny. Ich bardziej interesuje to zamieszanie, które może zwiększyć im nakład.
Jesteś dzieckiem wszechświata: nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne, czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jak być powinien.
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 21 cze 2003, 3:20

mloda.jg pisze:
Moon pisze:VIVA POLSKA
"PERSONALITY" - ŁZY
22 Czerwca, Niedziela
godz. 22 14.00

która godzina??
14??
co to za 22??

Co do artykułu z Wprost to biorę sie do przepisywania

nie wiem co jest ale w gazecie "Tele Tydzień" jest napisane że gościem programu Personality ma być Linkin Park. wiecie coś o tym?
Awatar użytkownika
Martynka_Pajonczek

Postautor: Martynka_Pajonczek » 21 cze 2003, 16:25

CO ?! W teletygodniu przeciez pize na chyba na 3 stronie wczoraj u babci przegladalam jest Artykulik o Ani (ale o milych rzeczach :) ) i konkurs jest tam zdjecie Łez i pytanie ile czlonkow jest w zespole ? ;P a pod artykulem z Ania pisze ,ze Personality o 14:00 22.06

A i moonowi z ta 22 sie nie pomylilo ,bo mu chodzilo o dzien ;)

Wróć do „Łzy”