Teksty piosenek z 4 CD

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Teksty piosenek z 4 CD

Postautor: Cień Anioła » 20 cze 2003, 17:03

Dla miłości warto
Gdy zasypiam udajesz, że cię nie ma->udaje
Kiedy wiesz co mówisz, że mnie boli głowa->mówię
Dla miłości nie wszystko zrobić warto->...tak wiele zrobić warto
Tańcz, zaprosili Cię na bal
Sprawdź dobrze, pewnie i też ją masz->Pewnie i Ty też ją masz
A muzyka ciągle gra->Muzyka ciągle gra
Podłych kłamstw najsłodszy miód metodą usta-usta->Ja tu nie słysze podłych,bardziej mi to do mądrych pasuje...

Nie tylko w tekstach tej płytkii można znaleźć błędy.Musze powiedzieć, że zaczęło mnie to irytować.Czy wcześniejszy tekst taki był i został naniesione poprawki?Lepiej jest tak jak na płytce czy tak jak na stronie- Dla miłości nie wszystko zrobić warto->...tak wiele zrobić warto-tutaj różnica w przesłaniu jest dość duża.
W ogóle co uważacie na teamt tekstów z nowej płytki.Moim zdaniem są dojrzalsze i prawie wszystkie na teamt miłości(w więkoszści rozstań).

Waldek(nie wiem czy jeszcze jest na forum)zwrócił uwagę na podobieństwo "Narcyza","Ja nie lubię nikogo" i "Dla miłości warto...",są to(bardzo) egosityczne teksty.

Dla mnie najlepszym tekstem jest "Tańcz zaprosili Cię na bal".W moim tłumaczeniu jest to Żyj,póki masz czas.A jakie jest wasze przesłanie?[/b]
Awatar użytkownika
frezzer

Re: Teksty piosenek z 4 CD

Postautor: frezzer » 20 cze 2003, 22:54

Moze ja sprubuje cos wtracić.

Te male bledy miedzy tekstami umieszczonymi na stronce a na plytach, nie sa az tak zauwazalne, owszem sa ale i tak człowiek spiewa przy urzadzeniu grajacym a nie uczy sie tekstow na pamiec jak na zajecia z polskiego. Wiec w miare sluchania czesciej do tekstow sie nie siega i juz sie nie pamieta owych bledow. A co wtedy jak na koncercie Anka pojedzie z wlasna interpretacja tekstu - cos doda lub czegos zabraknie? - nauka tekstów ze stronki w leb wezmie. :)

A teksty same w sobie są fajne (jesli tak mozna nazwac). A czy egoistyczne so te w/w ? Kazdy musi cos znaleść dla siebie :)
You cry, You learn
Awatar użytkownika
Martynka_Pajonczek

Postautor: Martynka_Pajonczek » 20 cze 2003, 23:06

Ja znam niektore osoby ,ktore wlasnie ucza sie na pamiec przy tekscie ze strony... :roll:
Awatar użytkownika
Katie

Postautor: Katie » 20 cze 2003, 23:09

Ja osobiscie bardzo lubie czytac txty Łez....przez co takze jakos utrwalaja mi sie w pamieci...a sa naprawde wartosciowe :)
Pozdrawiam
Może to wszystko robię dla Ciebie
I gdzieś tam jesteś, i o tym nie wiesz
Może to wszystko polega na tym
By żyć dla kogoś...
mondrala

Postautor: mondrala » 20 cze 2003, 23:10

i tak oczy są najlepsze...potem długo długo..nic
Awatar użytkownika
frezzer

Postautor: frezzer » 20 cze 2003, 23:11

Ja tego nie negowalem, ze ludzie ucza sie tekstow ze strony (sam nawet do nich naleze), tylko ze i tak po dluzszym sluchaniu piosenek nie pamieta sie gdzie byl blad czy na stronce czy na plytce, zostaje w pamieci wersja z plytki :) lub z koncertu :)
You cry, You learn
Awatar użytkownika
wd5

Postautor: wd5 » 21 cze 2003, 0:52

waldek to jak jakby ktos chciał wiedzieć :). No tak. Zauwazyłem, ale chodziło mi o to, że powtarzają tematy. Moze brak weny? Nie wiem, nie jestem z nimi na co dzien wiec nie wiem
Izma wróciła
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Re: Teksty piosenek z 4 CD

Postautor: Adas » 21 cze 2003, 1:10

Cień Anioła pisze:Tańcz, zaprosili Cię na bal
Sprawdź dobrze, pewnie i też ją masz ->Pewnie i Ty też ją masz

Dziwię się, że tak właśnie nie zostało na płycie... Wprawdzie krócej lepiej brzmi, ale zmienia znacząco sens....na co dowód poniżej w postaci wątpliwości Cinia Anioła...

Cień Anioła pisze:Podłych kłamstw najsłodszy miód metodą usta-usta ->Ja tu nie słysze podłych,bardziej mi to do mądrych pasuje...

Zdecydowanie logiczniej brzmią "podłe", a nie "mądre"....ale to częściowo wynika ze "sprawdź dobrze", których na płycie nie ma...

Cień Anioła pisze:W moim tłumaczeniu jest to Żyj,póki masz czas.A jakie jest wasze przesłanie?

Pewnie masz maskę, jak wszyscy...sprawdź dobrze, zanim zaczniesz się zapierać, że akurat Ty maski nie masz...
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 21 cze 2003, 1:17

Heh..ja sie nie ucze tekstow ze strony.Jak dlugo slucham to pamietam.Po prostu jak zawsze zagladam na teksty na stonce to zawsze tam są jakies błedy.Najlepsze jest "zachwyamy" w tekście "Oczu"-chyba ktoś nie wiedzial jak sie pisze zachwyćmy :P
Awatar użytkownika
kubson

Postautor: kubson » 21 cze 2003, 2:14

Słuchając płyte pierwszy raz zawsze najpierw zwracam uwage ba teksty, o czym one są i uważam że teksty łez trafiją do mnie i bardzo mi się podobają. Na te małe błędy jakoś nie zwracam uwagi. Moim zdaniem teksty piosenek powinny być umieszczone w książeczce (nie wszyscy mają internet) :twisted: :!:
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 21 cze 2003, 2:44

Rzeczywiście w tekstach zaistniało dużo błędów... a może to takie teksty jakie poczatkowo miały być, ale zespół zmienił je już podczas samego nagrywania... (???)
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 21 cze 2003, 4:34

a nikt nie zwróciła uwagi na znaczenie słów
"bierz to co chciałeś mieć i uciekaj stąd"
podoba mi się i nie tylko ze względu na popis Ani głosem, który uwielbiam w tej piosence...
dla mnie w ogóle ta piosenka nie dotyczy całego świata, bo przecież są ludzie bezinteresowni... bardziej słuchając tego przychodzą mi na myśl nasi politycy :D
no ale wracając do tych słów... wykorzystaj w pełni to co masz i jak najszybciej uciekaj z tego zwariowanego światka ludzi zakłamanych, gdzieś w gdzie Cie "oni" nie znajdą... jejku nie umiem dokładnie wytłumaczyć
ale w każdym bądź razie nie zmienia to faktu, że do tej piosenki najbardziej pasują mi nasi politycy i inni tacy...
nie zaś prości ludzie.... (no może nie wszyscy)
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 21 cze 2003, 4:39

Syriel pisze:Rzeczywiście w tekstach zaistniało dużo błędów... a może to takie teksty jakie poczatkowo miały być, ale zespół zmienił je już podczas samego nagrywania... (???)

No właśnie o tym pisałam :D Przynajmniej o to mi chodziło.
Awatar użytkownika
aero32

Postautor: aero32 » 21 cze 2003, 4:46

Teksty na 4 płycie są moim zdaniem najlepsze ze wszystkich!! Widać, że ŁZY z płyty na płytę stają się bardziej dojrzali, a za razem lepsi. Może nie jest to jakaś super doskonała płytka, ale ogólnie teksty są super, super, super, a muzyka super :P :twisted: :twisted: :twisted: :P
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 21 cze 2003, 6:37

jak wyszła płyta "JJJ" i ją przesłuchałam myślałam że te teksty są najlepsze (no z wyjątkami) ale po przesłuchaniu kilkakrotnym "NCNJ" stwierdzam że to własnie tutaj są najlepsze teksty, chociaz Łezki zawsze mają fajne
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"

Wróć do „Łzy”