Łzy- zespół kiczrockowy?

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
lutien

Postautor: lutien » 14 lis 2003, 23:03

heh, i znów pojawia się ten budzący kontrowersje temat komercji:) Tak naprawdę należy zacząć od tego co poprzez komercję rozumiemy. Pozwolę sobie przytoczyć słowa gitarzysty zespołu Plateau, że wszystko, co wychodzi poza cztery ściany ma jakieś znamiona komercji. Jednak według mnie o tej negatywnej komercji możemy mówić wtedy, kiedy ktoś tworzy coś GŁÓWNIE dla pieniędzy, bądź kryteria finansowe w znacznym stopniu wpływają na jego twórczość. Oczywiście granice między (nazwanymi tak przeze mnie) komercją 'pozytywną'(może lepsze byłoby słowo neutralną) i negatywną są płynne, jak to zwykle bywa. Szczerze mówiąc śmieszy mnie jak czyimś jedynym problemem jest to czy jakiś zespół to tzw. 'komercha', trudno to nam oceniać. Oczywiście są takie zespoły, u których przejaw 'negatywnej komercji' jest tak widoczny, że jest to wręcz oczywiste(moim zdaniem tak jest w przypadku łez). Nie widzę jednak powodu, żeby zbytnio się tym pseudo-problemem przejmować, bo, jak już chyba kiedyś pisałam, leży to w psychice ludzi, czym się kierują robiąc tak a nie inaczej, ja bynajmniej nie miałabym odwagi oceniać ich intencji znając zespół tylko z telewizji, bądź znając ich słabo.
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 14 lis 2003, 23:08

A ja bym radziła przeczytać cały temat....i jeszcze jeden brzmiący JESTEM NA NIE.....i wtedy zapraszam do polemiki....
Sylwia
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 15 lis 2003, 11:42

lutien pisze: są takie zespoły, u których przejaw 'negatywnej komercji' jest tak widoczny, że jest to wręcz oczywiste(moim zdaniem tak jest w przypadku łez).

ja bynajmniej nie miałabym odwagi oceniać ich intencji znając zespół tylko z telewizji, bądź znając ich słabo.

Lutien, Twoje słowa to jakaś propaganda. Niby nie masz odwagi, a parę linijek wyżej masz odwagę...
Nie jesteś wiarygodna.
Howgh.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 15 lis 2003, 11:47

Marta (ot, tak) pisze:no wlasnie niekomercyjny zespol gra dla przyjemnosci z ewentualnym pokryciem kosztow grania a nie dla kasy. a zwlaszcza nie promujac sie w programach jak JTM

Takich zespołów nie ma, chyba, że nie mają wyjścia i muszą byc niekomercykni, bo nikt więcej im nie chce zapłacić niż tylko zwrot kosztów.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 15 lis 2003, 11:57

Syriel pisze:[Masz racje Adaś, ale sęk w tym, że chcemy DOBRYCH kawałków, a nie kiczowo-popowiej papki...

Przeczytałaś wszystko co napisałem? Bo mam wrażenie, że nie.
Chciałabyś mieć co miesiąc koncert na Śląsku, w każdej części Polski fani chcieliby mieć co chwilę koncert, jak nie ma przez parę tygodni kolejnych zlotów albo nowych informacji o Łzach, to fani od razu tu "zgłaszają zapotrzebowanie"....albo wynosza się gdzieś, gdzie ktoś ma dla nich więcej czasu. I jeszcze ciągle nowe i ciągle lepsze kawałki mają powstawac....
A przecież dopieo kilka miesięcy temu powstała cała nowa płyta, na której jest co najmniej kilka bardzo dobrych kawałków.....i ciągle mało? Koncertów w ostatnim półroczu była cała masa, i to nie gdzieś nad morzem czy za oceanem, tylko tu niedaleko, żebyśmy mogli na nich byc. No i chyba mało...
Jakość sie liczy, i jest sporo tych dobrych jakościowo kawałków, powstają w realtywnie krótkim czasie (powiedzmy 3 bardzo dobre piosenki w ciągu ostatniego roku, a dla porównania Beacie Kozidrak zrobienie dobrej nowej płyty zajęło chyba ze 3-4 lata). A że powstaje "przy okazji" kilka słabych pisenek? Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, a ideałów podobno nie ma.
Awatar użytkownika
lutien

Postautor: lutien » 15 lis 2003, 13:15

Przyznaję, Adas, do mojego wczorajszego postu wkradł się brak logiki, mogę tłumaczyć to nie najlepszym moim samopoczuciem:) Już tłumaczę o co mi chodzi. Co do Łez to ja odnoszę o nich takie wrażenie, być może błędne; są takie zespoły, które z komercją się nie kryją(np. nie chcieli grać dla w.o.ś.p.)- tylko, niestety, fani nie chcą w to wierzyć. Ja chcę tylko zaznaczyć, że mogę się mylić, bo oceniam łzy tylko na podstawie faktów jakie mogę znaleźć na tym forum i ogólnie w internecie, prasie, ale mam tego świadomość. I o to mi mniej więcej chodziło.
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 15 lis 2003, 13:42

od jakiegoś czasu śledze ten temat i mówie sobie, że się powstrzymam od wypowiedzi.....ale już nie mogę wytrzymać :?

bez sensu moim zdaniem jest to całe bronienie i atakowanie łez... 'wymień mi utwory gotycko rockowe' skoro ich nie znasz to po co się pytasz o tytuł? i tak Ci nic to nie da :roll:
słuchasz innej muzyki, OK.
nie wiesz co znaczy pojęcie 'rock' czy 'rock gotycki' OK
ale po co to całe udowadnianie?
przeciez to nie ma sensu!!
czy mnie ktoś przekonuje do hip-hopu? nie lubie, to nie lubie. i ta tym koniec! albo sweet noise... wg mnie nie jest to rock czy metal... dla mnie to jest hh z jakimiś tam gitarami w tle :? i czy ja zaraz chce, żeby mi wymieniać ich rockowe uwory? ja mam głeboko w ... zespóły, których nie lubie i nie mam zamiaru się o nic wykłucać...
dajcie sobie z tym spokój...
Awatar użytkownika
Rosiczka

Postautor: Rosiczka » 15 lis 2003, 15:44

Mimo wszystko Łzy są komercją choćby niewiem co! :?

a tak na marginesie to najlepszym wyrazem bezsilności rozmówcy są hasła typu " to wymień mi ...".
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 15 lis 2003, 15:47

Jasne że są komercyjni....co do tego nie ma wątpliwości.....ale chyba nie raz już m.in. ja mówiłam.....że niekomercyjni są tylko Ci artyści chowajacy swe dzieła do szuflady......bo reszta to sama komercja.......z tym wyjatkiem że jedni wykorzystają te swoje 5 minut....a inni....nie...
Sylwia
Awatar użytkownika
Marta (ot, tak)

Postautor: Marta (ot, tak) » 15 lis 2003, 16:10

asiuncio akurat emanuelle znam a zapytalam bo chcialam przesluchac czegos gotycko rockowego.
ale moze sproboje w inny sposob.
skoro uwazasz ze to co robie jest glupie OK
skoro wiesz lepiej co ja wiem a czego nie wiem OK
znasz mnie lepiej niz sama znam siebie OK
to co piszemy jest bez sensu OK
to po co to czytasz i po co tu komentujesz?
to dopiero jest bez sensu!!
a ja mam inne spojrzenie na swiat niz ty. ja mam gleboko w..... patyki ktore mi Adam K wsadzal i nie mam miejsca na chowanie tam zespolow ktore mi sie nie podobaja. hh tez nie slucham ale jest mi obojetny. a lzy poprostu mnie irytuja wiec interweniiuje. a nie ma nic zlego w wypowiadaniu swoich opini ani w zadawaniu pytan na forum od tego ono chyba jest
wiec wy co uwazacie ze jest to bez sensu nie wchodzcie na ten temat i nie piszciie postow w stylu "przeciez to nie ma sensu"
mam samochod sportowy, nie do konca sluzbowy
kocham Konkola i dobrego jabola
Kontaktowanie:

Postautor: magda89 » 15 lis 2003, 16:19

Marta (ot, tak) pisze: a lzy poprostu mnie irytuja wiec interweniiuje.

A co chcesz Marto osiagnac przez ta swoja interwencje...
..::Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie,::..
..::Ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku::..

www.cien-zablakanej-duszy.pl
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 15 lis 2003, 21:09

Lutien mylisz się, chociaż przecież wystarczyłoby zapytać, bo jest tu wiele osób znających Łzy. Ale łatwiej powtarzac jakieś zasłyszane plotki.... Zaczynam mieć dość udowadniania podobnym Tobie ludziom ukształtowanym przez media, że nie jestem wielbłądem ani ja, ani ci tutaj ludzie lubiący Łzy, ani sam zespół...
Co do WOŚP, to byłem osobiście na co najmniej trzech koncertach Łez z tej okazji, a nie byłem na największym koncercie Łez z okazji WOŚP, który odbył się w Częstochowie chyba 2 lub 3 lata temu. Ale znajomi byli, i mi opowiedzieli.
Przyjrzyj się Lutien, czym obklejona jest Ania na zdjęciu. Te duże litery na górze niestety nie zmieściły mi się w kadrze, bo chciałem ująć trochę publiczności...
Obrazek
Awatar użytkownika
Carti

Postautor: Carti » 15 lis 2003, 21:12

o jejku jakie ubranie :roll: zostawie je bez komentaza :twisted:
Zorganizuj sobie Spontanicznosc!
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 15 lis 2003, 21:18

Jakie ubranie?;) Przecież normalne jest... Na wyszukane kreacje czas dla Łez przyszedł dopiero niedawno... :)
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 15 lis 2003, 21:24

Carti pisze:o jejku jakie ubranie :roll: zostawie je bez komentaza :twisted:

Zapewne chodzi Ci o Anię, więc zauważ że ubranie normalne, a po prostu ma naklejki WOŚPu na sobie jak to Adaś napisał nad zdjęciem :roll:

Wróć do „Łzy”