Łzy- zespół kiczrockowy?

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 25 lip 2003, 20:35

Chciałm powiedziec jeszce jedno , że jeżeli ktoś nazywa Łzy kiczem to Bolek i Lolek należą do Alkaidy :!: :!:

[/i]
marigell

Postautor: marigell » 25 lip 2003, 20:37

Nie wiem co to ma wspólnego.

Kasieńka - dlaczego nazywasz Britnej kiczem?? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 25 lip 2003, 21:02

sara pisze:No i to jest bardzo złe podejście. Na pewno znajda się osoby dla których ten kawałek Nosowskiej jest kiczem :roll:

Osobiście zdziwiłem sie bardzo widząc na 'chałowatej' wg mnie płycie jugotona występ nie tylko Nosowskiej ale i Kukiza czy-o zgrozo- Kazika...

łukaszo pisze:NIEOCZERNIAM I NIEWYŚMIEWAM PUBLICZNIE. A JUŻ NAPEWNO NIE NA ICH FORUM

Nie zauważyłem w postach Devilii oczerniania a juz napewno wyśmiewania...jedynie subiektywną opinię... chyba że dla kogoś samo użycioe słowa 'kicz' jest obrazoburcze...
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
czarna łza
Kontaktowanie:

Łzy się komercyjne robią kiedyś grały rocka ateraz....?!

Postautor: czarna łza » 25 lip 2003, 22:41

DoŁEZ przyciągneła mnie"Agnieszka"(choć miła głupi tekst) uwielbiam mroczne piosenki łez i Ich "czarny" wizerunek a zwłaszcza Arka(długie włosy itp.) i nie uwazam ze to niestety (jak ktoś tu napisał) Łzy zmieniły się totalnie nowa plyta jest lekko podszyta komercją
a i wizerunek zmieniaja zeby być medialni... No ale do rzeczy Łzy nie grały kiczowatego rocka a w tv pusczali czasem narcyza albo usłyszec mozna było "przeboj" a to nie prawdziwe łezki!! Posłuchaj np.płyty Z wiązku z samotnoscią"!
Awatar użytkownika
The Vill

Postautor: The Vill » 26 lip 2003, 11:02

czytajac wszystko duzo chcialam napisac i nie wiem czy wszystko spamietalam.
zaczne od tego ze (jak juz jesoos zauwazyl) ja was nie mam zamiaru ani wysmiac ani obrazac i staram jak najbardziej sie tego nie robic a ktos moze nieopatrznie ale mi to zarzucil.
byly tez pytania o to jakiej muzyki ja slucham. moglabym odpowiedziec ale po co. ani to forum ani ten temat nie sa zalozone po to zeby The VIll opowiadala o tym jakiej muzyki slucha. temat ten zalozylam o lzach tak jak powinnam na takim forum i muzyka jakiej slucham nie ma w tym momecie nic wspolnego. jak ktos ma ochote na ten temat ze mna dyskutowac to prosze na priv.
Kicz to kicz. Wszelkie plastki typu Btritney, Backstreet Boys i takich tam (każdy dobrze wie o jakie zespoly i wykonawców mi chodzi).No oczywwiscie Łezki odpadają Kicz to kicz.
wiec nawet takie uznanie kiczu nie dyskwalifikuje lez z z grupy nalezacej do niego. jak juz zdazylam we wczesniejszym poscie napisac moim zdaniem piosenki lez sa podobne do piosenek Britney. tu odsylam do poprzedniego postu. a tak samo jak teraz wy bronicie lez (co zdaje sie byc naturalne z racji ze ich sluchacie) tak tez fani Britney moga powiedziec ze jej piosenki tez maja glebie jakis ukryty sens. nawet ja nie sluchajac Brit a piszac tak jak wy piszecie o lzach moglabym wam mowic ze to wcale nie jest kicz.
The Vill napisał:
innym przykladem kiczu moze byc fragment piosenki jestem jaka jesttem|: "czasem nawet sobie przeklne zgadnijcie jak!"

to na moje oko nazywa sie cenzura...
nie chodzi mi o to ze zamias powiedziec przeklenstwo powie zgadnijcie jak. poprostu nie lubie jak ktos (chociazby w piosence) "chwali sie" przeklinaniem. jak dla mnie to troche pozerskie. jak mialam 10 lat uwazalam ze jak bede przeklinac to bede taka cool i super bo tak robia starsi i to bylo wlasnie w stylu czasem nawet sobie przeklne. teraz z tego wyroslam i z perspektywy czasu widze ze to bylo poprostu dziecinne i glupie.
Prawde mówiac słowo kicz według mnie używane jest przez osoby, które albo nie potrafia wymienic wad danej muzyki czy zespolu lub przez osoby ktore w ten sposob chca skrocic swoja wypowiedz.

przeciez ciagle swoje posty poswiecam wlasnie temu co wg mnie jest wadami zespolu a co do drugiej alternatywy z tego zdania to co jest zlego w skracaniu swojego zdania? i tak zdaje mi sie ze moje wypowiedzi wychodza zbyt obszerne
no to na koniec porusze jeszcze sprawe nastepujaca: ktores z was napisalo ze jak mozna mowic o zespole nie przesluchawszy jego calego repertuaru. no wlasnie czesciowo masz racje ale tu pojawia sie tez kwestia tego ze piosenki promujace zespol czyli puszczane w radiu i telewizji powinny pokazywac to jaki jest dany zespol. czy sens mialoby jakby np jakis zespol hh nagral sobie cala plyte w swoich klimatach a jedna piosenke na plycie trash metalowa i wlasnie ta inna piosenka sie promowal?! nie! pozatym nie jestem osoba zamknieta tylko na to co uslyszalam w radiu. to mnie nie zachecilo do poznania reszty piosenek. wy zasugerowaliscie zdjecia z wakacji- przesluchalam tej swietnej wg was piosenki lecz ona takze nie przypadla mi do gustu.
oki juz koncze
jestem wszystkim i niczym, jestem wladca a wszystkie krainy podlegle sa mojej mocy, ja decyduje o nastaniu dnia lub nocy, odemnie zalezy dzien i godzina...
Awatar użytkownika
Iwona
Członek FFC

Postautor: Iwona » 26 lip 2003, 11:57

"moim zdaniem piosenki lez sa podobne do piosenek Britney"

nie wiem dlaczego porównujesz piosenki Brintey do piosenek Łez. Przecież to zupełnie dwa różne gatunki muzyki. Britney twoży kiepski pop, więc nie wiem skąd to porównanie.

"wy zasugerowaliscie zdjecia z wakacji- przesluchalam tej swietnej wg was piosenki lecz ona takze nie przypadla mi do gustu"

Skoro nie podoba Ci się zespół, ani muzyka, którą Łezki grają, to dziwię się co robisz na tej stronie. To strona osób, które łączy jedno - miłość do Łez i muzyki jaką tworzą. Jeżeli nie zaliczasz się do tego grona (co wynika z Twoich postów) to - nie zrozum mnie źle- może wejdź na stronę zespołu bądź wokalisty, którego muzyka Ci się podoba, bo na tej stronie nie znajdziesz raczej sojuszników.
Awatar użytkownika
kubson

Postautor: kubson » 26 lip 2003, 14:39

Każdy zespół w swojej historii ma jakieś gorsze piosenkii, i tak samo jest z Łzami :!: :twisted: Ale zdecydowanie nie można oceniać zespołu po piosenkach promocyjnych, bo w bardzo wielu przypadkach jest tak że zespół na single wydaje piosenki które łatwo wpadają w ucho, które są potencjalnym hitem. Łzy zacząlem słuchać nie dlatego że Agnieszka mi się spodobała (bo to jest dosyć przeciętna piosenka) tylko dlatego że płyte WZZS poleciła mi moje koleżanka :!: ....i piosenki Narcyz czy Agnieszka prawde mówiąc omijałem :!: :P Tak więc Will najpierw zapoznaj się z całą twórcząśćią danego zespołu zanim go ocenisz :!: :!:

PS: Nie widze sensu dalej prowadzić tego tematu, bo na siłe nikogo nie przekonamy :!: Nie lubisz Łez twoja sprawa ale nie rozumiem dlaczego wchodzisz na tą strone czy wszystkie strony nielubianych zespołów przeglądasz :?: Chyba jedank często sobie podśpiewujesz "oczy..." i inne piosenki Łez mam racje :?: [/url]
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 26 lip 2003, 16:10

Iwona Bielawa pisze:miłość do Łez

hehe no bez przesady :P
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Re: Łzy- zespół kiczrockowy?

Postautor: Adas » 26 lip 2003, 17:14

The Vill pisze:Jak sie patrzy na wizerunek jaki sobie kreuja mozna sie domyslac ze bedzie to zespol grajacy ciezkiego rocka lub metal. absolutnie nie skojarzylabym ich wygladu z tymi kiczowo popowymi piosenkami o milosci

To Ty uważasz, że "mozna się domyślać".
To Ty uważasz, że "sobie kreują".
To Ty byś "nie skojarzył".
To Ty używasz określenie "kiczowo popowe pioesenki o miłości".

Podsumowując: To Ty sam sobie jakiś świat tworzysz - do którego najwyraźniej porównujesz wszystko inne....i jeśli nie pasuje, to poruszasz dyskusje.
I dobrze.
Tylko, że dyskusja miałaby szansę na doprowadzenie do wspólnych wniosków dopiero wtedy, gdybyś TY wyjaśnił szczególowo na czym polega ten "twój świat", skąd on sie bierze, i dlaczego zależy Ci na "dopasowaniu" do niego opinii innych, w tym fanów Łez.
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 26 lip 2003, 17:20

sara pisze:"Opowiem Wam Jej Historie" nie widziałam ani nie słyszałam ani razu w TV. No może raz i to całkiem niedawno.

Ja gdzieś tam widziałem "Jej historię".

Tyle, że dla mnie ten kawałek jest na poziomie "Anki" ;)
Muzycznie obydwa na koncertach robią o wiele lepsze wrażenie niż z płyty.
A co do tekstów, to ja akurat tekst "Anki" cenię nieco wyżej niż "Jej historii" ;)
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 26 lip 2003, 17:38

Eeech....przeczytalem wiecej wypowiedzi The Vill.... i odechcialo mi sie dalszej polemiki :P

Bo z jej "kryteriów kiczu" wynika, że Grechuta i Myslovitz również spiewają piosenki z kiczowatymi tekstami.....a że akurat do Łez się przyczepiła...to byc może na popularnośc Łez i kontrowersyjne opinie o nich w mediach.
A mnie jakoś nie ciągnie do dyskusji z kimś, na kogo opinie składają się "modne trendy" głoszone czasem przez "dziennikarzy" lub portale netowe.
Awatar użytkownika
lutien

Postautor: lutien » 26 lip 2003, 21:51

oczywiscie mozna mowic ze kazdy moze sie ubierac jak chce, ale nie rozumiem dlaczego zespol grajacy muzyke taka jak lzy musi sie ubierac na czarno, nosic glany. sa przeciez osobami publicznymi, i ich wyglad sugeruje ze muzyka bedzie duzo ostrzejsza. to tak jakby chcieli zeby 13letnie dziewczynki myslaly ze sluchaja ciezkiej muzyki i sa alternatywne. wizerunek lez to to co mi najbardziej w tym zespole przeszkadza. gdyby nie byl taki jak jest, zignorowalabym ich, jak kolejny poprockowy zespol ktory mi sie zwyczajnie nie podoba. ale ich image bardzo mnie drazni.
skoro mowicie ze repertuar lez ktory nie jest dobrze znany, tak bardzo rozni sie od tego ktory sluchac w radio i tv, to oznacza chyba ze na domiar zlego, graja pod publiczke. a moze boja sie pokazac swoje prawdziwe-ostre i mroczne JA szerszej publice:P?
aha, i dostrzegam [duza!] roznice miedzy myslovitz a lzami.
jednym slowem zgadzam sie z the vill:D
Awatar użytkownika
Katie

Postautor: Katie » 26 lip 2003, 23:37

Kiczrockowy?To jak Ci sie nie podoba The Vill to nie sluchaj i tyle. :?
Może to wszystko robię dla Ciebie
I gdzieś tam jesteś, i o tym nie wiesz
Może to wszystko polega na tym
By żyć dla kogoś...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 27 lip 2003, 10:58

Lutien, drażni Cię coś, co Ciebie nie dotyczy. Drażni Cię image który widzisz, i który w Twoim pojęciu jest "jedynie słuszny" dla jakiejś innej muzyki.
Ja takich ograniczeń nie widzę:) Kapitan Nemo również był na czarno, a nie przeszkadzało mi zupełnie, że taki mając image sceniczny gra muzykę elektroniczną, bardziej popową niż mroczną.

Możesz się też wybrać na koncert Clan Of Xymox (gdy znowu odwiedzą Polskę). Ich image to czarne skóry i czupryny, pomalowane na biało twarze, masa makijażu, laik mógłby porównywac do Kiss (była kiedyś taka znana kapela) albo do Mansona (wszyscy dzisiaj znają), a zespół Clan Of Xymox od 20 lat gra muzykę elektroniczną, najbardziej zbliżoną do popu, bo z tego zyją.
Mimo to grupa ta jest kultowa w Europie a znana na całym świecie głownie wśród fanów gotyku w odmianie dark beat.
Awatar użytkownika
The Vill

Postautor: The Vill » 27 lip 2003, 12:27

lutien wyrazila miedzy innymi to co ja chcialam nieudolnie przekazac.
drogi znawco Adasiu. o zespole clan of xycos wczesniej nie slyszalam ani ich nie widzialam wiec jak moge miec do nich jakieskolwiek pozytywne badz negatywne emocjie. nie rozumiem po co przytoczyles ten przyklad, przydalby sie raczej bardziej znany w kregach nie "gotyku w odmianie dark beat" (sama ta odmiana brzmi smiesznie ale skoro jest to sie nie czepiam) a lzy mimo ze jak moge staram sie omijac to poprostu sie nie da. :( to ze jestem na tym forum to taki rodzaj chyba juz desperacyjnej ucieczki, taka moja regula przekory.
jestem wszystkim i niczym, jestem wladca a wszystkie krainy podlegle sa mojej mocy, ja decyduje o nastaniu dnia lub nocy, odemnie zalezy dzien i godzina...

Wróć do „Łzy”