KOŚCIÓŁ

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 24 lis 2003, 20:57

no i przenieśliście moje i Marikowe opowieści o religii? ;P
Awatar użytkownika
taszak

Postautor: taszak » 24 lis 2003, 22:12

jeżeli hodzi o sekty to wierzę że gdyby nie było koscioła nie byłoby sekt, opgulnie nienawidze każdego rodzaju religii, ostatnio mam wahania nie tylko jesli hodzi o kościuł ale i o boga. A księża sa dla mnie śmieszni i bez serca. Pamiętam jak ksędzu w kosciele powiedział, że NIE WOLNO nam oglądać idola, bo nasz idol jest na krzyżu ten jedyny.
Nie ma boga na tym świecie !!!
Awatar użytkownika
mloda.jg
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: mloda.jg » 24 lis 2003, 22:20

wystarczyło że w poście napisałam "ksiądz" i "religia"...
"... Kochaj całym sercem wszystkich ludzi,
bo lepiej mieć w sercu ranę,
niż kamień zamiast serca..."
Awatar użytkownika
dokturek

Postautor: dokturek » 25 lis 2003, 0:40

taszak pisze:Pamiętam jak ksędzu w kosciele powiedział, że NIE WOLNO nam oglądać idola, bo nasz idol jest na krzyżu ten jedyny.

Cóż, są księża i księżyska. Staram się nie łączyć niektórych durnych wypowiedzi księży z religią bo to są dwie różne sprawy.
Awatar użytkownika
smoq

Postautor: smoq » 25 lis 2003, 16:17

Morze to byc dosc smieszne ale ja wierze w boga ale w ksiendza i w kosciul nie ;] ...
NIewiem co napisac jestem sklempowany ;]
Awatar użytkownika
kasieńka

Postautor: kasieńka » 25 lis 2003, 16:40

smoq pisze:Morze to byc dosc smieszne ale ja wierze w boga ale w ksiendza i w kosciul nie ;] ...

troche dziwne nie wierzyć w Księdza i Kościoł :roll: I don't now :roll:

moja koleżanka ostatnio zapytała mnie "Czy Piosenkarki/arze chodzą do koscioła :?: "nie wiedziałam co powiedziec :roll: niech sama sie ich spyta...ale to dobre pytanie...teraz sama sie zastanawiam czy piosenkarki/arze chodzą do koscioła itd :?:
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 25 lis 2003, 17:57

smoq pisze:Morze to byc dosc smieszne ale ja wierze w boga ale w ksiendza i w kosciul nie ;] ...

dla mnie to mam sens w księzy wierze choć takich prawdziwych z powołania moim zdaniem jest bardzo niewielu a co do Kościoła to wierze ale jako wspólnotę ludzi wierzących a nie budynek z drewna czy cegieł gdzie np. się klepie modlitwe z pamięci nie zastanawiąjąc się nawet o czym ona jest oczywiście nie mówię że jest tak zawsze ale dla mnie Kościół to ludzie moim zdaniem idea Kościoła zatraca się coraz bardziej
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 25 lis 2003, 20:28

W księży i w Kościół? A co tu jest do wierzenia?
Istnieją, łatwo sprawdzalne, nie ma tu kwestii wiary.
To jest po prostu wiedza.

A wiara jest dopiero tam, gdzie nie ma wiedzy, gdzie nie można sprawdzić, dowiedzieć się, tylko właśnie trzeba (lub: można) wierzyć.
Awatar użytkownika
Kalakirya

Postautor: Kalakirya » 26 lis 2003, 12:11

Wierze ze gdzies tam w gorze jest bog, ale w kosciol i w ksiezy nie wierze. "Po co to komu?!" Naszemu ksiedzu jedynie kiwne glowa i mowie "dzien dobry"
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 26 lis 2003, 14:30

kasieńka pisze:

troche dziwne nie wierzyć w Księdza i Kościoł :roll: I don't now :roll:

Ja akurat zgadzam się ze smoqiem. Kasieńka....może i dla Ciebie to jest dziwne...ale dla innych nie....Napisałam co ja na ten temat myślę...ale nie będe sie powtarzać...jeśli Cie to interesuje to zapraszam na stronę 7 tego tematu.....tam wypowiedziałam się o wierze w księży i kościół.....
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
Awatar użytkownika
sliwka

Postautor: sliwka » 26 lis 2003, 15:00

kasieńka pisze:moja koleżanka ostatnio zapytała mnie "Czy Piosenkarki/arze chodzą do koscioła :?: "nie wiedziałam co powiedziec :roll: niech sama sie ich spyta...ale to dobre pytanie...teraz sama sie zastanawiam czy piosenkarki/arze chodzą do koscioła itd :?:

to chyba nie ma reguly...jak chca i czuja taka potrzebe to chodza...jak nie to nie....
Awatar użytkownika
mar-r

Postautor: mar-r » 26 lis 2003, 20:26

a ja jestem ateistą i dobrze mi z tym. W kościele melduję się na ślubach i pogrzebach, mniej więcej raz do roku. Pogrzeby w Toruniu są ładniejsze niż w Szczecinie - to jedyny wniosek :)
Podobno są granice głupoty - to nieprawda
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 26 lis 2003, 20:30

Narcyzek pisze: Ja akurat zgadzam się ze smoqiem. Kasieńka....może i dla Ciebie to jest dziwne...ale dla innych nie....

a ja sie zgodze z Adasiem: rozumiem że można nie wierzyc w "B"oga, ale jeśli chodzi o kościół i księży to nie ma nic do wierzenia :twisted: kościół to z jednej strony zgromadzenie wiernych, z drugiej instytucja, a ksiądz to z jednej "duszpasterz" lub przedstawiciel tej instytucji -nothing to believe.. :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 26 lis 2003, 22:11

Wiecie co tak czayatm sobie że jesteście za Bogiem a za Kosciołem i Księżmi nie. Nasunęłó mi się pytanie: Co byście zrobili jakby się okazało że któryś z forumowiczów jest księdzam, albo klerykiem.
Jestem bardzo ciekaw co napiszecie
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 26 lis 2003, 22:19

Jędrek pisze:Wiecie co tak czayatm sobie że jesteście za Bogiem a za Kosciołem i Księżmi nie. Nasunęłó mi się pytanie: Co byście zrobili jakby się okazało że któryś z forumowiczów jest księdzam, albo klerykiem.
Jestem bardzo ciekaw co napiszecie

A jest(eś)? :twisted:

Wróć do „Różne czyli Inne”