Plyta "Nie czekaj na jutro" mnie strasznie zawiodl

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 10 sie 2003, 16:59

"jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził".... Choć radzę ci HNgan posłuchać jej jeszcze pare razy... może wtedy bardziej do ciebie przemówi... często tak jest że posłuchamy czegoś jeden raz, uznamy, że nam sie nie podoba i odkładamy na pułkę... o dziwo ja tak miałam z Closterkellerem... może warto spróbować jeszcze raz...

ps. Cień gratulacje :)
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 10 sie 2003, 18:51

Noo...ja tak mam do dzisiaj z Closterkellerem ;) Tylko plytka "Purple" mi sie podoba cała....i pojedyncze kawalki jak Graphite i Fortepian....
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 10 sie 2003, 19:05

Syriel pisze:"o dziwo ja tak miałam z Closterkellerem... może warto spróbować jeszcze raz...

Ja również nie od razu przekonałem się do gotyku.
A jeśli chodzi o zarzucenie, że na płycie "Nie czekaj Na Jutro" są gorsze teksty niż na "W Związku z Samotnością" to założyciel tematu powinien posłuchać trzeciej płyty :D

Myślę, że teksty nie są gorsze, są poprostu o troszkę innej tematyce... bardziej miłosnej.
...
Awatar użytkownika
HNgan

:)

Postautor: HNgan » 11 sie 2003, 8:34

No coz kazdy ma inny gust ale ja,choc kocham Lzy calym sercem,to nie moge bezkrytycznie kochac WSZYSTKO co publikuja.Kochac Idola to nie znaczy tylko chwalic ale takze i wypowiadac sie szczerze co nam sie podoba a co nie.Moim zdaniem liryka z najnowszej plyty Lez jest w wielu fragmentach powtarzana,czasami mialam wrazenie ze slychac byly same narzekania w stylu:"Ja cie kocham a ty mnie odrzuciles...",w jednej piosence powtorzyly sie slowa z wczesniejszej :"W ksiezycowym snie":"Biały śnieg, już nie zobaczysz mnie
Już nie będzie nigdy takiej zimy"

itp...Jedynie muzyka nie ma sobie nic do zarzucenia.Chyba jedyny utwor ktory mi sie podobal to "Troche wspomnien tamtych dni",ale tu powtarza sie zdanie :"Czy będzie jeszcze kiedyś taka zima"

"Kiedyś były spacery i pocałunki
Dziś to wszystko już tylko wspomnienia
Grzane wino pod choinką podarunki
Czy będzie jeszcze kiedyś taka zima

Trochę wspomnień tamtych dni
Biała zima ja i ty"
Awatar użytkownika
Margot
Kontaktowanie:

Postautor: Margot » 11 sie 2003, 10:52

O gustach się nie dyskutuje. Ale o płycie i piosenkach można: moim zdaniem płyta NCNJ wlacle nie jest klapą. Tak samo jak JJJ nie jest wg mnie najgorszą ze wszystkich płyt Łez. Stawiam wszystkie na równi choćby z tego powodu, że na każdej płytce są piosenki, które wogóle do mnie nie docierają i są takie, które po prostu kocham...
"Spoglądam czasem w lustro
Czy jestem jeszcze tam?
Dlaczego komplikuję sobie całe życie
Przecież im mniej posiadam, tym więcej mam..."

http://gosiaxxx.blog.pl
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Re: :)

Postautor: jesoos » 11 sie 2003, 13:57

HNgan pisze:w jednej piosence powtorzyly sie slowa z wczesniejszej :"W ksiezycowym snie":"Biały śnieg, już nie zobaczysz mnie
Już nie będzie nigdy takiej zimy

poczekaj poczekaj...powtórzyły się czy są bardzo podobne? bo to jednak zasadnicza różńica

HNgan pisze:Moim zdaniem liryka z najnowszej plyty Lez jest w wielu fragmentach powtarzana

Tematyka liryk powtarza się chyba na wszystkich płytach: w 80% dotyczną nieszczęśliwych miłości, czyżbyś wcześniej tego nie zauważyła? :wink:

HNgan pisze: itp...Jedynie muzyka nie ma sobie nic do zarzucenia.Chyba jedyny utwor ktory mi sie podobal to "Troche wspomnien tamtych dni",ale tu powtarza sie zdanie :"Czy będzie jeszcze kiedyś taka zima"

Tekst Ci sie nie podoba ale utwór bardzo...dobrze rozumiem? :wink:
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
nula

Postautor: nula » 11 sie 2003, 14:05

no cóż każdy ma swój gust mi się bardzo podoba nowa płytka
przesłuchaj ją jeszcze kilka razy może coś z tego będzie
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 11 sie 2003, 14:06

Margot pisze: Tak samo jak JJJ nie jest wg mnie najgorszą ze wszystkich płyt Łez.

Zgodzę się, że ta płyta ma najwięcej słabych tekstów...
jednak to że -moim zdaniem- takie "coś" jak "Dziś będziesz mój" lub "Osiem serc" nadaje się tylko na festiwal piosenki dziecięcej jeszcze nie przekreśla płyty :wink:
It's the only way.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 11 sie 2003, 16:23

jesoos pisze:jednak to że -moim zdaniem- takie "coś" jak "Dziś będziesz mój" lub "Osiem serc" nadaje się tylko na festiwal piosenki dziecięcej jeszcze nie przekreśla płyty :wink:

Dlaczego tak sądzisz o 'Dziś będziesz mój'? Dla mnie jest to jedna z najbardziej rockowych piosenek Łez.Tekst moze nie jest ambitny ale dla mnie sie bardziej muzyka liczy.Jesli jest ladny tekst a brzydka muzyka to i tak nie bede tego sluchac.
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 11 sie 2003, 18:29

Ależ powiedziałem tak własnie ze względu na tekst :) muzyka rzeczywiście jest niezła, ale tekstowo... :wink:
Natomiast jeżeli stawiasz muzyke ponad tekst to Agnieszka powinna Ci się bardzo podobać, czyż nie? :)
It's the only way.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 11 sie 2003, 23:28

jesoos pisze::
Natomiast jeżeli stawiasz muzyke ponad tekst to Agnieszka powinna Ci się bardzo podobać, czyż nie? :)

Właśnie na koncercie w Miedzyzdrojach(7.08 ) pierwszy raz doceniłam muzyke Agnieszki.Moze dlatego ze zawsze podchodzilam dosc sceptycznie do tej piosenki i nigdy za bardzo nie sluchalam.Ale i tak za nia nie przepadam.Za to 'Dzis bedziesz moj' verryyy lubie :D
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 11 sie 2003, 23:52

hihi trzeba było widziec jak dwa lata temu z kumplem "wymiatalismy" Agnieszkę na gitarce akustycznej na polu namiotowym :D :wink:
It's the only way.
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 12 sie 2003, 10:23

Po pierwszym przesłuchaniu podobało mi się "Dziś będziesz mój" ale po kolejnych, ta piosenka straciła dla mnie wartośc.
...
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 17 sie 2003, 18:31

sto lat dla cien aniola! mi plytka pasuje! jest taka na jaka liczylem!
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 17 sie 2003, 18:59

jesoos pisze:
Margot pisze: Tak samo jak JJJ nie jest wg mnie najgorszą ze wszystkich płyt Łez.

Zgodzę się, że ta płyta ma najwięcej słabych tekstów...

od kiedy pamiętam wszyscy czepiają się JJJ :roll:
jak by tak sie doszukiwać głupich textów, to znajdzie się je na każdej płycie ;) czy wszyscy zapominają o Lukrecji czy Anastazji??
mi się podoba płyta JJJ. możę dlatego, żę mam z nią duzo wspomnień.... ale i tak nie wiem co Wy do niej macie :P

Wróć do „Łzy”