Dla kogo gra zespół Łzy???

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Syriel

Dla kogo gra zespół Łzy???

Postautor: Syriel » 13 sie 2003, 17:53

Kolejny temat z cyklu kontrowersyjnych.... No ale chyba na nudę nie możecie narzekać :P... Powiem tyle... przez ostatni czas temat ten był wiele razy poruszany w rozmowach między fanami... teraz macie szansę 'oficjalnie' sie wszyscy wypowiedzieć.... Czy łzy grają dla publiczności masowej??? A może dla rockowej??? A może jeszcze dla jakiejś innej...

JAk ja myślęo tym pytaniu to zaraz przypomina mi sie rozmowa z panem Maćkiem D na koncercie w Pietrowicach.... Kiedy to na pytanie zadane w temacie pan MAciek odpowiedział "Ja chcę zrobić aby grały dla masowej"...No i tu mi sie myśl "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"....
Ostatnio zmieniony 14 sie 2003, 13:31 przez Syriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 13 sie 2003, 17:59

Przede wszystkim graja dla ludzi, dla tych ludzi ktorzy ich lubia, ktorzy lubia ich muzyke. I chyba ciezko powiedziec czy graja dla publicznosci masowej, ale wydaje mi sie ze graja chyba przede wszystkim dla młodzieży...
Choć tak naprawde to nie wiadomo tak do konca dla kogo graja, my mozemy tylko stwierdzic kto ich słucha :wink:
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
marigell

Postautor: marigell » 13 sie 2003, 19:55

Dla młodzieży?? Ekhm ... :roll: ... no tak. Do kiedy się jest "młodzieżą"??

Mi się wydaje, ze zaczynają grać dla masowej publiczności, "pod publike" jak to się mówi :roll: Szczególnie utwierdziła mnie w tym "Anka", no ale moge się mylić , może mam złe pojęcie "masowej publiczności'?. W kazdym bądz razie jakoś przestaje mi się to podobać ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 13 sie 2003, 20:02

własnie, jak mi Martynka powiedziała o tej rozmowie z p. Maćkiem ogłupiałam.... Boshe...... :roll:
Awatar użytkownika
Dave

Postautor: Dave » 13 sie 2003, 21:07

Zgadzam się z Sarą. Wydaje (widzę, że nie mi jedynemu), że Łzy zaczynają grać dla z myślą o masowej publiczności. Nie sądzę mi się aby zespoł zapominał o swoich rockowych korzeniach, ale myślę, że jego promocjabardzo silnie ukierunkowana jest na publiczność, której raczej nie robi różnicy co słucha - ważne co jest na topie. Czyja to zasługa ?? Wszyscy doskonale wiemy......... Rozumiem że Łzy chcą być naprawdę znane i popularne, ale myślę, że ludzie poznali, że Łzy to nie tylko Agnieszka i Narcyz, a muzyka Łezek spokojnie obroni się sama i przekona do zespołu tych, którzy potrafią rozumieć jej przesłanie. Nie wydaje mi się, aby byla to "masowa" publiczność.......Może to dośyć krytyczna wypowiedź, ale ja tak to widzę......
...jak świat pęka przede mną, jak ginę...
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 13 sie 2003, 21:12

przede wszystkim grają dla swoich fanów. a czy Ci fani to "publiczność masowa?"
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Ghrave

Postautor: Ghrave » 13 sie 2003, 21:27

Nie ma co ukrywacv, ze Lzy graj muzyke latwiejasza w odbiorze dla szerszej publicznosc, ale ciagle ich muzyka pozostyaje dobra... bo mozna grac pop, i bedzie to pop naprawde swietny... a dla kogo graja Łzy?? Mysle, ze kazdy znajdzie cos dla siebie... naprawde Łzy graja muzyke bardzo elastyczna, co mozna poznac po ludziach tu na forum, sa ludzie sluchajacy metalu, gotyku, rocka i sa ludzie ktorzy sluchaja popu, mimo tak roznych muzycznych gustow, sluchaj tez muzyki Łez...
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 13 sie 2003, 22:40

eh... ja nie jestem jakas zatwardziala rockmanka... slucham tego, co wpadnie mi w ucho... i jest to naprawde duza rozbieznosc... i sa to zazwyczaj pojedyncze piosenki danego wykonawcy. Tylko Łzy odpowiadaja mi calkowicie.... i wydaje mi sie, ze chyba nie zaliczam sie do zadnej z tych grup.... czyli ani do publicznosci rockowej ani do masowej....
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 13 sie 2003, 22:46

No właśnie...publicznośc rockowa czy masowa...
chyba każdy słyszał opowieści Martynki :D
Moim zdaniem grali dla publicznosci rockowej kiedy nie byli tak jeszcze popularni,teraz wystarczy spojrzec na 'Anke,ot tak' i już widac jaki Pan Durczak chce zrobic zespol z Łez...
Awatar użytkownika
frezzer

Postautor: frezzer » 13 sie 2003, 22:54

sara pisze:Do kiedy się jest "młodzieżą"??

Droga Saro nas jusz to nie dotyczy :-)

A tak odnosnie tematu - to na przykład dla mnie graje łezki :-) - przeciez na koncertach milo sie słucha piosenek z poprzednich albumów :-)
You cry, You learn
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 14 sie 2003, 1:57

sara pisze: Szczególnie utwierdziła mnie w tym "Anka", no ale moge się mylić , może mam złe pojęcie "masowej publiczności'?.

"Od zawsze" powstawały Narcyzy, Przeboje, Agnieszki, i Anki.
Gdyby więc miało "zaczynac się nie podobać" z powodu piosenki/piosenek, to raczej nie teraz, tylko dwa, trzy, pięć lat temu.

A teraz przyczyną "zaczynania nie podobania się" może byc co najwyżej cała ta otoczka medialna, masowa popularnośc, ale raczej nie repertuar.

------------------------
Bezpośrednio do tematu: jak dla mnie, to Łzy od kiedy znam zespół, grały dla masowej publiczności, której było ciągle za mało ;)
Pamiętam nawet jak Adam na 3 urodziny Łez zastanawiał się, co by tu zrobic żeby wreszcie się wybić.... Co jeszcze trzeba grać, żeby mieć publiczność w całej Polsce a nie tylko w okolicznych wioskach ;)
Podejrzewał, że ciągle grają zbyt ambitnie ;)
To był rok 1999... Jak podejrzewam większość z nas/was dopiero później zafascynowała się zespołem... Czyli wynikac z tego może, że wszyscy jesteśmy tą "masową publicznością", dla której Łzy grają piosenki.
Gdyby grali same "zbyt ambitne" piosenki, to dzisiaj nadal graliby w knajpach do kotleta, a nie dla nas - masowej publiczności w całej Polsce i na całym świecie.

Dla mnie nie ma podziału na rockową i masową publicznośc.

Dla mnie "masowa" znaczy tyle co "duża", nic poza tym.
A więc rockowa też może być masowa.

Perfect, Bajm, Lady Pank, wszystkie te grupy grają dla masowej publiczności, i mam nadzieję, że Łzy tak samo pozostaną przez co najmniej 20 lat na scenie :) Grając dla jak najbardziej masowej publicznosci ;) :)
Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 14 sie 2003, 9:50

Adas pisze:
sara pisze: Szczególnie utwierdziła mnie w tym "Anka", no ale moge się mylić , może mam złe pojęcie "masowej publiczności'?.

"Od zawsze" powstawały Narcyzy, Przeboje, Agnieszki, i Anki.
Gdyby więc miało "zaczynac się nie podobać" z powodu piosenki/piosenek, to raczej nie teraz, tylko dwa, trzy, pięć lat temu.

Z tym się zgodzę, ale myślę, że tutaj nie chodzi o to że nie dostrzegliśmy tych wcześniejszych "biesiadno-rockowych" pioenek (bo zawsze mieliśmy jakieś ALE!). Ale czy nie uważasz, że zespół myśli że ta piosenka spodoba się fanom "Agnieszki" czy "Narcyza" - a moim zdaniem ta piosenka nawet z tymi się nie równa !!!! Nie mówiąc o Przeboju, ale tej piosenki na singlu nie było a ANKA ma być !!!!!

Myslę, że wybierając "Ankę" na następny singiel Łzy pokazały, że zależy im na masowej publicznośći. Sądzę, że uważają że jeżeli ludzie którym spodobały się "Oczy" kupili już płytę.... a teraz chcą zbić kolejne 50 tysięcy na "Ance, ot tak" !!!! Uda im się to, ale jakim kosztem.....

Oby to było tylko moje odczucia...
...
Awatar użytkownika
kubson

Postautor: kubson » 14 sie 2003, 10:19

Wyborem Anki na drugii singiel zespół tylko utwierdził mnie w przekonaniu że bardzo zależy mu na sukcesie!!!! :!: :twisted: Oczywiśćie należy im się sukces bo ciężko na niego pracowali... ale moim zdaniem mogą go równiez osiągnąć przy pomocy bardziej ambitnej piosenki jak np: "Dla miłości warto" czy "Twoja ot tak". Spójrzcie na Myslovitz które nie wydaje piosenek typu "Agnieszka", "Narcyz" czy właśnie "Anka" a odniosło spory sukces.

PS: Myśle że teledysk do "Anki' będzie tak samo tandetny jak ta piosenka mimo tego mam sentyment do tego zespołu :!: :twisted:
marigell

Postautor: marigell » 14 sie 2003, 10:39

Nie należy porównywać "Agnieszki" z "Anką". I Adaś chyba innaczej postrzegamy "masową publiczność". Dla Ciebie to pewnie 2000 odób, dla mnie to ludzie, jak już ktoś pisał, którzy słuchają tego co akurat "na topie" .
Podzielam opinie kubsona. Anka po Oczach to nie jest zbyt dobry pomysł ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 14 sie 2003, 10:56

Ja chyba nadal pozostane przy stwierdzeniu że jeśki coś jest do wszystkicgo to jest do niczego.... Wolałabym zeby łzy w końcu zdecydowały sie czy grają dla rockowej czy masowej publiczności.... I powinni uczynić to juz dawno.... Albo choć przed ostatnią płytą... Wtedy napewno pozbylibyśny się "Anki| i "Cukierka"....Gdyby się zdecydowali na wariant b) to by zaoszczędzili kasy przynajmniej tym którzy słuchają rocka... Tak to i jedna i druga strona nie jest w 100 procentach zadowolona... A ktoś sie później dziwi że są nazywani rocko-polo, albo kiczowaty rock.... Przecież oni sami dają do tego powody....

Wróć do „Łzy”