Dla kogo gra zespół Łzy???

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Marcin-Moon
Członek FFC

Postautor: Marcin-Moon » 14 sie 2003, 18:21

Ja się powtórzę.... uważam że ludzie którzy pokochali "Oczy" kupili już płytę - Taraz czas, aby ludzie którzy pokochają "Ankę" kupili płytę ... a co się stanie z wielbicielami "Oczów"... nie ważne :(
...
Awatar użytkownika
benektorun
Członek FFC

Postautor: benektorun » 15 sie 2003, 15:52

mam takie same zdanie jak moon! moze anka podabac sie bedzie wielu ludzia bo polska lubi takie piosenki!
jak to forum będzie takie jak kiedyś to tu wrócę...
Awatar użytkownika
Adas
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Adas » 15 sie 2003, 21:16

Syriel pisze:O to, że przez 'hity' pokroju Anki zespół traci publiczność rockową, ltóra naprawdę mogłaby być zainteresowana muzyką łez.... [/b]

Ja się z tym nie zgadzam. Wg mnie jak ktoś tak patrzy - to nie słuchałby Łez nawet gdyby "Anki" nie było.

Gdyby miał słuchac Łez - to słuchałby tych piosenek które są, a jest ich sporo. Tymczasem podejscie jest takie jakie ma The Vill albo Lutien - że nawet koncerty są nieciekawe - chociaż my wszyscy wiemy że brzmią rockowo i są fajne, mimo tych hitów typu "Anka".
Ta cała "rockowa publiczność" jezeli nie docenia teraz, to nie doceniałaby równiez Łez bez "Anki".
Awatar użytkownika
przelas

Postautor: przelas » 15 sie 2003, 22:13

JA osobiście słucham głównie dwóch polskich zespołów :
Łez i Anny Marii Jopek uważam ,że muzyka obydwu jest muzyką bardzo ambityną , mogą jej słuchać wszyscy ale żeby ją zrozumieć nie można po prostu " jej słuchać " trzeba z nią żyć , zrozumieć o co chodzi autorowi , dlatego może tak ciężko było się przebić. Moim zdaniem dwa zespoły (osoby:)) są kapitalną wizytówką polskiej muzyki i udowadniają ,ze nie tylko produkujemy nedzny kicz.
Oczywiście nie tylko te dwa zespoły takie są (ciekawe) ale tych słucham i o nich się wypowiadam.
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 15 sie 2003, 22:22

Grają dla nas,dla tych tórzy lubią słuchać Łez,to bardzo logiczne.Czy jest to masowe słuchanie,to zależy ile wchodzi na tą ,,masę".Łzy mają coraz więcej fanów,coraz więcej ludzi się do nich przekonuje.Im więcej się przekona,tym więcej będą mieli masowej publiczności.Z resztą czy to ważne?Ważne aby Łezki vtły zawsze takie jakie są.A ja i tak zawsze będę miała wrażenie , że grają właśnie dla mnie :wink:
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
jednorożec
Kontaktowanie:

Postautor: jednorożec » 16 sie 2003, 11:52

grają dla tych co potrafią zrozumieć tą muzykę, ot i cała filozofia :wink:
"Zamknięte we wspomnieniach szczęścia sekundy,
Przetrwają najgorsze świata chwile,
Przetrwają śmiertelne życie,
Przetrwają kolejne odrodzenie...."
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 16 sie 2003, 12:24

Gdy znalazłem ten temat pomyślałem sobie kolejny nowy chce zwrócić na siebie uwagę. jakie było moje zdziweinie jak zauważyłem że autorką jest Syriel. Problem wcale nie jest błahy (nbie wiem jak to się pisze). Wydaje mi się że Łzy grają zarówno dla publiczności masowej jak i rockowej. W swim dorobku mają i piosenki dla "typowego Polaka" np. Anka czy Agnieszka jak i dla rockowego jak np. Zdjęcia z wakacji.
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 16 sie 2003, 16:16

Ja myślę...że Łzy grają i chcą grać dla masowej publiczności.....chcą aby na ich koncerty przychodziły tłumy ludzi........i chcą by tyleż samo kupowało ich płyty.....ale dziwnym zbiegiem okoloczności przede wszystkim trafiają do ludzi potwornie emocjonalnych.......
Sylwia
Awatar użytkownika
mSonic

Postautor: mSonic » 16 sie 2003, 18:10

brak mi słów na skomentowanie Waszych wypowiedzi.

Jedno wiem, dużo zespołów grających ciężkiego rocka czy metal ma w swoim dorobku przynajmniej jeden utwór diametralnie odbiegający od reszty. Przykładem są np. jakieś rockowe ballady, które prędzęj czy później trafiają na listy przebojów, co nie dzieje się często z pozostałymi kawałkami granymi w tradycyjnym klimacie.

I nie bardzo wiem o co się sprzeczać - czy płytę Łez kupi zagorzały rockman czy jakaś "blondynka" słuchająca tylko popu ( bez urazy wszystkie blondynki :) ). Płytę kupią osoby, którym się ta muza podoba i tyle.
A jeśli Łzy odniosą przez to większy sukces i statystyki im podskoczą - to się z tego bardzo cieszę i nie mam nic przeciwko, aby na koncertach Łez było coraz więcej publiczności - nie tylko "rockowej"

Z Waszych wypowiedzi można by się domyślać, że stała się niepowetowana tragedia. Porównałbym to do tego, że zespół przez X lat grał np. metal a nową płytę wydał w stylu disco-polo :):D:D
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 17 sie 2003, 16:17

Adas pisze:
Syriel pisze:O to, że przez 'hity' pokroju Anki zespół traci publiczność rockową, ltóra naprawdę mogłaby być zainteresowana muzyką łez.... [/b]

Ja się z tym nie zgadzam. Wg mnie jak ktoś tak patrzy - to nie słuchałby Łez nawet gdyby "Anki" nie było.

Dobra... ale singiel jest po to żeby osoby, które jeszcze zespołu nieznają mogły sie do niego przekonać i powiedzieć: "kupię płytkę, bo taka muzyka mi się podoba"... Ciekawe jakie jest zaskoczenie tej osoby, która kupiła płytę właśnie dzięki Ance.... Zawsze myślałam, że na singiel powinna iść najlepsza pioseka z albumu.... Która będzie jakby wizytówką muzyki granej przez zespół.... Jaką wizytówkę robią sobie łzy wydajac Ankę???
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 17 sie 2003, 16:30

Syriel pisze: Zawsze myślałam, że na singiel powinna iść najlepsza pioseka z albumu.... Która będzie jakby wizytówką muzyki granej przez zespół.... Jaką wizytówkę robią sobie łzy wydajac Ankę???

Nie wiem czy Pana Durczaka interesuje wizytówka zespolu,byle sie dobrze sprzedlo.Oczy trafily do grona sluchaczy ambitnych,teraz kolej na tych drugich...
Awatar użytkownika
Kalakirya

Postautor: Kalakirya » 18 sie 2003, 16:30

Zgadzam się z Syriel. Jak ktoś kupi nagle płytę bo podobała się im Anka (tak jak to miało miejsce w Dobczycach), bo jest skoczna, wesoła i ma łatwo wpadający w ucho tekst, a usłyszy resztę piosenek to wyrzuci płytę do kosza. Mam paru znajomych, którzy słuchają rocka, a nie lubią Łez tylko dlatego, że grają muzykę która w niektórych przypadkach odbiega od ich wizerunku. Wystarczy spojrzeć na publiczność bawiącą się na koncertach, są tylko nieliczne wyjątki tzw. metali. Każdego szanującego się metala krew zalewa gdy patrzy na zespół, gdzie chłopaki mają długie włosy, glany, a w tle leci tekst... "Moje serce krwawi, mój chomik się udławił..." Osobiście zauroczyły mnie inne piosenki zespołu i aż mi wstyd gdy gadam z kimś o zespole Łzy a on kojarzy tą nazwę tylko i wyłącznie z kiczowatymi piosenkami typu "Narcyz". I jak tu nakłonić kogoś takiego żeby posłuchał od początku do końca jakiejkolwiek płyty a już nie wspomnę o koncercie... Nie wierzę, że jak ludzie pokochali "Oczy" to nie podobało by im się np. "Dla miłości warto", czy "Tańcz...", ale oni już kupili płytę, a teraz kolej na osoby które kupią płytę, przegrają sobie "Ankę" i "Jak cukierek" na kasetę, będą puszczać w kółko, a płytę rzucą w kąt, bo teksty będą dla nich niestety za trudne.
Awatar użytkownika
morelka
Członek FFC

Postautor: morelka » 18 sie 2003, 16:35

"...Mój chomik sie udławił..." :?: :?: :?: :?: :?: :D
Więc żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody, tam gdzie posuwa się do przodu tylko ten, kto ufa...
Awatar użytkownika
Ninona
Członek FFC
Kontaktowanie:

Postautor: Ninona » 18 sie 2003, 16:51

Dla kogo gra zespół łzy?
Ja myślę że dla wszystkich tych, którzy chcą ich słuchać.
Każdy ma prawo do zmiem,
Może dzięki takiej "Ance" ludzie po przesłuchaniu płyty stwierdzą że wolą coś rokowego....
Przecież to możliwe :roll:
Ja uważam, że już czas aby się na coś zdecydować, ale taka płyta to też ciekawy pomysł...
Coś podobnego zrobił kiedyś zespół blind Guardian a grają nadal rocka :D
Więc mam nadzieję że następna płyta będzie bardziej rockowa :!:
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 18 sie 2003, 17:05

Ci co znają łzy to wiedzą żę grają rocka. Oczy przyniosły zespołowi sprzedaż płyty w 50 tys. nakładzie teraz kolej na Ankę może też przeniesie podobną sprzedaż.
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl

Wróć do „Łzy”