"Trochę wspomnień, tamtych dni" - nowy singiel

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 22 sie 2003, 18:22

Paula_Jestem pisze:Ale Asia, kolorów niestety nie ma tyle co użytkowników tego forum, więc coś musiała wybrać...

wiem, ale czemu akurat pomarańczowy? :P zresztą jak sie bierze 'czyjś' heh ;) kolor, to można chociaż jakoś czcionke zmienić :P pogrubić, albo dać kursywe, podkreślić ;)
zresztą, nic wielkiego się nie stalo.
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 22 sie 2003, 18:29

co do kolorow to jest ich zdecydowanie za malo...ja chyba zaczne pisac fioletowym ,bo nie widzilam,(albo nie pamietam) zeby ktos nim pisal...

Co do teledyskow to ja bym chciała na następny singiel 'Dla miłości,warto'.Jak większośc zreszta :D
Awatar użytkownika
Ewela

Postautor: Ewela » 22 sie 2003, 18:36

Jak najbardziej jestem za,,Dla milosci,warto" lub ewentualnie ,,Slodkie winogrona" to bardzo dobre pioseneczki.A,,Dla milosci,warto" po prostu jest the best!!! :wink:
,,... poczuć mi daj, że to wszystko ma sens..."
FC Ani Wyszkoni -> zapraszamy http://www.aniawyszkoni.pl/fanclub
Awatar użytkownika
Asiuncia

Postautor: Asiuncia » 22 sie 2003, 19:37

Kasia, fioletowym o ile wiem pisze Mloda..........:P heh
Awatar użytkownika
Małgorzata
Członek FFC

Postautor: Małgorzata » 22 sie 2003, 19:56

Pisałam już o tym w jakimś innym temacie o singlach, ale napiszę to jeszcze raz. Niestety z tego co mówiła Ania, piosenki "mocniejsze" nie będą wydawane na singlach, a raczej te "lightowe" więc "Trochę wspomnień..." ma duże szanse na singiel. Ale nie nalezy tego tak bardzo brać do serduszka (tzn. że single będą tylko te "lightowe" "bo może jutro wszystko się zmieni" :wink: i Łzy zmienią zdanie...
Świat jest jak burdel, w którym Ty bierzesz lub dajesz.
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 22 sie 2003, 22:41

co do teledysku.... to moglby byc czarno-bialy... lub z wstawkami w tych kolorach..... jak w starych filmach....
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 22 sie 2003, 23:04

Asiuncia pisze:Kasia, fioletowym o ile wiem pisze Mloda..........:P heh

Oj cichoooo mlodej dawno na forum nie bylo ,moze nie zauwazy :P

ally pisze:co do teledysku.... to moglby byc czarno-bialy... lub z .wstawkami w tych kolorach..... jak w starych filmach....

Też tobym tak widziała.
Awatar użytkownika
Martynka_Pajonczek

Postautor: Martynka_Pajonczek » 22 sie 2003, 23:08

Paula_Jestem pisze:Ale Asia, kolorów niestety nie ma tyle co użytkowników tego forum, więc coś musiała wybrać...

Ja mam swoj orginalny kolor czy Wam sie to podoba czy tez nie ;P heheh mi sie podoba ;)
Awatar użytkownika
Ewelina(Ewka)

Postautor: Ewelina(Ewka) » 22 sie 2003, 23:14

MArzeniem moim było by "Dla miłości warto" lub "twoja ot tak"
"Nie mogę patrzec na Twoją twarz,me oczy pełne łez"
Awatar użytkownika
aero32

Postautor: aero32 » 23 sie 2003, 0:06

Jak dla mnie TROCHĘ WSPOMNIEŃ... byłby perfekcyjnym singlem na zimę. Tekst piosenki jak najbardziej temu sprzyja. Oczywiście teledysk też w zimowej scenerii.

Co do ANKI, to jak patrzę na ten singiel z perspektywy fana ŁEZ to jest do niczego, natomiast jak spojrzę okiem zwykłego człowieka, który zna jedynie najpopularniejsze piosenki ŁEZ, typu AGNIESZKA, NARCYZ to singiel jest jak najbardziej trafny. Nawet, jakby się głębiej zastanowić, z optymistycznego punktu widzenia, przez ten singiel ŁEZKI może zdobędą nowych fanów, którzy zakupią NCNJ dla piosenek: ANKA i OCZY, ale jak przesłuchają całą płytę stwierdzą, że są lepsze piosenki od takich typu Anka :).

Emm... a według mnie 4 singlem winnien być coś w stylu DLA MIŁOŚCI WARTO lub TAK NIEWIELE. Co do SŁODKICH WINOGRON to nie jestem za tym singlem, chyba, że byłby do tego teledysk z koncertu, bo na koncertach ta piosenka brzmi o wiele lepiej niż na płycie, a według mnie na płycie to ona brzmi słabo.

Jeszcze tak sobie myślę, że może by ŁEZKI zreaktywowały jakiegoś singla np. wydając jeszcze raz ANIELE MÓJ lub coś z płyty SŁOŃCE. ŁZY są bardziej znanym zespołem niż kiedyś i myślę, że jakaś starsza piosenka mogłaby jeszcze coś zdziałać na listach. Za przykład posłużę się grupą AEROSMITH, która w 1973 roku wydała singla Dream On, który jednak został przyjęty z małym zainteresowaniem. Natomiast jak AEROSMITH stało się już bardziej znane postanowiło wydać ponownie singiel z Dream On i w roku 1975 przez kilkadziesiąt tygodni utrzymywał się na 1 miejscach list. Myślę, że ŁEZKI mogłyby podobnie postąpić i myślę, że na pewno przyniosłoby to efekt :)
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 23 sie 2003, 0:18

Cień Anioła pisze:
Asiuncia pisze:Kasia, fioletowym o ile wiem pisze Mloda..........:P heh

Oj cichoooo mlodej dawno na forum nie bylo ,moze nie zauwazy :P

ale wróci a ja jej powiem :P
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Cień Anioła
Członek FFC

Postautor: Cień Anioła » 23 sie 2003, 0:25

aero32 pisze: Nawet, jakby się głębiej zastanowić, z optymistycznego punktu widzenia, przez ten singiel ŁEZKI może zdobędą nowych fanów, którzy zakupią NCNJ dla piosenek: ANKA i OCZY, ale jak przesłuchają całą płytę stwierdzą, że są lepsze piosenki od takich typu Anka :).

No tak...ale jeśli ludzie kupią płytę ,bo im sie 'Anka,ot tak' spodoba i nic podobnego nie znajdą na płycie to co wtedy :roll:
P.S Ja nie mogę bawić się w zabawe kolorami, bo zawsze o nich zapominam :P
Awatar użytkownika
eisen

Postautor: eisen » 23 sie 2003, 0:38

Ja osobiscie to nie mam zadnego typu... Ogolnie podoba mi sie cala plyta... Choc moze "Anka" jest troche plytka emocjonalnie... tak mi sie zdaje... A "Troche wspomnien..." - czemu nie...
Awatar użytkownika
Syriel

Postautor: Syriel » 23 sie 2003, 12:46

Już na wstępie napiszę, że "trochę wspomnień..." jest jedną z moich ulubionych piosenek na NCNJ... Bardzo się cieszę, że zespół po czymś takim jak "Anka" (której już chyba wiecie, że nie lubię ;)) 'idzie po rozum do głowy' i wydaje tak dobry utwór... Nie kryje jednak obawy, że w przypadku "trochę wspomnień..." możemy mieć 'powtórkę z rozrywki' i piosenka przejdzie bez większego echa tak jak to było z "Anastazją"... Gdyby tak się stało to myślę, że dużą winę za to ponosiłby drugi singiel... Po prostu osoby, które polubiły "Oczy...", a następnie zawiodły się 2 singlem mogłyby mieć mały uraz do zespołu... Choć oczywiście nic nie jest przesądzone... A jak już chyba doskonale wiemy show-bissnes kieruje się swoim prawem (często niezrozumiałym dla 'zwykłych śmiertelników'), a tym prawem jest pieniądz... Ale zboczyłam z tematu... Wracając do "trochę wspomnień..." to utwór ma dobry tekst (ukłony w stronę Adama)... Niby sprawa banalna "tak naprawdę to nigdy nie kochałeś mnie" i wspomnienia dobrych czasów... Ale jednak historia wyrażona słowami dalekimi od banału... Mnie osobiście najbardziej podoba się 2 zwrotka: "kiedyś z tłumu krzyknie ktoś.. itd."... I oczywiście końcówka "Szkoda, że dopiero teraz wiem, że nie warto jest kochać za dwoje...", która za każdym razem kiedy jej słucham przyprawia mnie o jakiś dreszczyk emocji... Ze względu na muzykę utwór też prezentuje się niczego sobie... Adrian wielkie brawa... Bardzo udany debiut kompozytorski (debiut no, nie? ;))... Partie smyczków idealnie dopasowane na refrenie i ciekawa solówka gitarowa, gdzie w tle znowu słyszymy smyczki... W kompozycji podobają mi się też klawisze, które nie rażą (tak jak to jest np. w przypadku "Anki" wiem, że się uczepiłam...), ale prezentują się rzeczywiście dobrze... A teraz koniec słodzenia... Minusy piosenki są dwa: bardzo żałuję, że tak pięknych dźwięków mamy tylko 2 min. 41 sekund :(, a po tych niecałych 3 minutach, kiedy człowiek przenosi się do krainy wspomnień zostaje brutalnie ściągnięty na ziemię przez utwór "Anka"... Dzięki za uwagę....
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 23 sie 2003, 13:47

Teledysk wyobrażam sobie tak: Jest mroźny, śnieżny wieczór, dziewczyna chodzi po pokoju oświetlonym tylko jedną małą lampką (tak aby jej światło padało na twarz dziewczyny). Siada zamyślona w fotelu i otwiera album ze zdjęciami. Przegląda je i znajduje zdjęcie gdzie jest ze swoim ukochanym (idą przez leśną aleję przytuleni, zakochani). Zdjęcie ożywa i przypomina sobie że na lipie zapisali swoje inicjały w sercu. Jest zimno więc wtula się w niego.
Następne zdjęcie przywołuje jej na myśl Boże Narodzenie, odpakowują prezenty, a później się kochają (oczywiście nie jest to ukazane kładą się i nie widać co robią kamera robi najazd na kominek w którym płonie ogień).
Przerzuca kartki albumu i widzi siebie smutną. Znów cofa się w czasie i widzi jak jej ukochany spotka się z kimś. Wieczorem on z nią zrywa a ona nie mogąc wytrzymać żalu, chce się zemścić. Śledzi go i gdy on spotyka się z inną dziewczyną ona strzela z broni, którą ma przy sobie. Kula chybi w niego, a widząc do czego jest zdolna, ucieka. Zamyka się w swoim domu, jedyne co jej pozostaje to wspomnienia które ma w swojej pamięci i zdjęcia z albumu.

Tak ja sobie wyobrażam teledysk JJJJJJJJ ciekawie jak będzie wyglądał.
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl

Wróć do „Łzy”