Los kobiety!!!!!!!!!!

Sprawy nie związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 16 lut 2007, 14:49

dobre założenie, napisałem ogółem ;P to sie ciesze że sie zgadzamy.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 16 lut 2007, 15:12

jesoos a czy ktoś tu o feminizmie wspomina?? echh czepialski czepialski ;]
dla mnie to troszku w tym prawdy jest , tzn owszem słychać takie komentarze, o których wspomina Dagmara, tyle że Ci którzy je rzucają to ciemnogród, a na szczęście żarówek (energooszczędnych) coraz więcej na tym świecie.
I owszem, przerysowany artykuł ale chyba celowo ;]
[b:2104711a63]w ciemności ostrząc paznokcie, rozszarpuję noc...
w lesie gdzie płaczą cykady, nie ma odwrotu...[/b:2104711a63]
Awatar użytkownika
Ewa_p
Członek FFC

Postautor: Ewa_p » 17 lut 2007, 19:30

Kobiety chyba mają gorzej od mężczyzn. Kobiety muszą prowadzić dom, rodzić dzieci, zawsze i wszędzie pieknie wyglądać, zarabiać ma życie, a mężczyzna? Korzysta z tego, ze ma w domu kobietę...
gg: 1604953
Awatar użytkownika
Alina

Postautor: Alina » 17 lut 2007, 19:38

Ewcia chyba trochę przesadziłaś:)Kobieta nie musi prowadzić domu jeśli nie ma ochoty zakładać rodziny,nie musi rodzić dzieci-może zaadoptować,wstając z łóżka nie musi pięknie wyglądać bo zwykle facet wtedy albo śpi albo jest w pracy,jak dobrze wyjdzie za mąż nie musi zarabiać na życie.A meżczyzna nie może wykorzystać kobiety do tego,żeby na przykład leżała za niego przed telewizorem;)
Awatar użytkownika
Z.U.-Oliwia
Kontaktowanie:

Postautor: Z.U.-Oliwia » 17 lut 2007, 19:43

Ewcia163 pisze:Kobiety chyba mają gorzej od mężczyzn. Kobiety muszą prowadzić dom, rodzić dzieci, zawsze i wszędzie pieknie wyglądać, zarabiać ma życie, a mężczyzna? Korzysta z tego, ze ma w domu kobietę...

Uważam, że takie myślenie jest bardzo wygodne.. kobieta nic nie musi.
[."Kochać z całych sił, rodzić się co dnia, ja pragnę".]
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 18 lut 2007, 0:03

Ewcia163 pisze: Kobiety muszą prowadzić dom, rodzić dzieci, zawsze i wszędzie pieknie wyglądać, zarabiać ma życie, a mężczyzna? Korzysta z tego, ze ma w domu kobietę...

stereotypy ;)
wcale nie musi tak byc... a nawet nie powinno :P ja uznaje tylko podzial OBOWIAZKOW :lol: (nie liczac rodzenia dzieci - choc to nie zalicza sie do obowiazkow :twisted: )
isko_:)
Członek FFC

Postautor: isko_:) » 18 lut 2007, 8:44

ale tych stereotypów trzyma się większośc mężczyzn 8)
Ska ska, ska skaranie,
Skaranie boskie z tym drogi panie!
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 18 lut 2007, 10:43

Trzyma się, bo im się na to pozwala :P Jeżeli kobieta wszystko w domu robi to co się taki meżczyzna będzie wtrącał? W końcu tak jest wygodniej ;) Trzeba z góry powiedzieć ja robie to, ty zrób tamto. Ja tak jak ally uznaję tylko podział obowiązków. Nie wyobrażam sobie, żebym ja miała wszystko robić, a mój mąż tylko by leżał na kanapie i łaskawie podnosił nogi, gdy chce odkurzyć. Nigdy w życiu.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Michiru

Postautor: Michiru » 18 lut 2007, 11:11

moniczka-s14 pisze: a mój mąż tylko by leżał na kanapie i łaskawie podnosił nogi, gdy chce odkurzyć.

:lol: :lol: to mnie rozwaliło, jak nie podniesie to wciągnij chamowi skarpetki :twisted:
Ja zauważyłam jedną prawidłowość, jak oboje w małżeństwie kończą pracę i wracają do domu np. o 15 to kobieta robi obiad -I don't get it :roll:
Ale na szczęście czasy się zmieniają i to raczej nie obowiązek Ewcia, a wybór ;]
[b:2104711a63]w ciemności ostrząc paznokcie, rozszarpuję noc...
w lesie gdzie płaczą cykady, nie ma odwrotu...[/b:2104711a63]
ally
Zarząd FFC

Postautor: ally » 18 lut 2007, 11:11

isko_:) pisze:ale tych stereotypów trzyma się większośc mężczyzn 8)

Moj na szczescie nie. Reszta mnie nie obchodzi :twisted:
Awatar użytkownika
moniczka-s14
Członek FFC

Postautor: moniczka-s14 » 18 lut 2007, 13:31

Michiru pisze:
moniczka-s14 pisze: a mój mąż tylko by leżał na kanapie i łaskawie podnosił nogi, gdy chce odkurzyć.

:lol: :lol: to mnie rozwaliło, jak nie podniesie to wciągnij chamowi skarpetki :twisted:

Oczywiście, że wciągne, razem z kapciami :twisted:

Michiru pisze:Ja zauważyłam jedną prawidłowość, jak oboje w małżeństwie kończą pracę i wracają do domu np. o 15 to kobieta robi obiad -I don't get it :roll:

U mnie w domu najczęściej tata robi obiad, ale on bardzo lubi gotować :D Moja mama coś tam dla siebie zawsze zrobi, bo ona lubi takie jakieś "udziwnione" rzeczy :P No i jak goście przychodzą to robi jakieś swoje dania typu ozorki(bleee ;)) i żeberka w jakiś tam sosach nie sosach, nie wiem, bo ja nigdy tego nie jem :twisted:
Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, 14:36 przez moniczka-s14, łącznie zmieniany 1 raz.
Tennessee Williams napisał:
’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych,
byłoby niewybaczalnym egoizmem,
być samotnym samotnie”
Awatar użytkownika
Łukaszo
Członek FFC

Postautor: Łukaszo » 18 lut 2007, 13:37

Jesli swiat za pare lat ma wyglądac tak : http://kabarety.tworzymyhistorie.pl/053 ... obieta.php

to ja sie nigdy nie ozenie !!!

Wspolczucia dla facetów ( frajerów ) pod pantoflem.
Reszta niech sie nie da!!
"Zanim jednak mnie potępisz - stań przed lustrem, popatrz w siebie - i zastanów się przez chwile, czy nie jestem cząstką Ciebie.."
Awatar użytkownika
Nietoperzyca
Lokalizacja: Miasto biznesu i seksu. "Niech się walą Ci, co nie znają Pidżamy!" - Małgoś.
Kontaktowanie:

Postautor: Nietoperzyca » 18 lut 2007, 13:42

Łukaszo pisze:
to ja sie nigdy nie ozenie !!!

Wspolczucia dla facetów ( frajerów ) pod pantoflem.
Reszta niech sie nie da!!

Zawsze możesz wyjść za mąż :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
jesoos
Kontaktowanie:

Postautor: jesoos » 19 lut 2007, 14:39

Zawsze Uśmiechnięta pisze:kobieta nic nie musi.

ona chce. nazywa to poczuciem obowiązku (empiria). spełnia się w pracach domowych, czuje sie potrzebna itd. zauważyłem że nawet moja babcia. jak mieszkając u nas powtarza się jej ciągle że nie musi tego czy tamtego robić, w ogóle nicnie musi, czuje sie źle, czuje sie nie potrzebna. nie twierdze że tak jest w każdym przypadku. ale..

to chyba kwestia wychowania, przyzwyczajenia do pewnych zajęć. jeśli się np każe od małego zmywac naczynia czy odkurzać, wyrobi się nawyk, potrzebę dbania o jakies minimum porządku. jeśli nie nauczy się czlowieka sprzątać nie będzie widział brudu wokół.
mój brat w wieku 21 lat nie umie obrać ziemniaków, odkurzanie ogranicza do swojego pokoju, bo nikt go nie nauczył inaczej.

nie ma takich prądów kulturowych żeby mężczyznę nauczyć dbac o dom w takim zakresie co kobietę. jedynie sytuacje życiowe go do tego zmuszają ;) prędzej kobieta nauczy się wbijać gwoździe i zmieniać koło niż facet gotować dla 4osobowej rodziny, obawiam sie.
You know you got it when you're having fun,
And the rock n rolls shaking you under the sun,
You scream and you shout this is what it's all about,
It's the only way.
Awatar użytkownika
pama63

Postautor: pama63 » 19 lut 2007, 14:52

jesoos pisze: prędzej kobieta nauczy się wbijać gwoździe i zmieniać koło

to juz duza czesc kobiet umie :twisted:

a co do przykladu z myciem naczyn. mi mama praktycznie codziennie po powrocie ze szkoly kazala myc naczynia (tak od 4 klasy podstawowki) od jakiegos roku naczynia myje moze raz na miesiac bo wyreczam mame w innych obowiazkach. wiec to nie zawsze jest kwestia wychowania :wink: czasami kobieta to lubi (jak juz jestesmy przy babciach :twisted: ) moja babcia moglaby sprzatac, gotowac, prac , myc okna calymi dniami. wiec dla mnie bardziej prawdopodobne jest ze kobieta nic nie musi tylko chce :wink: :D
gg: 3908874 :)

Wróć do „Różne czyli Inne”