Co się z Wami Łzami dzieje???!!!

Dyskusje związane z zespołem

Moderatorzy: Nemo, Małgorzata, Cień Anioła, Adrian-LZY, Dagmara

Awatar użytkownika
olaboga!

Postautor: olaboga! » 22 wrz 2003, 15:23

zgadzam sie z Medeah, co prawda ja lez nigdy nie lubilam, ale jeszcze wieksza niechec mam do zespolow ktore zmieniaja sie pod wplywem slawy. a co do fanow to na tym forum roi sie od osob, ktore na wszelkie slowa krytyki reaguja oburzeniem, a cokolwiek uslysza na temat lez z gory powiedza ze "jest suuuuuuuuuper"
Jestem złodziejem zapalniczek
Kilka twoich mam w kieszeni też
Czasem nawet może powiem coś za dużo
Lecz od ciebie nie chcę nic
Nic nie chcę w tobie zmienić
Awatar użytkownika
Marta (ot, tak)

Postautor: Marta (ot, tak) » 22 wrz 2003, 16:43

nieprawda ze zespol nie wybiera fanow...
wybierajac muzyke jaka beda grac wybieraja tez fanow po czesci, to ze teraz lzy maja coraz wiecej "multifanow" ktorzy sluchaja wszystkiego co jest na wysokich miejscach list przebojow to ich decyzja, gdyby nie chcieli to napisali by ambitniejsze slowa i ambitniejsza muzyka a nie taka co ma tylko wpasc jednym uchem a wyleciec drugim...
mam samochod sportowy, nie do konca sluzbowy
kocham Konkola i dobrego jabola

Postautor: Ignis » 22 wrz 2003, 18:05

Cień Anioła pisze:
Adrian-LZY pisze:. Jeśli chodzi o Ankę to był nie tylko nasz wybór na następnego singla ale również i wasz biorąc pod uwagę ankiety jakie umieściliśmy na stronie w tym celu.

Tak Adrian...ale najpierw powiedzieliście, że singlem będzie 'Anka' , a później mówiliście-głosujcie...
Szczerze to nie wiem kto tam głosował, bo większośc osob z FFC oddaje głos na 'Dla miłości,warto.'

zgadzam się ja tez ciągle głosuję na "Dla miłości warto"

co do zmany łez i wogóle to mi najbardziej podoba się ostatnia płyta, bo kocham na niej wszystkie piosenki (no po za Anką) a rzadko mi się to zdarza bo zazwyczaj spotykam na płycie połowę fajnych piosenek a resztę bzdetnych uważam, że muzyka łezek jest cudowna i jak narazie nic bym w niej nie zmieniła, oprócz mniejszej ilości piosenek typu Anka :!:
Awatar użytkownika
Jędrek
Kontaktowanie:

Postautor: Jędrek » 22 wrz 2003, 21:04

Dla mnie na tej płycie jest za dużo piosenek o miłości. Płyta jest dobra, ale kiedyś bardziej mi się podobały ich piosenki. Jest zmiana na gorsze, ale to nie moja sprawa.
Ktoś spalił ogrody z naszymi snami
Wyrwał korzenie marzeń
Podeptane kwiaty naszych rozkoszy
Marnieją samotnie
Mówiłem - tak nie może być
List z raju
www.sluah.blog.pl
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 22 wrz 2003, 21:37

Jezu...jak czytam że Łzy grają dla kasy....to mnie mdli......to chyba logiczne.....robię co kocham i jeszcze mi za to płacą...

Ja bym chciała napisać coś o tekstach...że niby słabe.....kiczowate....komercyjne.....

Gdzieś ktoś pisał, że teksty są słabe....a słuchał ten ktoś kawałka CZY TO GRZECH? SŁOŃCE? czy ANASTAZJĘ.... które wersy są niby słabe lub które można by zakfalifikować do prostych.....komercyjnych....ble....posłuchaj się...

Słucham Łez od kliku lat i nie bronię ich przed atakami które są obiektywne.....ale Twoje Marto chyba do takich się nie zalicza bo gdyby tak było to nie interesowała by Cię polemika z członkami zespołu (zwłaszcza z Adamem) bądź z nami.....więc mnie sie wydaje, że najzwyczajniej w świecie chcesz zwrócić na siebie uwagę....posługując się SARKAZMEM I DRWINĄ które jakoś do mnie nie przemawiają.....póki co nie podajesz żadnych konkretnych argumentów....a ten z Ich 3 to już znam na pamięć....
A teraz kilka słów do Pauliny.....mówisz, że się zmienili.....a czy Ty w ciągu klilku lat nie uległaś żadnej metamorfozie.....jeśli nie to gratuluję.....bo zdrowy czlowiek całe życie szuka......może i Łzy szukają....

....nie twierdzę że WSZYSTKIE teksty Łez są dobre....byłam obiektywna pisząc o JA NIE LUBIE NIKOGO czy ANKA ale pokaż mi kapelę która wszystkie teksty ma tak dobre, że nie można jej zarzucić robienie czegoś pod publiczkę...nawet KULT pisząc "GDY NIE MA DZIECI" odbiega od czegoś do czego nas przyzwyczaił czy T.LOVE który kawałkiem "CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ" ucieka od muzyki alternatywnej którą kiedyś tam tworzył. Każdy zespół ma teksty lepsze czyli ambitniejsze i te gorsze które może nie spodobają się fanom ale możliwe że spodobają się ludziom którzy potrzebują czegoś lżejszego, czegoś do poskakania czy też czegoś co by im wpadło w ucho i zyskało gdzieś tam w mediach opinię HITU WAKACJI czy PRZEBOJU ROKU. Nie twierdzę że tak jest ze Łzami ale napewno taka sytuacja na rynku muzycznym w Polsce ma miejsce a będzie takich kawałków coraz więcej (co mnie osobiście nawet nie dziwi) zważywszy na sytuację w kraju i uciekanie w coś łatwego...lekkiego...i przyjemniejszego.

I jeszcze kilka słów o GENERALIZOWANIU MUZYKI......nie rozumiem po co to robicie....czy to co czego słuchamy musi mieć konretną nazwę.....konkretny styl....

Dla mnie osobiście to nie jest to potzrebne bo muzyka jest formą rozrywki od której czegoś tam oczekuję ale nie rozumiem jednego...po co starasz się generalizować poszczególne style Marto..że to niby nie rock...nie gotyka POP...oczekiwania powinny być jedne ...nawet jeśli to są różne style...zwłaszcza jeśli chodzi o teksty.....bo przecież czy sparwy które porusza w tekstach Anna Maria Jopek nie mogą być na niższym szczeblu niż to co śpiewa np.Kasia Kowalska czy Paktofonika bo to są dopiero inne światy ale każdy na swój sposób szczególny....a więc całe rzesze fanów tych stylów tak różnych od siebie mają jakieś oczekiwania ale nie można tego stawiać hierarchicznie a mnie sie wydaje, że staracie się tak robić....na najwyższym szczebelku stawiając pojęcie ROCK.....tylko czy Wam to jest potrzebne.......mnie NIE.......
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2003, 8:23 przez Sylwia, łącznie zmieniany 3 razy.
Sylwia
Awatar użytkownika
Medeah666

Postautor: Medeah666 » 22 wrz 2003, 21:49

Sylwia mnie chyba nie zrozumiała... Ale cóż, bywa... Ja jestem w stanie zrozumieć kilka piosenek w stylu "przebojowego kiczu", ale do cholery nie cała płyta ( no, może z wyjątkiem dwóch kawałków). A przecież to, że napisałaś o tekstach "Czy to grzech" i "Słońce" przytoczyłaś przykłady z ich pierwszego albumu, kiedy moim zdaniem byli świetni. Co do ich metamorfozy, to może to jest potrzebne, ale kiedy zachodzi w odpowiednim kierunku. A nie z głębokich tekstów i dopracowanej muzyki na kicz. Wierzcie mi lub nie, ale Łzy były kiedyś dla mnie idealnym zespołem i dużo bym dała aby takim pozostały... Ale skoro ludzie się zmieniają...
Nieważne gdzie, ważne że...
Dorota
Kontaktowanie:

Postautor: Dorota » 22 wrz 2003, 21:53

Medeah666 pisze:Ja jestem w stanie zrozumieć kilka piosenek w stylu "przebojowego kiczu", ale do cholery nie cała płyta ( no, może z wyjątkiem dwóch kawałków).

ekm... Pauli.... wg. Ciebie "nie czekaj na jutro" jest kiczowatą płytą??? jak dla mnie to bardzo dobra płyta... i ja wręcz przeciwnie... wyróżniła bym na niej dwie piosenki... ale kiczowe.... a reszta to dla mnie śliczne utwory...
Są łzy, które jak ogień palą...
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 22 wrz 2003, 21:54

nie wiem jak ty ale ja nie uważam że z ostatniej płyty może z 2 piosenki nie są kiczowane świtna jest "Dla miłości warto" "Czasami, ot tak" "Twoja, ot tak" nie bedę wymieniać bo musiałabym prawie całą płytę, ktora jest naprawdę światna!!! Przecież te kawałki to nie kicz!!!!!!!!!!
Sylwia
Członek FFC

Postautor: Sylwia » 22 wrz 2003, 22:09

No dobrze.....przytoczyłam tamte tytuły żebyś mi uzasadniła czym się różni tekt "Oczu..." "Tańcz..." czy "Tak niewiele"....od tych z pierwszej płyty np...

A co do tej przemiany...ja też o tym mogę pogdadać....powymieniać się poglądami moimi na Ich image....ale kompletnie nie ma to wpływu na muzykę którą wykonują.....a widzę że dla większości....nawet "tych nieby najwierniejszych fanów" ma to ogromnie duże znaczenie.....dla mnie wizerunek artystyczny to tylko to co widzę okiem......a serce zostaje przy muzyce.....bez względu na to czy Ania jest w czerni....bieli...czy zieleni......
Sylwia
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 22 wrz 2003, 22:28

ja "NCNJ" wcale bym nie zaliczyła do kiczowatych. jestem zadowolona z tej płyty.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"
Awatar użytkownika
Dagmara

Postautor: Dagmara » 22 wrz 2003, 22:32

Ja również nie uważam NCNJ za płytę złą czy kiczowatą, aczkolwiek wole WZZS i klimat tamten co kiedys :roll:
Awatar użytkownika
słoneczko

Postautor: słoneczko » 22 wrz 2003, 22:45

Mnie również bardzo podoba się płyta nie czekaj na jutro choć z ogromną przyjemnością wracam do wcześniejszych nagrań. Dla jednych coś jest lepsze a coś gorsze ale przecież nigdy wszyscy ludzie nie będą mieć tego samego gustu. Ja cieszę się, że Łzy grają dla wszystkie a nie tylko dla zagorzałych rockmanów lub tylko dla fanów disco polo. Dzięki tej rożnorodności ich muzyki każdy może znaleźć coś dla siebie a najważniejsze jest to że mają przede wszystkim styl i piękny charakterystyczny głos wokalistki :D
Awatar użytkownika
Adrian-LZY
Zespół Łzy
Kontaktowanie:

Postautor: Adrian-LZY » 22 wrz 2003, 23:06

Paulo twoja opinia jest dla nas zespołu bardzo wartościowa jako krytyka, ale muszę wyprowadzić cię z paru błędów. Po pierwsze może i częściowo gramy dla kasy tak samo jak twój ojciec lub matka chodzą do pracy (no chyba, że pracują za darmo), ale nie stawiamy tego na pierwszym miejscu. Gdyby tak było pewnie rozbijalibyśmy się teraz brykami typu Mercedez lub BMW i mieszkalibyśmy w luksusowych willach, ale tak nie jest. A to dlatego że zdecydowaną większość zarobionych pieniędzy inwestujemy w sprzęt muzyczny, nagłaśniający, oświetleniowy itp. aby nasze koncerty były coraz atrakcyjniejsze. A może to właśnie zespół który podałaś jako przykład z tego powodu się rozpadł bo komuś odbiło z powodu kasy (niedawno miałem przyjemność rozmawiać na ten temat z Waldemarem Tkaczykiem). Po drugie mówisz, że mamy gwiazdorskie podejście do fanów. Może podasz jakiś przykład bo nie pamiętam żebym się kiedyś gwiazdorsko zachował wobec naszego fana. W następnej kolejności możesz podać przykład zespołu, który tak jak my dla fanów organizuje imprezy, ogniska, wyjazdy na różnego rodzaju programy TV, wolne wejściówki dla FFC jeśli jest koncert biletowany i różnego rodzaju spotkania. Tak się składa, że na fanach nam zależy i w miarę możliwości staramy się o was dbać. Niedawno graliśmy na imprezie z pewnym popularnym zespołem w Polsce. Po koncercie wokalista zespołu po zejściu ze sceny został poproszony przez fana o autograf. W odpowiedzi usłyszał ironicznym tonem "czego chcesz, autobus?". Po takim zajściu nas pewnie pożarlibyście na forum, ale tamten zespół nie ma czegoś takiego jak forum na swojej stronie. Paulo wierzę, że twoja wizyta na naszym forum nie ma celu zniechęcić naszych fanów do nas, takie osoby niestety też się tu zdarzają, nielicznie ale się zdarzają (nie mówię oczywiście o tobie). Piszesz, że to nie muza zniechęciła cię do nas a nasze podejście. Więc po moim wyjaśnieniu ci paru kwestii może spróbuj jeszcze raz się przekonać czy tak rzeczywiście jest jak myślisz. Ktoś tu jeszcze napisał że aż roi się tu od osób które na wszelkie słowa krytyki reagują oburzeniem i twierdzą że Łzy są super. Chyba nic dziwnego w tym że aż roi się tu od naszych fanów skoro to nasza strona a oni jeśli są naszymi wiernymi fanami to chyba mają prawo tak uważać. I jeszcze jedno, mówisz Paulo, że twoi znajomi na hasło Łzy reagują śmiechem. Mogę się z tobą założyć, że gdyby nie polskie media które krytykują wszystko co odnosi sukces to połowa twoich znajomych słuchałoby Łez, ich troje i wszystkich innych "komercyjnych" zespołów cokolwiek nie oznacza to słowo. Przykład; kiedyś Agnieszka była najbardziej popularną piosenką we wszystkich akademikach studenckich. Odkąd media wzięły się do roboty nie zagraliśmy tam jeszcze ani jednej imprezy (kiedyś było ich mnóstwo).
Awatar użytkownika
Ignis

Postautor: Ignis » 22 wrz 2003, 23:33

Adrian-LZY pisze:Paulo wierzę, że twoja wizyta na naszym forum nie ma celu zniechęcić naszych fanów do nas, takie osoby niestety też się tu zdarzają, nielicznie ale się zdarzają (nie mówię oczywiście o tobie).

wydaje mi się, ze nie ma czego bać fani łez pozostaną wierni zespołowi i muzyce i z byle powodu się nie zrażą :D
Awatar użytkownika
Paula_Jestem
Członek FFC

Postautor: Paula_Jestem » 22 wrz 2003, 23:42

mnie jej wypowiedź nie ruszyła. oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania ale nie każdy musi sie do niego dostosowywać.
"Dzień jak codzień a wszystko zmienił"

Wróć do „Łzy”